10 dziwnych restauracji z całego świata

  • Drukuj

Spędzenie nocy w nowej restauracji to świetna sprawa. Znalezienie miejsca o nietypowym menu lub niepowtarzalnym wystroju sprawia, że człowiek może się poczuć nieco egzotycznie, jednak spędzenie czasu w naprawdę dziwnej restauracji może zmienić prosty wypad na obiad w prawdziwa przygodę.

Na świecie nie brakuje restauracji położonych w naprawdę dziwnych miejscach, urządzonych w taki sposób, że człowiek nie jest w stanie zapomnieć ich przez dłuższy czas, lub serwujących specyficzne potrawy. Dzisiaj chcielibyśmy pokazać wam kilka naprawdę dziwnych restauracji działających od Azji, przez Europę po obie Ameryki.

1. Modern Toilet (Tajpej, Tajwan).
Toaleta jest ostatnim miejscem w którym chcielibyśmy zjeść przepyszny posiłek, a mimo tego restauracja urządzona jak toaleta radzi sobie bardzo dobrze. Modern Toilet to restauracja z Tajpej serwująca posiłki w naczyniach przypominających muszlę klozetową. Jakby tego było mało goście siedzą na muszlach klozetowych a nawet jedzą posiłki, które wyglądają jak ekskrementy – przykładem są lody, które kształtem przypominają odchody człowieka. Posiłek w tym miejscu na długo zapada w pamięci.

2. Buns & Guns (Bejrut, Liban).
Buns & Guns to tematyczna restauracja z Bejrutu w Libanie utrzymana w klimatach wojskowych. Już samo wejście do restauracji, umocnione workami z piaskiem, zwraca na siebie uwagę przechodniów. Oczywiście w środku również nie brakuje akcentów związanych z bronią i wojskiem: personel ubrany w moro, zdjęcia pistoletów i broni automatycznej na ścianach, menu z kanapką „która może cię zabić" swoimi rozmiarami. Miejsce, które powinien odwiedzić każdy mężczyzna.

3. Lainio Snow Village Ice Restaurant (Ylläsjärvi, Islandia).
Ta dziwna restauracja znajduje się miejscowości Ylläsjärvi na Islandii, w hotelu Snow Village. Ściany restauracji, podłoga a nawet stoliki zostały wykonane z lody. Ciepłe potrawy są podawane w zwykłych talerzach (podaje się tu nawet zupę) jednak zimne dania mogą zostać podane w lodowych naczyniach. Tak jest chociażby z drinkami, które są podawane w naczyniach wykonanych z lodu. Wybierając się w to miejsc pamiętaj, że obowiązuje ciepłe ubranie.

4. Opaque (Stany Zjednoczone).
Opaque to sieć restauracji serwująca klientom posiłki w całkowitej ciemności. Restauracja ma swoje oddziały w całych stanach zjednoczonych, a jej nadrzędnym celem jest otworzenie umysłów klientów zmysł dotyku, smaku, węchu i słuchu. Podobne restauracje serwujące posiłki w całkowitej ciemności można znaleźć również w Europie. Nie bój się, że obsługa wyleje na ciebie zupę. W przeciwieństwie do klientów kelnerzy posiadają noktowizory a kucharze w kuchni pracują przy zapalonym świetle.

5. Ninja New York (Nowy Jork, Stany Zjednoczone).
Ninja New York to nietypowa nowojorska restauracja, której wnętrze zostało urządzone niczym japońskie domostwo z czasów samurajów i wojowników ninja. Prócz doskonale smakującego i dobrze wyglądającego japońskiego jedzenia, nasz posiłek zostaje wzbogacony o występy aktorów przebranych za wojowników ninja. Jedząc bądź przygotowany na atak z każdej strony, bowiem ninja może zwisać nawet z sufitu. Naprawdę niezapomniana restauracja.

6. New Lucky Restaurant (Ahmadabad, Indie).
Ahmadabad to miasto położone w zachodnich Indiach, w stanie Gudźarat, nad rzeką Sabarmati. To właśnie w tym mieście znajduje się kolejna nietypowa restauracja, której nie polecamy osobom o słabym sercu. Restauracja została wybudowana w środku starego cmentarza, więc klienci siedzą przy stolikach znajdujących się nawet około metra od grobów. Jako, że jest to region w którym wiele osób wierzy w reinkarnację, słowo „Szczęście" znajdujące się w nazwie nie jest całkowicie chybione.

7. Dick Last Resort (Stany Zjednoczone).
Dick Last Resort to prywatna sieć niewielkich barów i restauracji działających w całych Stanach Zjednoczonych. Co wyróżnia to miejsce od innych? Kiedy przychodzisz do restauracji chcesz by obsługa traktowała cię z szacunkiem, tak? Otóż w tym miejscu obsługa celowo nie ma szacunku do klienta, także możesz się spodziewać wyzwisk od głupków, dupków, brudasów itd. W 1995 roku sieć próbowała swoich sił w Londynie, jednak nie odniosła sukcesu i rok później sprzedała restaurację.

8. Twin Stars Dj Cafe Bar (Moskwa, Rosja).
Można powiedzieć, że Twin Stars Dj Cafe Bar jest luksusową restauracją, z bardzo ostrą polityką dotyczącą swoich gości: tutaj wpuszczani są wyłącznie bliźniacy i bliźniaczki. Co ciekawe, goście tego miejsca są obsługiwani przez bliźniaków, więc nie zdziw się jeżeli chwilę po zajęciu miejsca nie będziesz w stanie wskazać, kto przyjął twoje pierwsze zamówienie. Jeżeli masz bliźniaka, powinieneś odwiedzić Moskwę i wpaść na całą noc do Twin Stars Dj Cafe Bar. Gwarantowane spotkanie innych ciekawskich bliźniaków.

9. Safe House (Milwaukee, Stany Zjednoczone).
Jeżeli chcesz poczuć się jak szpieg, powinieneś wybrać się do restauracji Safe House, która na pewno zagwarantuje ci noc pełną przygód. Ten lokal znajduje się w jednej z ciemnych uliczek Milwaukee w stanie Wisconsin. Nie wejdziesz tu „od tak" bowiem klienci potrzebują hasła, a to można odgadnąć kierując się wskazówkami znajdującymi się na stronie internetowej restauracji. Na ścianach restauracji znajdują się pamiątki szpiegowskie, zaś osoby które tu pracują wychodzą z różnych tajnych przejść.

10. Cabbages and Condoms (Bangkok, Tajlandia).
Restauracja z kondomami w nazwie? Tak, taka właśnie restaurację znajdziesz w Bangkoku. Restauracja znajduje się w jednej z dzielnic biznesowych, oraz serwuje klasyczne dania kuchni tajskiej. To co ją wyróżnia to prezerwatywy, które są widocznie praktycznie wszędzie: ubrania manekinów zrobione z prezerwatyw, lampy także z kondomów, a na dodatek rozdają darmowe kondomy zamiast miętówek! Dosłownie, znajdziecie tu szyld „Sorry, We Have No Mints Please Take a Condom Instead" z kondomami znajdującymi się pod nim.