Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najdroższych samochodów policyjnych na świecie

Zdarza się, że przestępcy i piraci drogowi dysponują nowymi super-samochodami, którymi z łatwością mogą uciec policji, która ma do dyspozycji tylko standardowe radiowozy. Policja jest fundamentem stabilnego i bezpiecznego państwa dlatego powinna mieć możliwość ścigania przestępców niezależnie od tego czym ci się poruszają.

Dziś w oddziałach policji na całym świecie znajdziemy samochody sportowe specjalnie przystosowane do służby w organach ścigania, utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. W takich autach policja jest w stanie dogonić każdego pirata drogowego. Tutaj możecie się zapoznać z dziesiątką najdroższych samochodów policyjnych.

1. Aston Martin One-77, Zjednoczone Emiraty Arabskie: 2 mln dolarów.
Jeżeli coś jest bardzo rzadkie i drogie, możecie być pewni, że policja w Dubaju ma to w swojej flocie. Aston Martin One-77 to jeden z najdroższych samochodów świata. Wyprodukowano tylko 77 egzemplarzy tego samochodu, a jeden z nich został przygotowany specjalnie na potrzeby dubajskiej policji. Auto zostało wyposażone w silnik V12 o pojemności 7,3 l. Ta jednostka napędowa pozwala rozpędzić się do setki w 3,5 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 355 km/h.

2. Bugatti Veyron, Zjednoczone Emiraty Arabskie: 1,6 mln dolarów.
Kiedy policja w Dubaju rozpoczęła kupowanie supersamochodów jeden za drugim, wielu żartowało, że ich kolejnym zakupem będzie Bugatti Veyron. I co się stało? W tym roku jeden z tych samochodów został zaprezentowany jako część floty policji w Dubaju. Auto posiada silnik W16 o pojemności 8,0 l. Jego moc maksymalna to 1001 i 1200 KM przy 6000 obr/min. Dzięki temu samochód rozpędza się do setki w 2,5 sekundy oraz może gnać drogą z prędkością maksymalną wynoszącą 407 km/h.

3. Mercedes Benz Brabus Rocket CLS, Niemcy: 475 tysięcy dolarów.
Jeżeli masz zamiar szaleć po niemieckich autostradach, musisz być przygotowany na to, że do złapania cię zostanie wysłany Mercedes Benz Brabus Rocket CLS. Od prezentacji w 2006 roku do listopada 2008 był to najszybszy sedan świata. Auto jest wyposażone w silnik V12 o pojemności 6,3 l. 730 KM kryjących się pod maską tego radiowozu pozwala rozpędzić się do setki w 3,5 sekundy i jechać z prędkości maksymalną wynoszącą 366 km/h.

4. Lamborghini Aventador, Zjednoczone Emiraty Arabskie: 450 tysięcy dolarów.
Lamborghini Aventador to dwudrzwiowy i dwumiejscowy supersamochód zaprezentowany publicznie przez włoską firmę Lamborghini 28 lutego 2011 roku na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie. Tak się składa, ze to kolejny super-radiowóz będący w służbie w dubajskiej policji. Do napędu Aventadora LP700-4 użyto nowej jednostki V12 o rozwarciu cylindrów równym 60° i pojemności skokowej 6,5 litra. Auto rozpędza się do setki w 2,9 sekundy i może jechać z prędkością 350 km/h.

5. Lamborghini Murcielago LP640, Wielka Brytania: 380 tysięcy dolarów.
Policja w Wielkiej Brytanii ma do dyspozycji Lamborghini Murcielago LP640, które było produkowane w latach 2006-2008. W odróżnieniu do wersji podstawowej znajdziemy tu kilka nowych elementów: dyfuzor, przedni spoiler, nowy tylny i przedni zderzak, nowy układ wydechowy z jedną końcówką o dużym przekroju. Ponadto zamontowano nowe lusterka i zmieniono boczne wloty powietrza. Auto ma silnik V12 6,5 l (6496 cm³), dzięki któremu policja może osiągnąć prędkość 340 km/h.

6. Ferrari FF, Zjednoczone Emiraty Arabskie: 300 tysięcy dolarów.
Kolejny radiowóz oparty na samochodzie sportowym, i po raz kolejny znajdziemy go we flocie dubajskiej policji. Auto zostało zaprezentowane podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2011 roku i trochę czasu po tym wydarzeniu mogli się nim cieszyć policjanci w Dubaju. W samochodzie znajdziemy V12 6,3 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Moc maksymalna silnika to 660 KM przy 8000 obr/min. Radiowóz rozpędza się do setki w 3,7 sekundy i może jechać z prędkością 335 km/h.

7. Lamborghini Gallardo, Włochy: 250 tysięcy dolarów.
Lamborghini Gallardo to samochód sportowy, produkowany we Włoszech przez firmę Lamborghini od 2003 do 25 listopada 2013 roku. Tak się składa, że w 2004 roku dwa samochody Lamborghini Gallardo zostały przekazane tamtejszej policji w celu upamiętnienia 152 rocznicy powstania tej formacji. Od tego czasu te radiowozy są wykorzystywane przez włoską policje w sytuacjach awaryjnych. W 2009 jedno z aut brało udział w kolizji. Aby nadrobić stratę Lamborghini podarowało policji Huracan, następcę Gallardo.

8. McLaren MP4-12C, Zjednoczone Emiraty Arabskie: 240 tysięcy dolarów.
McLaren MP4-12C – samochód produkowany przez McLaren Automotive od 2011 do 2014 roku. Samochód tradycyjnie dla McLarena posiada napęd na tylną oś i centralnie umiejscowiony silnik V8 z podwójnym doładowaniem o pojemności 3,8 l, który wytwarza moc 600 KM. Radiowóz oparty o to auto może rozpędzić się do setki w 3,3 sekundy i mknąć ulicami z prędkością maksymalna wynoszącą 331 km/h. W samochodzie znajdują się dwa miejsca siedzące, w których zasiadają dubajscy policjanci.

9. Mercedes Benz SLS AMG, Zjednoczone Emiraty Arabskie: 200 tysięcy dolarów.
Mercedes-Benz SLS AMG to supersamochód marki Mercedes-Benz produkowany od stycznia 2010 roku, zaprezentowany we Frankfurcie w 2009 roku. Policjanci w Dubaju bardzo chwalą sobie silnik V8 o pojemności 6,2 litra i mocy maksymalnej 571 KM kryjący się pod maską samochodu. Dzięki tej jednostce napędowej auto jest w stanie rozpędzić się do setki w 3,8 sekundy i poruszać się z prędkością maksymalną wynoszącą 317 km/h. Auto zużywa 13,2 litra paliwa na 100 km.

10. Bentley Continental GT, Zjednoczone Emiraty Arabskie: 200 tysięcy dolarów.
Miejsce dziesiąte i kolejny super-radiowóz należący do dubajskiej policji. Policja w tym mieście regularnie aktualizuje swoją flotę radiowozów o nowe supersamochody, które nie tylko przydają się do ścigania przestępców, ale robią także dobrą reklamę całemu Dubajowi. Bentley Continental GT posiada silnik W12 o pojemności 6 litrów, który dzięki dwóm turbosprężarkom KKK uzyskuje moc 560 KM. Auto rozwija maksymalną prędkość 318 km/h i przyśpiesza do setki w 4,8 sekundy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane