Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najcenniejszych marek samochodów na świecie

Samochody stanowią integralną część naszego życia – dzięki nim dostajemy się do szkoły i pracy, odwiedzamy rodzinę i przyjaciół, jeździmy na zakupy i wakacje.

Każdy z nas ma swoją ulubioną markę samochodu. Statystyki za 2013 rok pokazują, że wśród Polaków rejestrujących nowe samochody najpopularniejszymi markami były Skoda, Volkswagen i Toyota. Z kolei na rynku samochodów używanych dominowały Ford, Audi oraz BMW. Jak to wygląda w skali świata? Jakie marki samochodów są markami najcenniejszymi nie tylko wśród konsumentów, ale też biorąc pod uwagę wartość rynkową? W rozwinięciu znajdziesz spis najcenniejszych marek samochodów na świecie.

1. Toyota: 34,9 miliarda dolarów.
Toyota to marka samochodów założona 28 sierpnia 1937. Pod względem przychodów jest to 14 największa firma świata, zatrudniająca ponad 338 tysięcy pracowników. W 2012 roku Toyota wyprodukowała swoje 200-milionowe auto.

2. BMW: 28,96 miliarda dolarów.
BMW to niemiecka marka kojarząca się głównie z wysokiej jakości samochodami osobowymi, motocyklami i skuterami. Marka została założona 7 marca 1916, zaś jej logo pozostaje niezmienione od początku istnienia.

3. Volkswagen: 27,06 miliarda dolarów.
Volkswagen to niemiecka marka samochodów powstała 28 maja 1937 roku, należąca do koncernu Volkswagen AG. Firma posiada swoje zakłady produkcyjne niemal w całej Europie, w tym w Niemczech, Polsce, Hiszpanii i Włoszech.

4. Mercedes-Benz: 24,17 miliarda dolarów.
Mercedes-Benz to niemiecka marka samochodów produkowanych przez koncern Daimler AG, której historia sięga 1881 roku. Pod marką Mercedes-Benz produkowane są samochody osobowe, sportowe, dostawcze i ciężarowe.

5. Honda: 22,15 miliarda dolarów.
Honda to japońska marka samochodów należąca do korporacji Honda Motor Co. Marka została powołana do życia 24 września 1948 roku, a jej założycielem był Sōichirō Honda. Dziś Honda jest największym producentem silników na świecie.

6. Nissan: 21,19 miliarda dolarów.
Nissan to marka samochodów należąca do japońskiego koncernu Nissan Motor Co. Ltd. założona 26 grudnia 1933. Aktualnie pod marką Nissan produkowane są auta osobowe, samochody 4x4, auta dostawcze i sportowe.

7. Ford: 20,24 miliarda dolarów.
Ford to najcenniejsza marka samochodów ze Stanów Zjednoczonych, produkowanych przez amerykański koncern motoryzacyjny Ford Motor Company. Marka została założona 16 czerwca 1903 przez Henry'ego Forda w Detroit.

8. Hyundai: 18,83 miliarda dolarów.
Hyundai to marka samochodów produkowanych przez południowokoreański koncern motoryzacyjny Hyundai Motor Company założony w 1967 roku. Koncern produkuje samochody osobowe, samochody dostawcze, autobusy i ciężarówki.

9. Porsche: 11,37 miliarda dolarów.
Porsche to kolejna niemiecka marka samochodów na naszej dzisiejszej liście. Firma została założona w 1931 roku przez Ferdinanda Porsche, zaś obecnie jest dobrze znana z produkcji luksusowych samochodów osobowych i aut sportowych.

10. Renault: 9,01 miliarda dolarów.
Ostatnie miejsce w rankingu zajmuje francuska marka Renault, założona 25 lutego 1899 przez braci Renault (Louisa, Marcela oraz Fernanda). Aktualnie firma zatrudnia około 130 tysięcy pracowników na całym świecie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane