Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Top 10 najbezpieczniejszych samochodów świata

Kupując samochód zwracamy uwagę na cenę, rodzaj jednostki napędowej, producenta, wyposażenie dodatkowe oraz bezpieczeństwo. Opierając się na danych przedstawionych przez Insurance Institute for Highway Safety przedstawiamy 10 najbezpieczniejszych samochodów świata, które możecie kupić w 2013 roku.

IIHS to niezależny i niedochodowy instytut zajmujący się badaniami samochodów pod kątem bezpieczeństwa. Prace tej jednostki badawczej finansowane są przez ubezpieczycieli samochodów, którym zależy na tym by w razie wypadków drogowych ludzie odnosili jak najmniejsze uszkodzenia ciała i uszkodzenia mienia. IIHS prowadzi własne Crash Testy oraz badania dotyczące bezpieczeństwa w różnych warunkach drogowych. Tak więc, które samochody zostały uznane za najbezpieczniejsze? O tym w rozwinięciu rankingu.

 

1. Volkswagen Passat

Najbezpieczniejszym samochodem został uznany Volkswagen Passat – duży samochód rodzinny niemieckiej marki Volkswagen produkowany od 1973 roku. Samochody które wyjechały z fabryk w październiku 2012 roku otrzymały najwyższe oceny bezpieczeństwa, funkcjonalności i niezawodności.

2. Volvo S60

Volvo S60 to samochód osobowy klasy średniej-premium od szwedzkiego giganta samochodowego Volvo. Auto jest w produkcji od 2000 roku. Obecnie z fabryk wyjeżdża druga generacja tego auta, która wszystkie kontrole bezpieczeństwa przeszła wprost śpiewająco. Samochód otrzymuje najwyższe oceny bezpieczeństwa zarówno od amerykańskich jak i europejskich instytutów kontroli bezpieczeństwa.

3. Acura TL

Acura TL to średniej wielkości luksusowy sedan od Hondy. Auto weszło do produkcji w 1996 roku. Początkowo było krytykowane za stylistykę, w wyniku tego sprzedaż auta drastycznie spadała. Obecnie produkowana jest czwarta generacja samochodu, która pomyślnie przechodzi wszelkie kontrole bezpieczeństwa.

4. Subaru Legacy

Subaru Legacy jest średniej wielkości samochodem japońskiego producenta aut Subaru. Produkowany od 1989 roku samochód jest wizytówką firmy i konkuruje bezpośrednio z Toyota Camry i Honda Accord. Auto w wersji luksusowej jest bezpośrednią alternatywą dla BMW S3, Audi A4 i Alfa Romeo 159. Subaru cały czas wprowadzało drobne poprawki w swoich samochodach. Dzięki temu modele wyprodukowane po sierpniu 2012 wykazywały niezwykłą poprawę bezpieczeństwa.

5. Nissan Altima

Altima jest średniej wielkości sedanem od japońskiej firmy Nissan. Auto ukazało się w 1993 roku jako kontynuacja linii Bluebird, która to była produkowana od 1957 roku. W 2011 roku Nissan Altima został drugim najchętniej kupowanym samochodem w Stanach Zjednoczonych. Najlepszymi wynikami w Crash Testach wykazują się modele które wyjechały z fabryk po listopadzie 2012 roku.

6. Kia Optima

Kia Optima jest średniej wielkości czterodrzwiowym sedanem od Kia Motors. Auto weszło do produkcji w 2000 roku, by 11 lat później zostać całkowicie przeprojektowanym. Po tych zmianach auto uzyskało elegancki, sportowy wygląd. Wprowadzono również kilka usprawnień poprawiających bezpieczeństwo co pozwoliło samochodowi zająć 6 miejsce w naszym rankingu najbezpieczniejszych samochodów świata.

7. Ford Fusion

Produkcja Forda Fusion rozpoczęła się w 2006 roku. Chociaż auto borykało się początkowo z problemami dotyczącymi jednostki napędowej to producent bardzo szybko im zaradził. Jeżeli masz zamiar kupić najbezpieczniejszą wersję Forda Fusion wybieraj samochody które w fabryk wyjechały po grudniu 2012 roku – to one z łatwością zaliczyły wszystkie testy bezpieczeństwa.

8. Dodge Avenger

Dodge Avenger to amerykański samochód osobowy klasy średniej produkowany od 1995 do 2000 roku. Po 7 latach od zakończenia produkcji ostatniego modelu samochód został ponownie wprowadzony do sprzedaży. Niestety wraz z końcem 2011 roku został wycofany ze sprzedaży. Jego ostatnie modele wciąż charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem, dlatego warto rozważyć ich zakup z rynku wtórnego.

9. Chrysler 200 Sednan

Chrysler 200 jest samochodem średniej klasy produkowanym od 2010 roku. Auto jest bezpośrednim następcą modelu Sebring. W wersji czterodrzwiowej zachwyca bezpieczeństwem i niezawodnością. Obecnie auto sprzedawane jest na terenie Stanów Zjednoczonych. Na rynku europejskim samochód ma być sprzedawany jako Lancia Flavia.

10. Honda Accord

Honda Accord zawsze bardzo dobrze wypadała we wszystkich testach bezpieczeństwa, nie inaczej było na początku tego roku. Accord został doceniony za bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniany wszystkim pasażerom: kierowcy, pasażerowi siedzącemu obok kierowcy i pasażerom siedzącym na tylnych siedzeniach. Jeżeli często jeździsz w trasę wraz z całą rodziną to powinieneś się zastanowić nad kupnem tego samochodu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane