Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 niesamowitych wyzwań restauracyjnych z całego świata

Wyzwanie restauracyjne, zwane również wyzwaniem jedzeniowym, to stosunkowo popularna forma konkursów organizowanych w barach i restauracjach działających w krajach anglojęzycznych. Są dobrą formą reklamy i potrafią sprowadzić do lokalu klientów zainteresowanych dużą ilością jedzenia.

Na czym może polegać wyzwanie jedzeniowe? Na zjedzeniu określonej ilości jedzenia w wybranym czasie, np. w ciągu 30 lub 60 minut. W menu może być ogromny posiłek – z reguły jest to porcja wystarczająca kilku osobom - jaki powinien zostać zjedzony przez jedną osobę. Jeżeli ta osoba da radę sprostać wyzwaniu może nie płacić za posiłek, lub otrzyma zestaw pamiątek. Poniżej możecie zobaczyć przykłady takich wyzwań.

1. Jedzenie hot dogów w Spike's Junkyard Dogs, Boston.

To wyzwanie polega na zjedzeniu sześciu ponadgabarytowych hot dogów. Klient, któremu się to uda zostaje zapisany na ścianie sławy. Bar podaje, że udaje się to niemal 2/3 osób podchodzących do wyzwania. Aby posiłek był bezpłatny należy pobić rekord wynoszący 15 hot dogów w przypadku mężczyzn i 12 hot dogów dla kobiet.

Jedzenie hot dogów w Spike's Junkyard Dogs

2. Wyzwanie pączka w Voodoo Doughnut, Portland.

Polacy mają spore doświadczenie w jedzeniu pączków, wszak obchodzimy Tłusty czwartek w czasie którego każdy z nas zjada po kilka pączków. W takim razie co powiesz na wyzwanie pączka? W Voodoo Doughnut nie zapłacisz za ogromnego pączka jeżeli zdołasz go zjeść w 80 sekund. Poniżej zdjęcie tego deseru.

Wyzwanie pącza w Voodoo Doughnut

3. Jedzenie ogromnej pizzy w Schiappa's, Illinois.

Jeżeli kochasz jeść pizzę to możesz spróbować swoich sił w wyzwaniu pizzy w pizzerii Schiappa's, w Illinois. Wyzwanie dla dwóch osób przewiduje zjedzenie 29 calowej pizzy (73,66 centymetra średnicy) w 30 minut. Jeżeli tobie i osobie towarzyszącej się to uda, nie będziecie musieli płacić za posiłek.

Jedzenie ogromnej pizzy w Schiappa's

4. Wyzwanie ogromnego hamburgera w Mallie's Sports Bar & Grill, Michigan.

W stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych, dokładnie w mieście Southgate, znajdziesz bar Mallie's Sports Bar & Grill w którym możesz spróbować sił w zjedzeniu ogromnego hamburgera. Tutejszy hamburger waży 4,5 kilograma i kosztuje 40 dolarów. Osoba, która zje go w mniej niż dwie godziny otrzymuje zwrot pieniędzy i 100 dolarów premii.

Wyzwanie ogromnego hamburgera w Mallie's Sports Bar & Grill

5. Jedzenie ogromnego steku w The Big Texan Steak Ranch, Amarillo.

Amerykanie kochają steki, więc w Stanach Zjednoczonych znajdziemy lokal w jakim możemy wziąć udział w wyzwaniu polegającym na zjedzeniu ogromnego steku i przystawek (ziemniaki, sałata, bułka itp.). Jeżeli zrobisz to w mniej niż godzinę otrzymasz zwrot 72 dolarów wydanych na tę ucztę.

Jedzenie ogromnego steku w The Big Texan Steak Ranch

6. Wyzwanie kanapki z wołowiną peklowaną w Corned Beef House, Toronto.

Wybierz się do Toronto w Kanadzie, a będziesz mógł spróbować największej kanapki z peklowaną wołowiną jaką widziałeś w swoim życiu. Kanapka waży 2,5 funta (około 1,1 kilograma) i należy ją zjeść w ciągu jednej godziny. Jeżeli ci się to uda, nie będziesz musiał płacić za kanapkę. Poniżej zdjęcie wspomnianego wyzwania.

Wyzwanie kanapki z wołowiną peklowaną w Corned Beef House

7. Jedzenie ogromnego burrita w Jack-N-Grills, Denver.

Kuchnia meksykańska jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, dlatego w restauracyjnych wyzwaniach znajdziemy również ogromne burrito. W Jack-N-Grills w Denver podają buritto ważące około 3,2 kilograma. Jeżeli dasz radę je zjeść, posiłek będzie darmowy a twoje zdjęcie trafi na ścianę sławy. Czas nielimitowany.

Jedzenie ogromnego burrita w Jack-N-Grills

8. Wyzwanie miski lodów w It's All So Yummy Cafe, Knoxville.

Jeżeli masz apetyt na słodycze i potrafisz zjeść za kilka osób to jedź do Knoxville i weź udział w wyzwaniu polegającym na zjedzeniu miski lodów. W misce znajdziesz szesnaście gałek lodów, ciasteczka, trzy banany i rozmaite dodatki. Jeżeli zjesz to w ciągu godziny deser będzie darmowy.

Wyzwanie miski lodów w It's All So Yummy Cafe

9. Jedzenie ogromnego śniadania w Corner Cafe, Portishead w Wielkiej Brytanii.

Jeżeli aktualnie mieszkasz lub pracujesz w Wielkiej Brytanii wybierz się do Portishead, gdzie w Corner Cafe będziesz mógł zjeść niewiarygodnie duże śniadanie. Śniadanie składa się między innymi z sześciu kiełbasek, boczku, dwóch omletów, grzanek i wszystkiego co widzisz na zdjęciu. Całość to około 7800 kalorii.

Jedzenie ogromnego śniadania w Corner Cafe

10. Wyzwanie ogromnej miski ramen w Komachi Japanese Restaurant, Sydney.

W restauracji Komachi Japanese Restaurant w Sydney prowadzone jest wyzwanie polegające na zjedzeniu dużej miski ramen – dwa litry zupy, około 1 kg makaronu, oraz mieszanka warzyw i mięsa. Jeżeli uda ci się to zjeść w godzinę nie zapłacisz za posiłek i otrzymasz 100 dolarów na dodatkowe posiłki. Na ponad 600 prób udało się 32 osobom.

Wyzwanie ogromnej miski ramen w Komachi Japanese Restaurant

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze