Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najdroższych cywilnych samochodów pancernych świata

Na świecie jest wielu złych ludzi, którzy mogą dybać na życie i bezpieczeństwo najbogatszych. Co zrobić jeżeli posiadając wiele milionów dolarów na koncie czujesz, że twoje życie jest zagrożone? Możesz zatrudnić ochronę, jednak nawet najlepsi ochroniarze do niczego ci się nie przydadzą, jeżeli ulicami będziesz się poruszał zwykłym samochodem.

W takim przypadku proponujemy zakup cywilnego samochodu pancernego. Nie ma bezpieczniejszego sposobu na poruszanie się po drogach, niż jazda opancerzonym sedanem, limuzyną lub SUV-em. Poniżej znajdziesz przykłady samochodów pancernych, które za dobre pieniądze zapewniają spokój, luksus i bezpieczeństwo.

1. Kombat T-98: 1,5 miliona dolarów.
Według informacji ze strony internetowej producenta, T-98 jest popularny wśród rosyjskich polityków i europejskich książąt. Pojazd jest w stanie przetrwać ostrzał z karabinu i wybuch bomby – odpowiadają za to 50 milimetrowe szyby pancerne oraz kilkuwarstwowa karoseria ze stali i ceramiki.

Kombat T-98

2. Cadillac One: 1,5 miliona dolarów.
Tworząc ranking samochodów opancerzonych nie można zapomnieć o limuzynie, którą porusza się prezydent Stanów Zjednoczonych. Auto zwane Bestią ma zbiornik paliwa otoczony pianką ognioodporną, kilkuwarstwową karoserię, schowek z bronią, własny system gaśniczy i system zaopatrzenie pasażerów w tlen.

Cadillac One

3. Mercedes-Benz G63 AMG: 1 milion dolarów.
To auto to podobno jeden z najbardziej luksusowych samochodów pancernych. W aucie znajdziemy skórzaną tapicerkę, kuloodporne szyby, kamery monitorujące sytuację na zewnątrz i wiele więcej. Auto posiada ochronę baku paliwa i jest w stanie wytrzymać nawet wybuch bomby, więc pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie.

Mercedes-Benz G63 AMG

4. Audi A8 Security: 700 tysięcy dolarów.
Chociaż wygląda niepozornie, Audi A8 Security jest w pełni opancerzonym samochodem. Auto zostało zaprojektowane tak, by nie wyróżniać się wśród innych samochodów luksusowych, jednocześnie zapewniając pasażerom wysoki poziom bezpieczeństwa. Karoseria jest kilkuwarstwowa, między innymi ze stali, ceramiki i aluminium.

Audi A8 Security

5. Huron APC: 630 tysięcy dolarów.
Ten samochód nie stara się ukrywać, że jest autem pancernym, a jego celem jest odparcie nawet najmocniejszych ataków. Ciekawe jest również to, że na dachu samochodu znajduje się broń automatyczna, którą można obsługiwać z wewnątrz. Pojazd który prócz obrony potrafi stawić czynny opór.

Huron APC

6. Knight XV: 630 tysięcy dolarów.
Rycerz to flagowy pojazd firmy Conquest Vehicles, wiodącego producenta samochodów opancerzonych. Ten SUV jest jedyny w swoim rodzaju, dlatego produkcja została ograniczona wyłącznie do 100 pojazdów. Mamy tu kompozytową zbroję, kuloodporne szyby, podgrzewane fotele, a nawet telewizję satelitarną.

Knight XV

7. Mercedes-Benz S-Guard: 400 tysięcy dolarów.
Mercedes-Benz S-Guard to jeden z najpopularniejszych cywilnych samochodów pancernych dostępnych na rynku. To autko jest w stanie wytrzymać ciągły ogień z karabinu maszynowego M60, a w razie ataku gazowego samochód ma własny system dostarczania tlenu. Oczywiście w środku nie brakuje luksusowych udogodnień.

Mercedes-Benz S-Guard

8. Cadillac Escalade ESV: 350 tysięcy dolarów.
Odporny na ataki z wykorzystaniem broni maszynowej i niezwykle luksusowy samochód. We wnętrzu samochodu znajdziemy skórzaną tapicerkę, drewniane wykończenia lakierowane na wysoki połysk, duży płaski telewizor oraz sprzęt audio-wideo. Kuloodporne szyby tego samochodu mają grubość 40 milimetrów.

Cadillac Escalade ESV

9. BMW 750Li Sedan: 340 tysięcy dolarów.
BMW 750Li Sedan to samochód pancerny, który jest w stanie wykorzystać swoją wytrzymałość, potężną wagę i dużą prędkość do ucieczki z każdej kryzysowej sytuacji. Auto posiada kuloodporne szuby i grubą karoserię, która chronię pasażerów oraz kierowcę przez napastnikami wyposażonymi w karabiny maszynowe i granaty.

BMW 750Li Sedan

10. Lexus LS 460 L: 300 tysięcy dolarów.
Ten samochód płynnie łączy luksusowe wnętrze z kilkudziesięcioma funkcjami zwiększającymi bezpieczeństwo pasażerów. Jest szybki, ciężki, może wytrzymać ostrzał z karabinu i wybuch granatu, posiada kuloodporne szyby i wytrzymałą karoserię itd. Z zewnątrz przypomina typowego Lexusa, więc postronni nie dowiedzą się, że to samochód pancerny.

Lexus LS 460 L

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane