Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 dziwnych barów z całego świata

Czy kiedykolwiek wszedłeś do baru, pubu lub klubu nocnego i zacząłeś się zastanawiać, co chodziło po głowie osoby, która wykonała taką a nie inną aranżację? Właściciele barów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że konkurencja na rynku jest ogromna, dlatego starają się znaleźć kreatywne, a czasem wręcz dziwne sposoby na zaangażowanie gości i zdobycie zainteresowania.

Niektóre bary starają się być oryginalne podając alkohol w słoikach, inne stawiają na regularne występy lokalnych artystów, jeszcze inne szokują lokalizacją lub wyglądem wnętrza. Kilka takich niezwykłych barów znajdziesz w rozwinięciu artykułu. Pamiętaj, że zawsze możesz stworzyć własny ranking, np. polskich barów.

1. The Clinic, Singapur.

The Clinic (pol. Klinika) to bar w Singapurze, który zasługuje na wyróżnienie ze względu na swój unikalny, szpitalny charakter. Mamy tu wózki inwalidzkie zamiast krzeseł, łóżka szpitalne zamiast wygodnych kanap i foteli, lampy operacyjne itd. Nawet obsługa ubrana jest w białe kitle przypominające lekarzy i pielęgniarki.

Bar The Clinic, Singapur

2. Wieczność, Ukraina.

Mając nadzieję dostać się do Księgi Rekordów Guinnessa firma pogrzebowa z Ukrainy wybudowała największą trumnę świata, którą przekształciła w bar. Tak powstał bar Wieczność, w którym panuje naprawdę ponura atmosfera. W środku znajdziemy znicze, kwiaty pogrzebowe i mniejsze trumny. Sami zobaczcie.

Bar Wieczność, Ukraina

3. Das Klo, Niemcy.

Das Klo to tętniący życiem bar, którego nazwa w języku polskim oznacz po prostu toaletę. Bar może się pochwalić oryginalnym wyglądem. Wewnątrz możesz siąść na muszlach klozetowych, albo na trumnach. Alkohol będziesz pić ze słoiczków na próbki moczu, a nawet z kroplówki. Zobacz jak bar wygląda na zdjęciu.

Bar Das Klo, Niemcy

4. Baobab Bar, Republika Południowej Afryki.

Baobab Bar został otworzony we wnętrzu niezwykłego drzewa – baobabu. Wiek tego konkretnego drzewa szacuje się na około 6 tysięcy lat, a jego obwód wynosi 47 metrów. Dziupla we wnętrzu jest na tyle dużą, że bar może pomieścić komfortowo 15 gości. Jednakże rekordowo zmieściło się tu około 60 osób.

Bar Baobab Bar, Republika Południowej Afryki

5. Alux Restaurant Bar Lounge, Meksyk.

Alux Restaurant Bar Lounge to niezwykły bar położony na wschodnim wybrzeżu półwyspu Jukatan. Tutaj dosłownie wchodzi się pod ziemię, gdzie można wędrować od komory do komory z drinkiem w dłoni. Główna komora jaskini jest klimatyczna i dzięki oświetleniu mieni się wieloma barwami. Poniżej zdjęcie z wnętrza.

Bar Alux Restaurant Bar Lounge, Meksyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane