Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Najlepiej zarabiający DJ’e na świecie w 2013 roku

Czym była by impreza bez DJ'a, który podkręcałby muzykę i energię tłumu? Bez względu na to czy impreza organizowana jest w domu, na świeżym powietrzy, na plaży, na stadionie lub w klubie dobry DJ sprawi, że impreza będzie żyła. Ponadto, nie sposób zapomnieć o tym, że DJ jest w stanie uczynić ze wspaniałej piosenki jeszcze lepszą.

Dla poprawy humory w czwartek przygotowaliśmy dla was listę dziesięciu najlepiej zarabiających DJ'ów w 2013 roku. Dane uwzględniają zarobki z występów na żywo, sprzedaży płyt, towarów i pamiątek od czerwca 2012 do czerwca 2013 roku.

1. Calvin Harris – 46 milionów dolarów.

Jego prawdziwe imię to Adam Richard Wiles, jednak ten szkocki DJ jest szerzej znany pod pseudonimem Calvin Harris. Jest również piosenkarzem, autorem tekstów i producentem muzycznym. Popularność przyniósł mu album „I Created Disco" na którym znalazły się takie hity jak The Girls i Acceptable in the 80s. Po nagraniu singla „We Found Love" wraz z Rihanną, zainteresowały się nim inne gwiazdy, w tym: DJ Tiësto.

2. Tiesto – 32 miliony dolarów.

Tiësto to od wielu lat jeden z najlepiej zarabiających i najbardziej wpływowych DJ'ów świata. Jego prawdziwe imię to Tijs Michiel Verwest – holenderski DJ i producent muzyczny, wielokrotnie wyróżniany tytułem najlepszego DJ'a świata. Jest pierwszym DJ'em któremu dane było grać na Igrzyskach Olimpijskich, miało to miejsce w 2004 roku podczas ceremonii otwarcia w Atenach. Jest teraz DJ w luksusowym klubie Hakkasan w Las Vegas.

3. David Guetta – 30 milionów dolarów.

David Guetta to producent muzyki house i DJ pochodzenia francuskiego. Przygodę jako DJ rozpoczynał już w latach 80-tych od małych klubów. Jednak dopiero w 2002 roku wydał swój pierwszy album zatytułowany „Just a Little More Love". W 2009 roku osiągnął spory sukces z albumem „One Love" z którego trzy piosenki już wkrótce królowały na listach przebojów w Wielkiej Brytanii. W 2011 wydał album „Nothing but the Beat".

4. Swedish House Mafia – 25 milionów dolarów.

Swedish House Mafia to elektroniczne trio w skład której wchodzili DJ'e: Axwell, Steven Angello oraz Sebastian Ingrosso. Grypa została załozona w 2008 roku, zaś w 2012 ogłoszono plany ostatniej trasy koncertowej. W marcu 2013 zagrali po raz ostatni. W 2012 i 2013 grupa była nominowana do nagrody Grammy, w kategorii „Best Dance Recording" za utwory "Save the World" oraz "Don't You Worry Child".

5. Deadmau5 – 21 milionów dolarów.

Jego prawdziwe imię to Joel Thomas Zimmerman, ale kanadyjski DJ jest szerzej znany pod pseudonimem Deadmau5. Jego pseudonim jest wymawiany z angielskiego jako „Dead mause" co oznacza martwą mysz. Muzyk często występuje w dużej masce myszy. Swój pierwszy album wydał w 2005 roku, nazwał go „Get Scraped". Pięć razy nominowany do nagrody Grammy. W 2010 roku zdobył nagrodę na najlepszego kanadyjskiego DJ i artysty.

6. Avicii – 20 milionów dolarów.

Jego prawdziwe imię to Tim Bergling, jednak światu znany jest pod pseudonimem Avicii. Urodzony w Szwecji DJ zajmuje się głównie muzyką house. Przez DJ Magazinezostał uznany jednym z trzech najlepszych DJ'ów na świecie. Urodzony 8 września 1989 roku jest najmłodszym DJ'em na liście najlepiej zarabiających. Jednym z jego pierwszych singli był „Bromance", który podbił serca słuchaczy w Belgii, Holandii i Szwecji.

7. Afrojack – 18 milionów dolarów.

Jego prawdziwe imię to Nick van de Wall, jednak większość z nas zna go pod pseudonimem Afrojack. Jego kariera nabrała tępa po 2010 roku, kiedy branżowy DJ Magazine uznał go najwyżej notowanym nowicjuszem wśród DJ'ów. Co prawda kariera tego muzyka dopiero się zaczyna, jednak już teraz może się pochwalić współpracą z takimi gwiazdami jak David Guetta, Tiesto, Chris Brown, Steve Aoki, Ne-Yo, Pitbull oraz Shakira.

8. Armin van Buuren – 17 milionów dolarów.

Armin van Buuren to DJ wywodzący się z Holandii. Oprócz bycia DJ, jest również producentem muzyki trance. Branżowy DJ Magazine wybierał go najlepszym DJ pięć razy, w tym cztery razy z rzędu w latach 2007 – 2010. Muzyk jest gospodarzem audycji o nazwie "A State of Trance" emitowanej od 2001 roku. Obecnie jest dostępna w 40 krajach i posiada ponad 30 milionów słuchaczy. W 2013 roku wydał album o nazwie „Intense". Płytę promuje singiel „This Is What It Feels Like".

9. Skrillex – 16 milionów dolarów.

Jego prawdziwe imię to Sonny John Moore, ale jest lepiej znany pod pseudonimem Skrillex. Kiedyś był częścią post-hardcore'owej kapeli zwanej „From First to Last", która wydała dwa albumy. Obecnie zajmuje się produkcją szeroko pojętej muzyki elektronicznej z gatunku dubstep. W 2009 roku był znany pod pseudonimem Sonny, jednak już w 2010 roku zaczął używać swojego obecnego psedonimu. Stało się to wraz z albumem „My Name Is Skrillex".

10. Kaskade – 16 milionów dolarów.

Jego prawdziwe imię to Ryan Raddon, ale jest lepiej znany pod pseudonimem Kaskade. W 2011 roku, w ankiecie przeprowadzonej przez DJ Times, został uznany najlepszym DJ Ameryki. Chociaż ma już 42 lata wciąż jest uważany za jednego z najlepszych DJ świata. Dużą popularność przyniósł mu rok 2009, kiedy to amerykański progressive house przeżywał odrodzenie. Począwszy od 2003 roku ma na swoim koncie już 10 albumów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane