Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najlepiej zarabiających gwiazd muzyki Country w 2014

Chociaż muzyka country jest przez wielu porównywana do rodzimego disco polo, to jednak gwiazdy country mogą się pochwalić zarobkami sięgającymi milionów dolarów. Wystarczy wspomnieć, że sama Taylor Swift, amerykańska wokalistka country i popowa, zarobiła w 2014 roku aż 64 miliony dolarów. Są to między innymi wpływy z koncertów, sprzedaży płyt, sprzedaży cyfrowej itd.

Jak widać muzyka country, w której coraz częściej widzi się wpływy popu i rocka, potrafi przynosić wykonawcom niezłe pieniądze. Poniżej znajdziecie dziesięć gwiazd muzyki country, informacje o ich zarobkach z tego roku oraz przykładową piosenkę wybranego wykonawcy. Dajcie znać w komentarzach czy słuchacie ich piosenek.

1. Toby Keith: 65 milionów dolarów.
Toby Keith to aktualnie najlepiej zarabiająca gwiazda muzyki country w Stanach Zjednoczonych – tylko w 2014 zarobił 65 milionów dolarów. Toby zdaje sobie sprawę, że nie będzie żył z muzyki całe życie, dlatego już teraz inwestuje zarobione pieniądze w marki własne, między innymi w grille elektryczne, whiskey, sieć barów szybkiej obsługi etc. Oto jeden z jego utworów.

2. Taylor Swift: 64 miliony dolarów.
Chociaż w 2014 nie zarobiła najwięcej, to jednak Taylor Swift jest jedną z najbardziej znanych gwiazd muzyki country – przynajmniej powinna być znana wszystkim audiofilom w naszym kraju, chociażby z uwagi na jej ostatni przebój „Shake It Off". Swift zarobiła spore pieniądze między innymi na kontraktach reklamowych z Coca-Colą.

3. Kenny Chesney: 44 miliony dolarów.
Daleko za pierwszą dwójką uplasował się Kenny Chesney, który w 2014 zarobił 44 miliony dolarów. Chesney do tej pory nagrał 15 albumów, z których 14 zdobyło status złotej płyty w Stanach Zjednoczonych. Jedną z jego najnowszych piosenek jest utwór „American Kids", która była głównym singlem do albumu „The Big Revival" z września tego roku.

4. Jason Aldean: 37 milionów dolarów.
Na czwartym miejscu najlepiej zarabiających artystów country tego roku uplasował się Jason Aldean, muzyk znany lepiej z takich utworów jak „Big Green Tractor", „She's Country", „Don't You Wanna Stay" czym „My Kinda Party". Większość jego tegorocznego zarobku pochodzi z jeszcze niedokończonego tourne Burn It Down.

5. Luke Bryan: 34 miliony dolarów.
Luke Bryan (urodzony 17 lipca 1976) to amerykański piosenkarz country, który swoją karierę muzyczną rozpoczynał na początku XXI wieku. Za jego najlepsze utwory uznawane są „Country Girl (Shake It for Me)", „Drunk on You" oraz „All My Friends Say". Jedną z tych piosenek możecie usłyszeć poniżej. Jak się wam podoba?

6. Zac Brown Band: 29 milionów dolarów.
Chociaż grupa Zac Brown Band wydała swój ostatni pełny album w 2012 roku, to nie przeszkodziło to muzykom zarobić w 2014 roku aż 29 milionów dolarów. Swój sukces finansowy zawdzięczają wciąż dobrze sprzedającemu się albumowi, ostatniej trasie koncertowej i kilku nowym utworom z tego roku. Wygląda na to, że nowy album zbliża się wielkimi krokami.

7. Keith Urban: 28 milionów dolarów.
Siódmą pozycję zajmuje Keith Urban, który w obecnym roku zarobił 28 milionów dolarów. Na czym dorobił się ten muzyk? Dochody przynosił mu album „Fuse" z 2013 roku, koncerty, a nawet kontrakt z amerykańską telewizją na bycie jurorem w programie „American Idol". Jedną z jego najsławniejszych piosenek jest „You'll Think of Me".

8. Rascal Flatts: 27 milionów dolarów.
Pomimo faktu, że zespół Rascal Flatts był szóstą najpopularniejszą grupą wśród nastolatków w wieku 10-12 lat w USA – przez co wielu zarzuca im komponowanie muzyki dla dzieci – to zespołowi udało się zarobić 27 milionów dolarów w 2014. Do ich najpopularniejszych utworów należą „Bless the Broken Road" i „What Hurts the Most".

9. George Strait: 26 milionów dolarów.
George Harvey Strait (urodzony 18 maja 1952) to jeden z najstarszych piosenkarzy country dzisiejszego zestawienia. Jak dotychczas sprzedał ponad 100 milionów płyt na całym świecie, co czyni go jednym z najlepiej sprzedających się artystów wszech czasów. Jego najbardziej znanymi utworami są „Check Yes or No" oraz „Give It Away".

10. Florida Georgia Line: 24 miliony dolarów.
Florida Georgia Line to amerykański duet muzyki country, w skład którego wchodzi Brian Kelley i Tyler Hubbard. Grupa tworzy od 2010 roku, a swój pierwszy minialbum z 6 utworami wydała w 2011. Aktualnie do ich najpopularniejszych utworów należą „Cruise", „Dirt", „Round Here", „This Is How We Roll" oraz „Stay".

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze