Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najdroższych restauracji na świecie

Podczas gdy jedni z nas zadowolą się odwiedzinami baru szybkiej obsługi, inni będą regularnie odwiedzać restauracje w których można spróbować wszystkiego: od dań prostych po wykwintne. Dania kuchni polskiej, śródziemnomorskiej, japońskiej, meksykańskiej, francuskiej, chińskiej i wiele innych czekają na wypróbowanie.

Czasami posiłki w restauracjach mogą kosztować kilkadziesiąt złotych od osoby, w innym przypadku nawet kilka tysięcy złotych. Wiele zależy od tego w jakiej restauracji spożywamy posiłek, jaki szef kuchni nas obsługuje, jakie dania i alkohole zamówiliśmy itp. Tym którzy po cichu marzą o kolacji w wykwintnej restauracji, chcielibyśmy przedstawić najdroższe restauracje na świecie. Być może nadejdzie czas, w którym będziecie mogli je odwiedzić.

1. Sublimotion: Ibiza.
Sublimotion to najdroższa restauracja na świecie, w której za jedno danie trzeba zapłacić nawet 1500 euro (około 6 tysięcy złotych). Restaurację prowadzi sławny hiszpański kucharz Paco Roncero, który zapewnia, że Sublimotion jest prawdziwym teatrem zmysłów. Sala w której podawane są posiłki zmienia się w zależności od tego co jest serwowane: inny aromat, temperatura i muzyka. Nawet wilgotność tego miniśrodowiska jest regulowana w zależności od potrawy. Prezentację restauracji możecie zobaczyć na poniższym filmie.

2. Ithaa Undersea Restaurant: Malediwy.
Ithaa Undersea Restaurant to podwodna restauracja znajdująca się w 5-gwiazdkowym hotelu Conrad Maldives Rangali Island na Malediwach. Wiele osób uważa ją za najpiękniejszą restaurację na świecie – a wszystko dzięki całkowitemu zanurzeniu (około 5 metrów pod lustrem wody), otoczeniu ryb i widokowi na ogrody koralowe. Restauracja może pomieścić maksymalnie 14 osób przy stolikach 2-osobowych. Ceny zazwyczaj rozpoczynają się od 500 dolarów od osoby, przy wykorzystaniu skromnych opcji menu.

3. Le Meurice Restaurant: Paryż.
Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że za restaurację Le Meurice odpowiada słynny szef kuchni i restaurator Alain Ducasse, to nic dziwnego, że ten przybytek inspirowany wersalem znalazł się na tej liście. Pokój zdobią kryształowe żyrandole, brąz i marmur. Za skromne 520+ dolarów możesz spróbować dostaniesz trzy specjały, sery oraz deser. Jeżeli wybierzesz do tego jakich alkohol, możesz dodać do rachunku kolejne kilkaset dolarów. Spróbujesz tu perliczki, homara z ziemniakami, cielęciny, owoców itd.

4. Aragawa: Tokio.
Jeszcze w 2006 roku Forbes wybrał tokijską restaurację Aragawa najdroższą restauracją świata. Nawet jeżeli nie jest to już aktualne, to trzeba przyznać, że Aragawa wciąż zasługuje na miejsce w pierwszej piątce. Restauracja może pomieścić maksymalnie 22 osoby. Nie jest znana z sushi, tylko z absolutnie najlepszej wołowiny Kobe. Wołowina jest dostarczana tylko przez jedno gospodarstwo. W czasie chowu bydło jest masowane i pojone sake. Właśnie dlatego jeden posiłek wykorzystujący tą wołowinę kosztuje nawet 400 dolarów.

5. Restauracja Crissier: Szwajcaria.
Do tej pory restauracja Crissier zdobyła trzy gwiazdki Michelin, nic dziwnego skoro ma prawie 40-letnią tradycję i jest dzieckiem legendarnych szefów kuchni. Restauracja oferuje pełne wrażenia zmysłowe i otrzymuje pozytywne opinie zarówno w rankingach branżowych, jak i wśród klientów. W 2013 roku szef kuchni Benoit Violier został wybrany kucharzem roku w Szwajcarii, zdobywając ocenę 19/10 punktów w prestiżowym francuskim przewodniku Gault Millau. Za posiłek możesz tu zapłacić około 400 dolarów.

6. Gordon Ramsay: Londyn.
Gordon Ramsay to jeden z najbardziej medialnych szefów kuchni na świecie. Tak się składa, że jego nazwiskiem sygnowana jest jedna z najdroższych restauracji świata, działająca w Londynie. Restauracja Gordon Ramsay może się pochwalić trzema gwiazdkami w przewodniku Michelina, które otrzymała w 2001 roku i trzyma do dzisiaj. W menu restauracji znajdziemy szereg potraw, których cena oscyluje w granicach 320 dolarów. Oczywiście rachunek możesz podwyższyć winem 1900 Chateau Margaux 1er cru classé za 18,5 tysiąca dolarów.

7. Beige: Tokio.
Restauracja Beige znajduje się na szczycie budynku Chanel w dzielnicy Ginza w Tokio. Jest to kolejna restauracja prowadzona przez słynnego szefa kuchni Alain'a Ducasse, który niedawno otrzymał nagrodę za całokształt twórczości. Tylko w 2012 roku restauracje, szkoły gotowania, książki kucharskie i działania konsultingowe przyniosły Ducasse'owi zarobek rzędu kilkunastu milionów dolarów. Za podstawowe danie musisz zapłacić około 260 dolarów. Przystawki, deser i alkohol dodatkowo podwyższą rachunek.

8. Le Pre Catelan: Paryż.
Ta modna restauracja znajduje się w samym sercu parku Bois de Boulogne w Paryżu, we Francji. Ceny najprostszych dań w tej restauracji zaczynają się od około 85 dolarów (ponad 250 złotych), zaś desery są dostępne w cenie około 40 dolarów. Dania obiadowe wraz z przystawkami ciężko znaleźć w cenie mniejszej jak 260 dolarów. Latem tego roku restauracja przygotowało promocje w ramach której zjesz posiłek z pięciu dań za 199 dolarów od osoby. Goście chwalą sobie doskonałą jakość chleba i wina w restauracji Le Pre Catelan.

9. Misoguigawa: Osaka, Kobe i Kioto.
Misoguigawa to japońska restauracja działająca w takich miastach jak Osaka, Kobe i Kioto. Spróbujemy w niej dań kuchni francuskiej z japońskimi akcentami. Mamy tu menu sezonowe w którym ceny oscylują zazwyczaj w granicach 160 dolarów. Oczywiście są i droższe dania, a niektóre z nich muszą być zamawiane nawet kilka dni wcześniej – z uwagi na egzotyczne lub ciężko dostępne składniki. Restauracje Misoguigawa posiadaja również pokoje prywatne oraz sale na wiele osób.

10. Masa: Nowy Jork.
Masa to restauracja znajdująca się w Time Warner Center w Nowym Jorku, za którą odpowiada szef kuchni Masa Takayama. Nie ma tu ustalonego menu, kliencie po prostu siedzą, obserwują kucharza przy pracy i czekają na świeże dania, które ten zaserwuje. Masa Takayama radzi by przyjść wygodnie ubranym i przygotować się na trzy godziny kulinarnych wrażeń. Panuje tu spokojna atmosfera, zaś za cały posiłek płacisz 350 dolarów. Rachunek możesz zwiększyć dokupując dodatkowe alkohole.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane