Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 szalonych restauracji z całego świata

Co sprawia, że restaurację możemy nazwać szaloną? Czy wystarczy do tego szalony lub niewiarygodny główny temat? Nietypowa żywność? Miejsce w którym są serwowane posiłki? Dziwne usługi? A może szalona restauracja jest połączeniem wszystkich tych czynników?

Każdy z nas inaczej podchodzi do słowa "szalony" dlatego w przypadku każdego człowieka lista szalonych restauracji wyglądałaby nieco inaczej. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się jakby to było zjeść obiad pod gołym niebem, lub być obsłużonym przez kelnera z ogonem, to tutaj znajdziecie kilka przykładów szalonych restauracji działających w różnych miejscach świata. Dajcie znać w komentarzach, która podoba się najbardziej.

1. Waterfalls Restaurant w Villa Escudero, Filipiny.

W resorcie Villa Escudero, działającym na filipinach, znajdziemy bardzo nietypową restaurację, ze stolikami rozłożonymi tuż przy wodospadzie. Można tu zakosztować lokalnej kuchni siedząc przy ze stopami w wodzie.

2. The Rock Restaurant Zanzibar, Tanzania.

Serwująca wyłącznie owoce morza, ta wyjątkowa restauracja na szczycie skały wygląda niesamowicie. Restauracja znajduje się kilkadziesiąt metrów od brzegu, więc można do niej dojść brodząc w wodzie lub dopłynąć łódką.

3. Sounds of Silence, Australia.

Ta restauracja przyciąga do siebie gości niesamowitą lokalizacją i doznaniami związanymi z jedzeniem smacznych dań na świeżym powietrzu. Jest bardzo nastrojowo, bo posiłek odbywa się wyłącznie przy świeczkach.

4. Kayabukiya Tavern, Japonia.

W tej szalonej restauracji klienci mogą zostać obsłużeni przez małpki, a dokładniej makaki. Małpki pracują jako kelnerzy tylko przez dwie godzinki każdej nocy. Przyjmują zamówienia, dostarczają napoje, przynoszą ręczniki itp.

5. CuliAir Luchtballon Restaurant, Holandia.

Na koniec chcielibyśmy pokazać wam nietypową restaurację blisko nas, w Holandii. Jest to jedyna na świecie restauracja, w której posiłki są serwowane podczas lotu balonem. Dostajesz ciepłe dania prosto od szefa kuchni oraz masz niesamowite widoki.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze