Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najlepiej sprzedających się artystów muzycznych

Zastanawiasz się których piosenkarzy lub zespoły muzyczne można zaliczyć do najlepszych na świecie? Jeżeli za najlepszych artystów muzycznych uznajemy osoby i zespoły, które sprzedają swoje utwory w milionach sztuk, to ta lista powinna być dla ciebie dobrą wskazówką.

W dzisiejszym rankingu przeczytasz o najlepiej sprzedających się artystach muzycznych. Obok nazwy każdego artysty znajdziesz całkowity wynik sprzedaży certyfikowanej, do której wlicza się wszystkie tradycyjne albumy, single, komplikacje, DVD z teledyskami oraz single i albumy zakupione w wersji cyfrowej. Wszystkie dane pochodzą z zaufanych źródeł, takich jak Nielsen SoundScan, Billboard i Wikipedia.

1. The Beatles: 264,2 miliona.
Niewielu jest ludzi, którzy nie słyszeli o „The Beatles" – brytyjskim zespole rockowym działającym w latach 1960-1970, w skład którego wchodzili John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr. Szacuje się, że zespół sprzedał ponad 264 miliony jednostek certyfikowanych swoich albumów, singli, wersji cyfrowych etc. Do najlepszych utworów zespołu możemy zaliczyć „A Day in the Life", „Strawberry Fields Forever", „Hey Jude", „Yesterday" i wiele innych.

2. Elvis Presley: 207,8 miliona.
Na drugim miejscu najlepiej sprzedających się muzyków znalazł się Elvis Presley, którego muzyka sprzedała się w nakładzie 207,8 miliona jednostek certyfikowanych – w tym 188 milionów w samych Stanach Zjednoczonych. Elvis Presley to jedna z najważniejszych ikon popkultury XX wieku, piosenkarz który na swoim koncie ma wiele znakomitych piosenek, w tym: „Jailhouse Rock", „Hound Dog", „Suspicious Minds" oraz „Love Me Tender".

3. Michael Jackson: 173,1 miliona.
Michael Jackson to jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii. Certyfikowana sprzedaż jego płyt i albumów wynosi 173 miliony jednostek, jednak nieoficjalnie mówi się nawet o 750 milionach płyt sprzedanych na całym świecie. Do jego najpopularniejszych piosenek zaliczamy „Say Say Say", „Billie Jean", „I'll Be There", „Beat It", „Rock With You", „Thriller" i kilkanaście innych utworów.

4. Madonna: 165,8 miliona.
Na miejscu czwartym uplasowała się Madonna (Madonna Louise Veronica Ciccone) – amerykańska wokalistka i kompozytorka urodzona 16 sierpnia 1958 w Stanach Zjednoczonych. Oficjalnie artystka sprzedała niemal 166 milionów certyfikowanych kopii swoich nagrań, jednak nieoficjalnie mówi się nawet o 300 milionach nagrań. Do najpopularniejszych piosenek Madonny możemy zaliczyć „Like a Prayer", „Vogue", „La Isla Bonita", „Frozen" i „Like a Virgin".

5. Elton John: 161,1 miliona.
Piąte miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się muzyków zajął Elton John brytyjski piosenkarz, kompozytor i pianista, który podczas całej swojej kariery sprzedał ponad 161 milionów certyfikowanych kopii swoich nagrań. Jest to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków, bowiem może się pochwalić sześcioma statuetkami Grammy, czterema Brit Awards, a nawet Oscarem za ściekę dźwiękową do filmu animowanego „Król Lew".

6. Garth Brooks: 141,8 miliona.
Garth Brooks jeden z najbardziej znanych amerykańskich wokalistów i autorów piosenek country. Chociaż w Europie jest mało znany, to w samych Stanach Zjednoczonych jego utwory rozeszły się w 135 milionach jednostek certyfikowanych! Jego styl jest mieszanką rocka i country, zaś do najpopularniejszych piosenek zalicza się „Friends in Low Places", „Unanswered Prayers", „The Dance", „What She's Doing Now" i „Longneck Bottle".

7. Led Zeppelin: 138,3 miliona.
Led Zeppelin to brytyjska grupa założona w Londynie, działająca w latach 1968-1980. Uważana za jeden z najbardziej znaczących zespołów muzycznych w historii. Najbardziej znanym utworem tej grupy jest ballada rockowa „Stairway to Heaven", traktująca o dokonywaniu właściwych wyborów w życiu i niekierowaniu się pozorami. Poza tym znanymi utworami grupy Led Zeppelin są: „Kashmir", „Achilles Last Stand" oraz „Whole Lotta Love".

8. Mariah Carey: 128,8 miliona.
Mariah Carey to amerykańska piosenkarka, kompozytorka, producentka i autorka tekstów piosenek, która największe sukcesy odnosiła w latach 90. XX wieku i na początku XXI wieku. Do jej najpopularniejszych piosenek możemy zaliczyć „One Sweet Day" oraz „We Belong Together", które przez kilkanaście tygodniu znajdowały się na pierwszym miejscu toplisty Billboard Hot 100. Poniżej możecie posłuchać jej największego przeboju.

9. Eagles: 127,3 miliona.
Eagles to amerykańska grupa grająca głównie country i hard rock, uformowana z początkiem lat 70. w Kalifornii. Grypa jest bardzo znana w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Australii, jednak nie odniosła wielkich sukcesów w Europie. Do najpopularniejszych utworów „Orłów" możemy zaliczyć „Hotel California", „Take It Easy", „Witchy Woman", „Take It to the Limit", „Lyin' Eyes" oraz „Best of My Love".

10. Rihanna: 122,1 miliona.
Rihanna to barbadoska artystka i wokalistka wykonująca muzykę z pogranicza popu i r&b, jedna z najgorętszych artystek XXI wieku. Chociaż tworzy dopiero od 2005 roku, to jej nagrania sprzedały się już w 122 milionach jednostek certyfikowanych (w tym 144 tysiące w samej Polsce). Do jej najpopularniejszych piosenek możemy zaliczyć następujące utwory: „We Found Love", „Live Your Life", „Love The Way You Lie", „Umbrella" i „Disturbia".

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze