Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najlepiej zarabiających wokalistek w 2014 roku

W każdym zawodzie osiągnięcie ponad 1 miliona dolarów przychodu rocznie jest sporym osiągnięciem. Oczywiście w niektórych zawodach będzie to bardzo trudne (typowe zawody fizyczne, gdzie tylko założenie firmy mogło by przynieść milionowe zarobki), a w innych dużo prostsze.

Muzyka – na ten przykład – jest branżą która potrafi przynieść spore pieniądze. Sprzedaż fizycznych albumów i plików cyfrowych, koncerty na żywo, udział w reklamie, sędziowanie w programach muzycznych, gadżety itd. Muzycy są w stanie zarabiać miliony robiąc po prostu to co lubią. Potwierdzeniem tego jest poniższa lista najlepiej zarabiających wokalistek w 2014 roku.

1. Beyonce: 115 milionów dolarów.
Najlepiej zarabiającą wokalistką na świecie w bieżącym roku kalendarzowym jest amerykańska wokalistka R&B Beyonce. 13 grudnia 2013 roku wokalistka wydała album zatytułowany Beyoncé, który pozwolił jej zarabiać bardzo ładne pieniądze przez cały 2014 rok. Oczywiście najwięcej piosenkarka zarobiła na tegorocznej trasie koncertowej, w skład której wchodziło ponad 90 koncertów. To pozwoliło jej zarobić około 115 milionów dolarów.

2. Taylor Swift: 64 miliony dolarów.
Chociaż Taylor Swift zaczynała od muzyki country, to dzięki wejściu do muzyki popularnej, stała się prawdziwą księżniczką Pop. Podczas całej swojej kariery Swift sprzedała miliony płyt i wystąpiła na licznych koncertach, jednak rok 2014 jest dla niej zdecydowanie najlepszy. Jej albumy i koncerty, plus występ w kampanii reklamowej napoju Coca-Cola Light (Diet Coke), pozwoliły wokalistce zarobić ponad 64 miliony dolarów.

3. Pink: 52 miliony dolarów.
P!nk lub Pink, a właściwie Alecia Beth Moore, to amerykańska wokalistka i autorka tekstów, tworząca muzykę z gatunku pop rock, rock oraz R&B. Nowe utwory w sprzedaży cyfrowej, wciąż dobrze sprzedający się album z 2012 roku oraz najnowsza trasa koncertowa dały artystce łączny zarobek 52 milionów dolarów. Wokalistka może zarobić jeszcze więcej, bowiem wciąż spekuluje się, że jeszcze w tym roku może wydać kolejny album.

4. Rihanna: 48 milionów dolarów.
Rihanna to stosunkowo nowa gwiazda w świecie muzyki Pop – ma dopiero 26 lat – jednak już zdążyła porządnie namieszać swoimi piosenkami. Rihanna wie jak dbać o własną markę, dlatego bardzo często komunikuje się z fanami za pomocą mediów społecznościowych. Warto wspomnieć, że w 2014 roku piosenkarka zmieniła dotychczasową wytwórnię Def Jam (w której nagrywała wszystkie swe poprzednie płyty) na Roc Nation.

5. Katy Perry: 40 milionów dolarów.
Katy Perry, a właściwie Katheryn Elizabeth Hudson, to amerykańska piosenkarka i kompozytorka, tworząca głównie muzykę z gatunku pop, pop rock i dance. 22 października 2013 roku artystka wydała najnowszy album „Prism", który przynosił jej duże pieniądze również w roku bieżącym. Aktualnie piosenkarka jest w trakcie trasy koncertowej „The Prismatic World Tour", która rozpoczęła się 7 maja 2014 roku i zakończy 22 marca 2015 roku w Sztokholmie.

6. Jennifer Lopez: 37 milionów dolarów.
Jennifer Lopez, znana także jako J.Lo, miała swoje 5 minut w 2014 roku. Jej piosenka „We Are One" była oficjalnym hymnem tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Brazylii. Ponadto Lopez zarobiła sporo jako sędzia w amerykańskim show „American Idol", a nawet wydała nowy album „A.K.A." na którym znalazło się dziesięć utworów. Album został oceniony na 78/100 przez prestiżowym magazyn muzyczny Billboard.

7. Miley Cyrus: 36 milionów dolarów.
Kolejną wokalistką o bardzo wysokich zarobkach w bieżącym roku jest Miley Cyrus – amerykańska aktorka, wokalistka i autorka tekstów, która 23 listopada tego roku skończy 22 lata. Jej najnowszy album Bangerz, wydany 8 października 2013, odniósł ogromny sukces i wciąż nabijał sprzedaż w 2014 roku. Ponadto w pierwszej połowie tego roku Cyrus zorganizowała trasę koncertową nazwaną „Bangerz Tour".

8. Celine Dion: 36 milionów dolarów.
Chociaż Dion zdobyła międzynarodową rozpoznawalność w latach 80. XX wieku, to wciąż należy do najlepiej zarabiających wokalistek świata. W 2014 roku dawała koncerty między innymi w Las Vegas, Europie oraz Kanadzie. Trasę koncertową zawiesiła w lipcu tego roku z powodów rodzinnych, po tym jak u jej męża zdiagnozowano raka. Warto wspomnieć, że na jesień miała zaplanowane tour po Azji.

9. Lady Gaga: 33 miliony dolarów.
Chociaż Lady Gaga nie zarobiła w bieżącym roku tyle co w 2009 (wtedy dzięki muzyce zarobiła ponad 90 milionów dolarów) to jej zarobki wciąż są bardzo ładne. W bieżącym roku Lady Gaga zarobiła 33 miliony dolarów, głównie dzięki sprzedaży swoich poprzednich albumów oraz koncertom. Dodatkowo na konto gagi wpłynęły pieniądze z kampanii reklamowej wiosna/lato 2014 włoskiego domu mody Versace.

10. Britney Spears: 20 milionów dolarów.
Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że kariera Britney Spears jest skończona. Na szczęście gwiazda podniosła się z kolan i już w bieżącym roku osiągnęła zarobki wynoszące około 20 milionów dolarów. Aktualnie piosenka daje koncerty w ramach show „Britney Spears: Piece Of Me" podczas których można posłuchać największych hitów w karierze piosenkarki. Za jeden koncert w Las Vegas zarabia około 350 tysięcy dolarów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze