Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 drogich luksusowych samochodów kempingowych

Jeżeli lubisz podróżować, w szczególności jeżeli lubisz wycieczki samochodem, to prawdopodobnie docenisz możliwość wyruszenia na wyprawę samochodem kempingowym, tak zwanym kamperem. Luksus posiadania własnego samochodu z łazienką, kuchnią i wszystkimi innymi udogodnieniami sprawia, że możemy sobie pozwolić na wycieczkę po całej Europie bez nabijania kieszeni hotelom, motelom, hostelom i innym noclegom.

Jeżeli planujesz zakup typowego samochodu kempingowego, musisz się przygotować na wydatek rzędu 200 tysięcy złotych w przypadku nowego kampera. Oczywiście zawsze możesz wydać więcej, kupując luksusowy samochód kempingowy.

1. EleMMent Palazzo: 3 miliony dolarów.
EleMMent Palazzo od Marchi Mobile to najdroższy samochód kempingowy świata, prawdziwy luksusowy dom na kółkach. Wewnątrz tego cacka można się poczuć niczym w 5-gwiazdkowym hotelu. Mamy tu drewniane panele podłogowe, marmurowe blaty a nawet schody prowadzące na górny pokład pojazdu, który według zamierzeń autorów miał dawać poczucie przebywania na jachcie. Wnętrze zostało oświetlone energooszczędnymi LED'ami, a nowoczesny i minimalistyczny design kontrastuje z klasycznymi i zabytkowymi elementami.

2. Vantare Platinum Plus: 2,5 miliona dolarów.
Featherlite Coaches, producent luksusowych samochodów kempingowych, nie oszczędzał się przy tworzeniu kampera Vantare Platinum Plus. We wnętrzu tego samochodu kempingowego znajdziemy marmurowe stopnie prowadzące do kabiny, miedziane wykończenia, włoską skórę, zamsz, onyks i wiele innych absurdalnie drogich materiałów i dekoracji. Dodatkowo warto wspomnieć o dużym telewizorze plazmowym, pralce i suszarce, wyposażeniu łazienki pochodzącym z Francji, czy wysuwanym garażu na samochód sportowy w części bagażowej.

3. Prevost H3-45 VIP: 1,6 miliona dolarów.
Prevost H3-45 VIP to elegancki i nowoczesny samochód kempingowy, zapewniający bardzo dużo przestrzeni w kabinie oraz wspaniałe widoki dla pasażerów i kierowcy. Poszycie tego kampera zostało przygotowane z materiałów kompozytowych wykorzystujących włókno węglowe, co pozwoliło zmniejszyć ciężar konstrukcji i uzyskać maksymalną siłę. Wewnątrz znajdziemy drewnianą podłogę, skórzane fotele i sofy, marmurowe blaty itd. Całość została podzielona na salon, kuchnię, łazienkę i sypialnię.

4. Foretravel ih-45 Luxury RV: 1,3 miliona dolarów.
Firma Foretravel zajmuje się produkcją samochodów kempingowych od 1967 roku, dziki czemu może się pochwalić bardzo dużym doświadczeniem w branży. Przy budowie tego kampera wykorzystano karoserię TravelRide, która niczym poszycie samolotu rozkłada wibracje na podłoże, ściany i dach, osiągając bardzo dużą redukcję szumów. Na szczególną uwagę niezwykle duże okna, które wpuszczają do wnętrza dużo słonecznego światła i pozwalają się poczuć jak w prawdziwym domu.

5. Prevost Country Coach: 1 milion dolarów.
Jeżeli dysponujesz okrągłym milionem dolarów możesz kupić samochód kempingowy Prevost Country Coach. Wadą tego luksusowego kampera jest brak przystosowania do jazdy po drogach utwardzanych, jednak jeżeli chcesz się cieszyć podróżami od miasta do miasta, to jest to coś dla ciebie. Samochód posiada niezwykle przestronne wnętrza, które na postoju można dodatkowo poszerzyć dzięki wysuwanym ścianom bocznym. We wnętrzu nie brakuje luksusowych materiałów: cedrowych szafek, marmurowych blatów itp.

6. Newmar King Aire: 739 000 dolarów.
Na miejscu szóstym najdroższych samochodów kempingowych znalazł się kamper King Aire do firmy Newmar. Tutaj naprawdę możesz się poczuć jak tytułowy król. Mamy tu przestronny salon połączony z kuchnią, oddzielna toaletę i bardzo dużą łazienkę przylegającą do części sypialnianej. Kuchnia jest wykończona chromem, a drewniane szafki dają wszystkim pasażerom poczucie luksusu. Podłoga wykładana jest porcelanowymi kafelkami, zaś przestrzeń oświetla energooszczędne oświetlenie LED.

7. Monaco Dynasty 45P: 586 000 dolarów.
Firma Monaco to jeden z liderów w branży luksusowych samochodów kempingowych, zaś kamper Dynasty 45P jest wisienką na torcie ich oferty. Samochód posiada przestronne wnętrze, podłogi wykładane porcelanowymi kafelkami, oświetlenie LED, skórzane sofy i fotele, drewniane szafki, a nawet ściany i sufit wykańczane drewnem. We wnętrzu nie zabrakło miejsca na płaski telewizor o dużej przekątnej, pod którym znajduje się biokominek. Cena tego samochodu kempingowego to około 586 tysięcy dolarów.

8. UniCat Amerigo International: 500 000 dolarów.
UniCat Amerigo International daleko do luksusowych samochodów kempingowych. To auto wygląda z zewnątrz bardziej jak jakaś śmieciarka lub samochód służb technicznych, jednak tak naprawdę to kamper 4x4, którym dojedziesz w każde miejsce. Nie straszne są mu leśne drogi, błoto, kałuże, piaski i wiele więcej. We wnętrzu znalazło się miejsce na dwie sofy ze stolikiem, niewielką łazienkę oraz kuchnię. Dzięki temu samochodowi możesz się rozkoszować własnym domem w górach, nad morzem i wśród lasów.

9. Country Coach Magna 630: 495 000 dolarów.
Ten piękny samochód kempingowy stworzony przez firmę Country Coach dostępny jest już za niecałe pół miliona dolarów. Wnętrze zdobią szafki wykonane z drewna orzechowego, wygodne sofy, krzesła, skórzane fotele i inne elementy dekoracyjne. W części sypialnianej znajduje się ogromne łózko dla dwojga typu queen-size, zaś na dachu zamontowano panele słoneczne, które dostarczają wnętrzu czystej energii. Nie zabrakło wysuwanej sekcji zwiększającej przestrzeń podczas postoju.

10. Entegra Coach Cornerstone 45DLQ: 464 000 dolarów.
Wspaniały kamper Cornerstone 45DLQ wyprodukowany przez firmę Entegra Coach daje swoim użytkownikom dostęp do wszelkich luksusów: podłogi wyłożonej kafelkami, skórzanych sof i foteli, dużego łóżka w sypialni, kuchni, łazienki itd. W salonie znalazło się 8 miejsc siedzących, zaś dwa kolejne znajdziemy w otwartej na salon kabinie kierowcy. Nieco mniej jest miejsc do spania, bowiem po rozłożeniu sof mamy wygodne posłanie dla 6 osób. Warto wspomnieć, że w kamperze nie zabrakło bikominka umieszczonego pod 46 calowym telewizorem.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane