Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Nickelback: Top 10 najlepszych piosenek kanadyjskiej grupy muzycznej

Poruszający wokal Chada Kroegera, znakomita gra na gitarze Ryana Peakea, głęboki bas Mikea Kroegera oraz impulsywna gra na perkusji w wykonaniu Daniela Adaira: taki jest Nickelback – jeden z najlepszych zespołów rockowych świata. Zespół założony w 1995 roku sprzedał jak dotychczas ponad 50 milionów albumów na całym świecie.

Ich potężne rockowe ballady i piosenki o miłości puszczają wszystkie największe rozgłośnie radiowe świata, zaś teledyski możemy zobaczyć na najlepszych kanałach muzycznych. Zespół wydał wiele ciekawych piosenek, więc naprawdę ciężko jest wybrać dziesiątkę najlepszych. Mimo wszystko wysłuchajcie naszych typów a następnie wykorzystajcie komentarze do sporządzenia własnych toplist.

1. This Afternoon.

Świetna piosenka na huczna imprezę: kiedy w grę wchodzi spędzanie czasu z przyjaciółmi, picie piwa w zawrotnych ilościach oraz dobra zabawa do późnej nocy. W teledysku możemy zobaczyć jak zespół zostaje porwany i zmuszony do zagrania na imprezie organizowanej nad basenem. Nie zabrakło piwa, pięknych pań oraz policji.

2. Lullaby.

Piękna piosenka dająca uczucie spokoju wszystkim osobom dotkniętym przez życie. Na świecie jest wiele osób przeżywających te same problemy co my, osób którymi targają te same uczucia. Poczucie niepewności i bezradności jest tym co każdy z nas kiedyś czuł. Zespół Nickelback mówi nam w piosence, że „Nigdy nie jest tak źle / Posłuchaj kogoś kto był tam gdzie teraz Ty".

3. Photograph.

Klasyczna piosenka skierowana do tych wszystkich, którzy lubią wracać wspomnieniami do swoich młodszych lat. Teledysk został nakręcony w rodzinnymi miasteczku Kroegera w Hanna Alberta, w Kanadzie. Co ciekawe, również tekst opowiada o dzieciństwie Chada Kroegera. Tłumaczenie pierwszych słów: „Spójrz na tę fotografię / Rozśmiesza mnie zawsze, kiedy na nią patrzę / Jak nasze oczy stały się takie czerwone / I co, do diabła, Joey ma na głowie."

4. Rockstar.

Jedna z lżejszych piosenek grupy Nickelback, mówiąca o niebezpieczeństwach i pokusach Hollywood. Możemy w nim usłyszeć czego oczekuje i potrzebuje osoba chcąca zostać gwiazdą rocka: nowiutkiego domu, odcinku MTV, łazienki z dużą wanną, karty kredytowej bez limitu, odrzutowca z sypialnią, własnej gwiazdy na Hollywoodzkim Bulwarze itp.

5. Never Gonna Be Alone.

Głęboka i chwytająca za serce ballada, zawierająca w sobie elementy miłosne. Tekst piosenki odnosi się do wielu sytuacji z naszego życia: mogą to być słowa chłopaka do dziewczyny, ojca do córki – tak zrobiono chociażby w teledysku opowiadającym historię pewnej młodej kobiety która straciła swojego ojca. Interpretacja zależy od was.

6. Trying Not To Love You.

Czy mieliście w swoim życiu takie sytuacje, że ze wszystkich sił staraliście się kogoś nie kochać? Mimo wszystko nic z tego nie wychodziło, a wy coraz bardziej pogrążaliście się w miłości do tej osoby. Właśnie o tym jest piosenka „Trying Not To Love You", jej przetłumaczone słowa refrenu to „Ponieważ to, że staram się Ciebie nie kochać / Tylko sprawia, że kocham Cię jeszcze bardziej..."

7. Gotta Be Somebody.

To piosenka dla każdego, kto pragnie znaleźć swoją bratnią duszę. Każdy z nas w pewnym momencie zaczyna zastanawiać się jak to będzie spotkać swoją drugą połówkę, bo jak mówią słowa piosenki Nickelback: „Wszyscy chcą czuć, że kogoś obchodzą / Gdzieś tam jest ktoś inny, kto czuje tak samo." Teledysk zaczyna się sceną w przestrzeni kosmicznej. Zobaczcie sami co się dzieje dalej.

8. Far Away.

Piękna piosenka dająca do myślenia wszystkim zakochanym. Dowiadujemy się z niej, że należy mówić ukochanej osobie co do niej czujemy zanim będzie na to za późno. W teledysku możemy zobaczy szczęśliwą parę, która cieszy się sobą. W pewnym momencie chłopak będący strażakiem otrzymuje telefon i wyrusza na akcję. Czy chłopak wróci do dziewczyny? O tym w teledysku.

9. Someday.

Piosenka opowiada o próbie ratowania związku, który jest skazany na niepowodzenie. W słowach piosenki wokalista zastanawia się co mogło pójść nie tak, co sprawiło, że odchodzi od niego ukochana osoba. Świadczą o tym słowa „How the hell did we wind up like this", które po przetłumaczeniu dają „Jak do diabła skończyliśmy w ten sposób".

10. How You Remind Me.

How You Remind Me to jedna z tych piosenek dzięki, którym grupa Nickelback zyskała światowy rozgłos. Utwór znalazł się na albumie „Silver Side Up" wydanym we wrześniu 2001 roku. Szacuje się, że tylko ten album sprzedał się w liczbie 10 milionów egzemplarzy. Tekst utworu opowiada o przeżyciach wokalisty Chada Kroegera, który dopiero co rozstał się ze swoją dziewczyną Jodi.

Komentarze   

 
0 #2 Dagmara 2015-01-19 14:00
Moim zdaniem brakuje tu jeszcze piosenek "Burn It to the Ground" oraz "If Today Was Your Last Day". Jeszcze zapomniałabym o "If Everyone Cared". Każda z tych piosenek jest super. Ja Nickelback słucham na okrągło na Spotify :)
Cytować
 
 
0 #1 Maja 2013-12-08 08:09
Ja z najlepszą piosenkę Nickelback uważam Far Away - teledysk do niej też bardzo dobry.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze