Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 popularnych samochodów w poszczególnych krajach

Tak jak każdy człowiek ma swój ulubiony samochód, tak w każdym kraju możemy wymienić auta o największej popularności wśród całego społeczeństwa. W Polsce najpopularniejszym samochodem w historii był Fiat 126p produkowany od 6 czerwca 1973 do 22 września 2000 roku, w liczbie 3 318 674 egzemplarzy, który na świecie został wyprodukowany w łącznej liczbie około 4,7 miliona sztuk.

Zastanawiasz się jaki samochód jest najpopularniejszym autem w Wielkiej Brytanii lub Niemczech, czym jeżdżą kierowcy w Hiszpanii lub Szwecji? Odpowiedź na to pytanie da ci nasz dzisiejszy ranking. W rozwinięciu znajdziesz 10 popularnych samochodów w wybranych krajach.

1. Wielka Brytania: Morris Mini.
Samochodem wszech czasów w Wielkiej Brytanii jest Morris Mini – auto produkowane 1959-2000 znalazło aż 5,5 miliona nabywców na Wyspach Brytyjskich. Często możemy go zobaczyć w klasycznych filmach brytyjskich.

Zdjęcie Morris Mini

2. Niemcy: Volkswagen Golf.
W Niemczech najpopularniejszym samochodem osobowym jest Volkswagen Golf produkowany od 1974 roku po dzień dzisiejszy. Szacuje się, że samochody tej marki znalazły za naszą zachodnią granicą 25 milionów nabywców.

Zdjęcie Volkswagen Golf

3. Hiszpania: SEAT Ibiza.
Ibiza to trzecia co do wielkości i ludności wyspa hiszpańskiego archipelagu Baleary, więc nie ma się co dziwić, że Hiszpanie mają słabość do SEAT'a Ibizy. Samochód jest produkowany od 1984 roku, i do tej pory znalazł 3,95 miliona kupców.

Zdjęcie SEAT Ibiza

4. Szwecja: Volvo serii 200.
Bestsellerem w Szwecji jest samochód Volvo serii 200, produkowany w latach 1974-1993. Dane z Wikipedia.org mówią iż Volvo serii 200 znalazło około 2,86 miliona nabywców w Szwecji. Dla laików zdjęcie samochodu poniżej.

Zdjęcie Volvo serii 200

5. Stany Zjednoczone: Ford F-Series.
W Stanach Zjednoczonych mają słabość do rodzimych marek, dlatego najlepiej sprzedającym się samochodem jest Ford F-Series. Auto jest produkowane od 1948 do chwili obecnej. Jak dotychczas znalazło około 34 miliony nabywców.

Zdjęcie Ford F-Series

6. Brazylia: Volkswagen Gol.
Brazylijczycy również kochają Volkswageny, co okazali kupując około 4,5 miliona egzemplarzy Volkswagen'a Gol. Auto jest produkowane od 1980 roku do chwili obecnej, rok rocznie zajmując wysokie miejsca na liście bestsellerów.

Zdjęcie Volkswagen Gol

7. Australia: Ford Falcon.
W Australii najpopularniejszym samochodem jest Ford Falcon, który od 1960 do chwili obecnej znalazł około 3 milionów kupców. Obecnie w produkcji znajduje się siódma generacja tego samochodu, produkowana od 2008.

Zdjęcie Ford Falcon

8. Francja: Renault Clio.
Renault Clio to ulubiony samochód kierowców z Francji, rzeczywiście można go tam spotkać na wielu ulicach. Auto jest produkowane od 1991 roku do chwili obecne – szacuje się, że znalazło około 8,53 miliona nabywców.

Zdjęcie Renault Clio

9. Indie: Hindustan Ambassador.
Najpopularniejszym samochodem w Indiach jest Hindustan Ambassador, którym bardzo często posługują się tutejsi taksówkarze. Auto było produkowane od 1958 do 2014 z kilkoma ulepszeniami i zmianami. Sprzedano około 4 milionów egzemplarzy.

Zdjęcie Hindustan Ambassador

10. Włochy: Fiat Uno.
Za najpopularniejszy włoski samochód uznaje się Fiata Uno, produkowanego we Włoszech od 1983-1995, zaś na świecie do chwili obecnej. W samych Włoszech wyprodukowano około 6 milionów egzemplarzy Fiata Uno.

Zdjęcie Fiat Uno

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane