5 najsilniejszych koktajli alkoholowych na świecie

  • Drukuj

Ah te koktajle alkoholowe – w niewielkich ilościach potrafią podnieść na duchu oraz uwolnić nas od małych trosk codziennego życia. Na świecie są koktajle na każdą okazję, w każdym kolorze i o różnym smaku. Jeżeli masz jakieś szczególne upodobania, na koktajlach na pewno się nie zawiedziesz. Możesz zamówić sobie lekki koktajl alkoholowy, jak również koktajl bardzo mocny, który potrafi uderzyć do głowy już po pierwszej porcji.

Jeżeli szukasz informacji o bardzo mocnych drinkach, poniżej znajdziesz opisy najsilniejszych koktajli alkoholowych świata. Zobacz jakie składniki sprawiają, że te popularne drinki szybko wprowadzają ludzi w dobry humor.

1. Negroni.
Negroni to popularny koktajl alkoholowy, zaliczany do najsilniejszych drinków świata. Z pewnością nie jest przeznaczony dla laika, nie tylko ze względu na dużą ilość alkoholu, ale również z powodu charakterystycznego gorzkiego smaku. Koktajl Negroni wykonuje się z trzech porcji ginu, słodkiego wermutu oraz gorzkiego likieru Campari. Drink jest mocny i dobrze pobudza apetyt. Przyjmuje się, że po raz pierwszy podano go w roku 1919 na żądanie hrabiego Camilla Negroniego.

Zdjecie koktajlu Negroni

2. Death In The Afternoon.
Death In The Afternoon (pol. Śmierć po południu) to koktajl zawierający silnie skoncentrowany alkohol, który był podobno jednym z ulubionych koktajli Ernesta Hemingwaya. Drink jest bardzo prosty w przygotowaniu, bowiem wymaga tylko lodu, absyntu oraz szampana. Do kieliszka z lodek wlewamy miarkę dobrze zmrożonego absyntu (ziołowa wódka), a następnie dolewamy do pełna szampana – przy czym ostatnią czynność należy robić powoli, zwracając uwagę na wytrącające się bąbelki.

Zdjęcie drinku Death In The Afternoon

3. Czarny Rosjanin.
Koktajl Czarny Rosjanin to dobra propozycja dla wszystkich miłośników wódki i kawy. Aby wyszedł idealny musisz wrzucić do szklanki kilka kostek lodu a następnie wlać tam dwie porcje wódki oraz jedną porcję likieru kawowego. Jeżeli na imprezie znudzi ci się już Czarny Rosjanin, możesz przygotować nieco słabszego Białego Rosjanina, wykonywanego z tych samych składników co Czarny Rosjanin + mleka lub śmietanki. Ps. Jest również koktajl Złoty Rosjanin (z likierem ziołowym i sokiem z limonki).

Drink Czarny Rosjanin i Biały Rosjanin

4. Zombie.
Ten koktajl jest całkiem trafnie nazwany, jako że potrafi wprowadzić każdego kto go spróbował w stan porównywalny z zachowaniem żywego trupa. Zasadniczo zawiera wiele bezalkoholowych składników, w tym sok z limonki, pomarańczy i ananasa. Ale w jego składzie występują chyba wszystkie możliwe rumy. Do koktajlu należy dodać między innymi: Jasny rum portorykański, Ciemny rum jamajski, Stary rum kubański, Stary rum jamajski itd.

Koktajl Zombie

5. Aunt Roberta.
Aunt Roberta (pol. Ciotka Roberta) to kolejny bardzo mocny drink, który już po jednej szklance zwala z nóg. Za sprawą likieru jagodowego smak tego koktajlu jest zniewalający. No dobrze, przejdźmy jednak do samego przepisu. Aby przyrządzić Ciotkę Robertę będziesz musisz przygotować 2 porcje absyntu, 1 porcję brandy, 3 porcje wódki, 1,5 porcji ginu oraz 1 porcję likieru jagodowego. Jak widzisz wszystkie składniki zawierają w sobie alkohol. Mocne, prawda?

Jagodowy drink Aunt Roberta