Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 najbogatszych gwiazd japońskiego popu

J-pop to gatunek muzyczny, który wszedł do głównego nurtu kultury japońskiej w latach 90. XX wieku, i od tego czasu stał się znany na całym świecie. Nowoczesny J-pop ma swoje korzenie w takich gatunkach jak pop, rock, dance, hip-hop czy nawet soul. Dlatego dziś japońskie media używają terminu J-pop, aby odróżnić popularną muzykę japońską od muzyki zagranicznej.

Muzyka j-pop jest integralną części japońskiej kultury. Możemy ją usłyszeć w anime, reklamach, filmach, sklepach, programach telewizyjnych, grach wideo itd. Największe gwiazdy dorobiły się na niej dziesiątek, a nawet setek milionów dolarów. Najbogatszych artystów J-pop'owych możesz zobaczyć i usłyszeć poniżej.

1. Ayumi Hamasaki: 400 milionów dolarów.

Dokładna wartość majątku Ayumi Hamasaki nie jest znana, jednak niektóre media podają, że piosenkarka dorobiła się na śpiewaniu około 400 milionów dolarów, co plasowało by ją w ścisłej dziesiątce najbogatszych piosenkarek świata, między Cher a Beyonce. Potrafiła wyjść na prostą mimo, że w dzieciństwie żyła skromnie, będąc wychowywaną przez matkę i babkę. Do jej najlepszych piosenek należą "M", "SEASONS" oraz "Voyage".

2. Masaharu Fukuyama: 175 milionów dolarów.

Masaharu Fukuyama to japoński muzyk, piosenkarz, multiinstrumentalista i aktor z Nagasaki. Piosenkarz debiutował na japońskim rynku muzycznym w 1990 roku z singlem "Tsuioku no Ame no Naka". W 2009 roku nowy album Fukuyamy zatytułowany "Zankyō" szybko stał się hitem, sprzedając się w liczbie 151 tysięcy egzemplarzy tylko w pierwszym tygodniu. Do jego najlepszych piosenek można zaliczyć single "Sakura Zaka" i "Niji".

3. Namie Amuro: 100 milionów dolarów.

Namie Amuro to japońska piosenkarka, tancerka i aktorka. W branży muzycznej debiutowała już w wieku 14 lat w grupie dziewczęcej Super Monkey, zaś w 1996 roku rozpoczęła karierę solową. Rok później osiągnęła duży sukces dzięki singlowi "Can You Celebrate?", który w 1997 roku stał się najlepiej sprzedającym singlem wydanym przez solową artystkę. Obecnie do jej najlepszych piosenek należą "WILD", "Do Me More" i "How to be a Girl".

4. Hikaru Utada: 55 milionów dolarów.

Hikaru Utada to japońska piosenkarka i autorka tekstów, będąca jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek w Azji. Jako, że urodziła się w Nowym Jorku robi również karierę na zachodzie. Jej piosenki zostały wykorzystane między innymi w filmie "Godziny szczytu 2" z Jackie Chanem i Chrisem Tuckerem. W 2007 roku jej singiel "Flavor of Life" został pobrany w sieci 7,2 miliona razy. Inne jej znane piosenki to "Hikari" i "First Love".

5. Kumi Kōda: 50 milionów dolarów.

Na piątym miejscu najbogatszych J-pop'owych artystów znalazła się Kumi Koda, japońska piosenkarka z Kioto. Debiutowała w 2000 roku singlem "Take Back", jednak sławę zyskała nieco później, dzięki singlom "Real Emotion" oraz "1000 no Kotoba" wykorzystanym w grze Final Fantasy X-2. Jej popularność wzrosła jeszcze bardziej po wydaniu czwartego albumu studyjnego "Secret" (2005) oraz singla "Butterfly" (2005).

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze