Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 celebrytów, którzy mają duże kolekcje samochodów

Kupno i utrzymanie samochodu swoje kosztuje, dlatego dla większości z nas naturalną rzeczą jest posiadanie jednego, lub dwóch samochodów. Jednak gdybyśmy posiadali więcej pieniędzy, mielibyśmy możliwość wydawania więcej na rzeczy, które kochamy – w tym na kupno nowych aut.

Niestety, nie jesteśmy celebrytami – znanymi aktorami, osobistościami telewizyjnymi, czy sportowcami – dlatego musimy ograniczać się w naszej pasji do motoryzacji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby spojrzeć na kolekcje samochodów, które są w posiadaniu gwiazd. Sami zobaczcie jakimi samochodami mogą się pochwalić znani celebryci.

1. Jay Leno.

Amerykański komik Jay Leno posiada jedną z największych kolekcji samochodów na świecie. Mówi się, że w jego garażu znajduje się ponad 220 pojazdów – w tym około 130 samochodów i 90 motocykli. Niektórymi z ważniejszych aut w kolekcji są McLaren F1 i Stanley Steamer Cup Racer z 1906.

Jay Leno i jego kolekcja samochodów

2. Floyd Mayweather.

Amerykański profesjonalny bokser Floyd Mayweather również posiada interesującą kolekcję samochodów. W garażu tego pana stoją takie cacka jak Bentley Mulsanne, Rolls Royce Drophead, Ferrari 458 Spider, Ferrari 599 GTB Fiorano, Rolls Royce Phantom, Bugatti Veyron i inne.

Floyd Mayweather i jego kolekcja samochodów

3. Tim Allen.

Amerykański aktor komediowy Tim Allen część zarobionych pieniędzy inwestuje w samochody. Aktualnie posiada takie auta jak Cadillac DeVille, Ford F-150 Pickup z 1956, Shelby Cobra, Ferrari 330 GTC, Porche Carrera GT i Ford Roadster z 1933 roku.

Tim Allen i jego kolekcja samochodów

4. Jay Kay.

Główny kompozytor i wokalista grupy Jamiroquai kocha muzykę, modne kapelusze oraz samochody. Aktualnie w jego kolekcji znajdziemy około 70 aut, w tym takie samochody jak Frua-bodied Maserati A6 G2000, Ferrari 550, Lamborghini Miura SV i Mercedes Benz 300SL Roadster.

Jay Kay i jego kolekcja samochodów

5. Ralph Lauren.

Amerykański projektant i założyciel domu mody jest nie tylko jednym z największych kolekcjonerów samochodów wśród celebrytów, ale również jednym z największych kolekcjonerów aut na świecie. W jego kolekcji znajdziemy między innymi Bugatti Veyron oraz Porsche 550 Spyder z 1955.

Ralph Lauren i jego kolekcja samochodów

6. James Hetfield.

James Hetfield, jeden z założycieli zespołu Metallica, to człowiek posiadający imponującą kolekcją samochodów. Wystarczy wspomnieć, że w jego kolekcji znajdziemy takie auta jak: Lincoln Zephyr "Voodoo Priest" Kustom z 1937 i Auburn Roadster z 1936.

James Hetfield i jego kolekcja samochodów

7. Nicolas Cage.

Amerykański aktor filmowy Nicolas Cage to kolejny celebryta z imponującą kolekcją samochodów. W jego garażu znajdziemy pełno luksusowych i drogich aut, w tym Ferrari Enzo, Jaguar D-Type, Lamborghini Miura SVJ z 1971, Lamborghini 350 GT z 1965, Porche 356 Pre-A Speedster z 1955 i inne.

Nicolas Cage i jego kolekcja samochodów

8. Jerry Seinfeld.

Jerry Seinfeld, amerykański satyryk i aktor kabaretowy, współtwórca sitcomu Kroniki Seinfelda, posiada dwupiętrowy garaż w którym stają takie cacka jak: Porsche 964 Speedster z 1994, Porche 993, Porche Carrera GT z 2004, VW Karmann Ghia z 1963 i Porsche 911 Carrerra RS z 1973.

Jerry Seinfeld i jego kolekcja samochodów

9. Patrick Dempsey.

Irlandzko-amerykański aktor filmowy Patrick Dempsey to kolejny gwiazdor, który część swoich pieniędzy inwestuje w samochody. W jego garażu znajdują się takie auta jak Ferrari Daytona, Jaguar XK120, Mercedes Benz G-Wagon, Porsche 911 GT3 RSR i Porsche 356 z 1963.

Patrick Dempsey i jego kolekcja samochodów

10. T-Pain.

T-Pain, amerykański wykonawca muzyki hip-hop i R&B, uwielbia popisywać się wspaniałymi samochodami. W jego kolekcji samochodów znajduje się: Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe, Scion xB, Chevrolet Impala z 1969 roku, Bugatti Veyron, Ferrari F430 i Chevrolet Impala z 1972.

T-Pain i jego kolekcja samochodów

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze