Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najseksowniejszych piosenek wszech czasów wg Billboard

Seks, bliskość innego człowieka oraz uczucie miłości są tematem wielu piosenek – niekoniecznie artystów mało znanych, chcących zrobić wokół siebie szum. Piosenki o takiej tematyce mają w swoim portfolio również nawet bardzo znani artyści muzyczni, w tym Madonna, Rod Stewart, Nelly Furtado oraz The Rolling Stones.

W 2013 roku magazyn muzyczny Billboard zdecydował się na wskazanie najlepszych „seksownych" piosenek wszech czasów. W zestawieniu znalazły się wyłącznie piosenki, które debiutowały w latach 1958 – 2010. Jeżeli znacie jakieś nowe utwory traktujące o seksie i seksualności, napiszcie o tym w komentarzach. Tymczasem zapraszamy do słuchania.

1. Physical - Olivia Newton-John.
Physical to piosenka australijskiej artystki Olivii Newton-John, wydana we wrześniu 1981 roku. Utwór odniósł ogromny sukces w Stanach Zjednoczonych, spędzając aż 10 tygodni na niezwykle prestiżowej topliście Billboard Hot 100.

2. Tonight's The Night - Rod Stewart.
W maju 1976 roku Rod Stewart wypuścił w świat piosenkę „Tonight's the Night", która szybko stała się wielkim hitem w krajach angielskojęzycznych, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Australii.

3. I'll Make Love To You - Boyz II Men.
„I'll Make Love To You" (pol. Będę się z tobą kochać) to singiel grupy R&B Boyz II Men, wydany 26 lipca 1994 roku. Zaledwie miesiąc po wydaniu piosenka trafiła na listę Billboard Hot 100 i utrzymała się na niej przez 14 tygodni.

4. Too Close - Next.
„Too Close" to piosenka wydana w 1997 roku przez grupę R&B „Next" – duet muzyczny popularny w latach 90. XX wieku. Innymi znanymi utworami grupy są „Wifey" oraz „I Still Love You". Poniżej możecie posłuchać utworu „Too Close".

5. Let's Get It On - Marvin Gaye.
Ta piosenka to prawdziwy przebój w dorobku Marvina Gaye. Utwór został wydany 15 czerwca 1973 roku i u szczytu popularności był uważany za ikonę seksu. W 2004 roku piosenka trafiła na listę 500 najlepszych piosenek wszechczasów magazynu Rolling Stone.

6. Hot Stuff - Donna Summer.
Hot Stuff to singel Donny Summer z 1979 roku. Utwór bardzo szybko zdobył serca słuchaczy, zaś w 2004 roku został doceniony przez magazyn Rolling Stone, który umieścił piosenkę na 103. miejscu swojej listy 500 utworów wszech czasów.

7. Do That To Me One More Time - Captain & Tennille.
„Do That to Me One More Time" to piosenka wykonywana przez amerykański duetu pop Captain & Tennille. Piosenka zdobyła popularność w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytania. Ponadto muzycy nagrali jej hiszpańską wersję „Amame Una Vez Mas".

8. Like A Virgin - Madonna.
„Like a Virgin" to piosenka amerykańskiej wokalistki Madonny z albumu o tej samej nazwie, wydana 6 listopada 1984 roku. Utwór jest uważany za jedną z najlepszych piosenek XX wieku, i jeden z najlepszych singli Madonny. Sami posłuchajcie.

9. Kiss You All Over - Exile.
„Kiss You All Over" to piosenka z 1978 roku w wykonaniu grupy Exile. Piosenka została wykorzystana również w znanych filmach, między innymi w filmie „Farciarz Gilmore", „Człowiek z księżyca" oraz komedii „Pracownik miesiąca".

10. Da Ya Think I'm Sexy - Rod Stewart.
„Da Ya Think I'm Sexy" to piosenka z 1978 roku, wykonywana przez brytyjskiego piosenkarza Roda Stewarta. Utwór jest uważany za jedną z najlepszych piosenek w karierze piosenkarza. Spędził nawet 4 tygodnie na szczycie listy Billboard Hot 100.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze