Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najlepszych teledysków w 2013 roku

Teledysk jest formą sztuki filmowej towarzyszącej utworowi muzycznemu, rozpowszechnionej od początku lat 80 ubiegłego wieku. Jednymi z najlepszych teledysków w historii były klipy Michaela Jacksona: „Thriller" jest pierwszym i jedynym wideoklipem wpisanym przez Bibliotekę Kongresu na listę filmów stanowiących dziedzictwo kulturowe USA, zaś „Scream" po uwzględnieniu inflacji byłby dziś najdroższym teledyskiem świata, kosztującym ponad 10 milionów dolarów.

Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci mogliśmy oglądać wiele znakomitych teledysków. Dzisiaj jednak chcielibyśmy wam pokazać swoistą listę przebojów ubiegłego roku. Oto 10 popularnych teledysków, które w 2013 roku wywarły na nas duże wrażenie. W komentarzach możecie tworzyć własne toplisty.

1. Ylvis - "The Fox (What Does the Fox Say?)".

Ylvis to norweski duet komików tworzony przez braci Bårda i Vegarda Ylvisåkerów. Zespół zyskał międzynarodową sławę po tym jak w 2013 roku wydał piosenkę wraz z teledyskiem pod tytułem „The Fox (What Does the Fox Say?)". Piosenka, która rozpoczyna się jak rymowanka dla dzieci szybko zyskała uznanie milionów dorosłych internautów, zaś sam teledysk do dnia dzisiejszego był już wyświetlany ponad 370 milionów razy – a to wszystko zaledwie od września 2013 roku. Wiecie już co mówi lis?

2. Robin Thicke - "Blurred Lines".

Z pomocą T.I. i Pharrella Williamsa, Robin Thicke wskoczył na szczyty letnich list przebojów największych rozgłośni radiowych świata, a to wszystko dzięki utworowi „Blurred Lines". Piosenka doczekała się nawet dwóch wersji teledysku, różniących się między sobą stopniem roznegliżowania pań. Sam klip jest dość prosty, panowie śpiewają podczas gdy na planie pojawiają się kolejne kobiety. Teledysk pojawił się na YouTube 20 marca 2013 roku. Aktualnie ma na koncie około 280 milionów wyświetleń.

3. Rihanna - "Stay".

Na liście najlepszych teledysków 2013 roku nie zabrakło klipu nakręconego przez barbadoską artystkę i piosenkarkę Rihannę. „Stay" to emocjonalna ballada z udziałem Mikky Ekko, oparta na grze pianina i gitary. Wolna od makijażu wokalistka cały teledysk spędza w wannie, śpiewając o pokusach, niepowodzeniach i oporach w miłości. Utwór okazał się dużym sukcesem, artystka zaśpiewała go między innymi na rozdaniu nagród Grammy w 2013. Jej ubiegłoroczny teledysk ma już 250 milionów wyświetleń.

4. Phoenix - "Trying to Be Cool".

Słyszeliście już może o zespole Phoenix? To francuski zespół poprockowy śpiewający po angielsku, założony w 1991 roku, przemianowany na Phoenix w 1997 roku. W ubiegłym roku zespół nakręcił bardzo dobry teledysk, który przez branże muzyczną został uznany jednym z najlepszych klipów 2013. Teledysk był kręcony na żywo przez dwie ekipy filmowe w czasie trwania piosenki. Ekipy filmowe zmieniały ujęcia co kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund. Jeżeli jedna z załóg przegapiła by swoją rolę, cała praca poszła by na marne.

5. Pharrell Williams - "Happy".

Pharrell Williams to amerykański producent muzyczny, wokalista i raper. W 2013 roku zadziwił świat kręcąc teledysk do utworu „Happy", teledysk nietypowy bo trwający 24 godziny! W trakcie trwania całego teledysku pojawiają się miedzy innymi takie gwiazdy jak: Jamie Foxx, Jimmy Kimmel, Steve Martin, Steve Carell, Tyler the Creator, Kelly Osbourne i Magic Johnson. Poniżej możecie zobaczyć co działo się po północy. Kolejne godziny poszukacie sobie na YouTube – oczywiście jeżeli macie na to 24 godziny wolnego czasu.

6. Miley Cyrus - " Wrecking Ball".

Gdybyśmy mieli wskazać najbardziej kontrowersyjnych artystów 2013 roku to wśród nich na pewno znalazło by się miejsce dla byłej gwiazdki Disney Chanel: Miley Cyrus. W minionym roku piosenkarka wypuściła na świat teledysk „Wrecking Ball", który doczekał się na YouTube ponad 560 milionów wyświetleń! To wszystko od września 2013! W tym teledysku Miley Cyrus po raz kolejny potwierdza, że na zawsze zerwała z wizerunkiem grzecznej dziewczynki znanej z serialu „Hannah Montana". Ten teledysk można lubić albo nienawidzić, co potwierdzają oceny.

7. Justin Timberlake - "Mirrors".

2013 był wielki dla Justina Timberlake'a. Piosenkarz powrócił po sześcioletniej przerwie, zaś jego dwa single od ręki trafiły na listy przebojów. Pierwszy był singiel „Suit & Tie", który zdobył 2x platynę w Stanach Zjednoczonych, zaś drugi „Mirrors", który zdobył złoto między innymi w Kanadzie, Niemczech, Danii i Nowej Zelandii. Epicka 8 minutowa opowieść o miłości, której fabuła została rozłożona na kilka dziesięcioleci. Klip zdobył główną nagrodę MTV Video Music Award za teledysk roku. Wideo dedykowane dziadkom artysty.

8. Beyoncé – „Drunk in Love".

Kiedy mowa o najlepszych teledyskach 2013 roku nie sposób zapomnieć o Beyoncé, która w grudniu 2013 roku wydała wizualny album nazwany po prostu „Beyoncé". W albumie znalazło się miejsce na 14 piosenek oraz 17 teledysków – prawdziwa audio-wizualna uczta dla wszystkich fanów talentu artystki. Z wielu teledysków dostępnych na wizualnym albumie Beyoncé wybraliśmy „Drunk in Love", który mimo iż pojawił się na YouTube 16 grudnia 2013 roku ma już na koncie ponad 100 milionów wyświetleń i niemal 600 tysięcy pozytywnych ocen.

9. Macklemore & Ryan Lewis - "Can't Hold Us".

Macklemore & Ryan Lewis to amerykański hiphopowy duet założony w 2009 roku. W skład duetu wchodzi raper Ben Haggerty (znany szerzej jako Macklemore) oraz producent muzyczny i disc jockey Ryan Lewis. W 2013 obaj panowie miło zaskoczyli cały świat teledyskiem „Can't Hold Us". Klip był kręcony przez trzy tygodnie w różnych lokalizacjach, między innymi na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, na statku oraz w Seatle. Utwór zajmował pierwsze miejsce na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych, Australii, Polsce, Szwecji i innych krajach.

10. Arcade Fire - "Afterlife (Live)".

Arcade Fire to kanadyjski zespół indierockowy założony w 2003 roku. Zespół może się pochwalić wieloma nagrodami i wyróżnieniami, w tym The 2011 Grammy Award za Album Roku oraz The 2011 Juno Award za Album Roku. Wróćmy jednak do 2013, bowiem to w tym roku zespół nakręcił jeden z najciekawszych teledysków. „Afterlife" wersja na „Live" to teledysk kręcony na żywo, podobnie jak to miało miejsce w przypadku dzisiejszego miejsca czwartego. Piosenka wykonywana przez Wina Butlera opowiada o życiu po życiu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze