Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 niebezpiecznych wyzwań jedzeniowych

W obecnych czasach zbyt wielu ludzi robi rzeczy bez zastanowienia, tylko po to by zyskać uwagę innych osób lub z powodu presji otoczenia. Jednymi z takich niemądrych czynności są wyzwania, w tym wyzwania jedzeniowe, które stały się popularna formą rozrywki na imprezach oraz na YouTube.

Chociaż dla wielu ludzi wyzwania jedzeniowe mogą się wydawać zabawne – zwłaszcza tym, którzy oglądają je z boku – w rzeczywistości mogą być bardzo niebezpieczne. Poniżej prezentujemy kilka wyzwań jedzeniowych wraz z krótkim opisem tego, dlaczego uważamy, że dane wyzwanie jest niebezpieczne dla zdrowia osoby podejmującej wyzwanie.

1. Wyzwanie galonu mleka.

Znane jako "Milk Gallon Challenge", to wyzwanie polega na wypiciu galonu mleka (3,78 litra) w jak najkrótszym czasie. Biorąc pod uwagę, że przeciętny żołądek ma pojemność 1-3 litrów, można się domyśleć co się stanie kiedy próbujemy doń wcisnąć za dużo płynów – człowiek zwymiotuje.

Wyzwanie galonu mleka

2. Wyzwanie słodkich pianek.

Znane jako "Chubby Bunny Challenge", to wyzwanie polega na włożeniu do buzi jak największej ilości puszystych, słodkich pianek marshmallow. Pianki wkłada się do buzi tak długo, jak człowiek jest w stanie wymówić słowa "Chubby Bunny". Gorzej, że wypowiadanie słów z pełnymi ustami prowadzi do zadławień.

Wyzwanie słodkich pianek

3. Wyzwanie cynamonowe.

Oczywiście jednym z najbardziej znanych, oraz najbardziej niebezpiecznych wyzwań jedzeniowych, jest wyzwanie cynamonowe. Wyzwanie polega na zjedzeniu łyżki stołowej cynamonu, bez popijania wodą. W rzeczywistości wiele osób parska cynamonem, krztusi się nim, a nawet wdycha, co prowadzi do zapalenia płuc.

Wyzwanie cynamonowe

4. Wyzwanie sosu sojowego.

W sieci zobaczycie je pod nazwą "Soya Sauce Challenge". Dlaczego jest groźne? Wystarczy spojrzeć na skład sosu sojowego, by przekonać się, że zawiera ogromne ilości soli. Wypicie dużej ilości soju sojowego spowoduje przedawkowanie soli, a ostatecznie może nawet uszkodzić nerki. W 2011 roku przez to wyzwanie niemal umarł nastolatek w USA.

Wyzwanie sosu sojowego

5. Konkurs na picie wody.

Czy wiedziałeś, że wypicie wielu litrów wody w krótkim przedziale czasu może doprowadzić do twojej śmierci? Chociaż nasz organizm w większości składa się z wody, to możesz zatruć się wodą. Wypicie dużej ilości wody doprowadza do zaburzenia gospodarki wodnej (obniżenia poziomu sodu we krwi), co niejednokrotnie kończyło się dla ludzi śmiercią.

Konkurs na picie wody

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze