Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 ciekawych rekordów związanych z jedzeniem

To oczywiste, że jedzenie jest niezbędne dla naszego istnienia. Każdy z nas ma jakiej ulubione potrawy, przekąski lub napoje – smaki, które przywołują miłe wspomnienia. Mamy również ulubione lokale, restauracje, bary, a nawet furgonetki-bufety (ang. mobile kitchen lub food truck) i inne miejsca w których chętnie jemy.

Jeżeli obecnie czujesz taki głód, że zjadłbyś konia z kopytami, to popatrz na kilka największych potraw i przekąsek, które trafiły do Księgi rekordów Guinnessa. W rozwinięciu znajdziesz największą gałkę lodów, największego hot doga stale dostępnego w sprzedaży, największą na świecie Pizzę i wiele więcej.

1. Największa gałka lodów.

Największa gałka lodów powstała w Wisconsin (USA) podczas Festiwalu Truskawek w Cedarburgu. Ta gigantyczna gałka lodów truskawkowych waży aż 1365 kilogramów i została wyrzeźbiona przez 5 osób.

Największa gałka lodów

2. Największy na świecie hot dog dostępny w handlu.

Jeżeli chciałbyś spróbować zjeść największego na świecie hot doga powinieneś wybrać się do Chicago, gdzie sprzedaje się parówkę w bułce o wadze 3,18 kilograma. Za tego rekordzistę musisz zapłacić 40 dolarów.

Największy na świecie hot dog dostępny w handlu

3. Największa pizza świata.

Rekord na największą pizzę na świecie został w 2012 roku pobity przez Włochów. Ich pizza miała 40 metrów średnicy i została przygotowana miedzy innymi z 9 ton mąki, 4 536 kg sosu pomidorowego, niemal 4 ton sera i ponad tony innych składników.

Największa pizza świata

4. Największa na świecie babeczka z nadzieniem z masła orzechowego.

Nick Monte, właściciel sklepu cukierniczego, stworzył w 2013 roku największą na świecie czekoladową babeczkę z nadzieniem z masła orzechowego. Babeczka miała 1,5 metra średnicy i ważyła 104 kilogramy.

Największa na świecie babeczka z nadzieniem z masła orzechowego

5. Największy gofr.

Jeżeli kochasz gofry, to ucieszy cię fakt, że największy z nich ważył aż 50 kilogramów i został upieczony przez Stichting Gouda Oogst w Holandii w 2013 roku. Wafel był okrągły i miał średnicę 2,47 metra.

Największy gofr

6. Największa moneta z czekolady.

Największa czekoladowa moneta ważyła aż 658 kilogramów i została przygotowana przez BF Servizi SRL we włoskim mieście Bolonia w 2012 roku. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie rekordowej monety z czekolady.

Największa moneta z czekolady

7. Największa na świecie samosa.

Samosa to potrawa kuchni indyjskiej, mająca postać trójkątnego pierożka z nadzieniem. Największa samosa została przygotowana w Wielkiej Brytanii i ważyła 110,8 kilograma. Jej najdłuższy bok miał 135 cm długości.

Największa na świecie samosa

8. Najdłuższy na świecie Sandwich.

Sandwiche to kanapki w których pomiędzy dwoma warstwami pieczywa układa się dodatki. W 2011 roku zespół składający się z kilkuset osób przygotował w Libanie kanapkę o długości 735 metrów i wadze 557 kilogramów.

Najdłuższy na świecie Sandwich

9. Największy garnek owsianki.

Owsiankę można kochać lub nienawidzić. Bez względu na twój stosunek do tej potrawy, warto wiedzieć, że największy garnek owsianki został przygotowany w Irlandii. Przygotowana owsianka ważyła 1380 kilogramów.

Największy garnek owsianki

10. Największa wieża z kieliszków do szampana.

Rekordowa wieża z kieliszków do szampana została stworzona w Belgii w 2008 roku. W trakcie bicia rekordu wykorzystano 43 680 kieliszków, dzięki czemu stworzono wieżę składającą się z 63 warstw kieliszków.

Największa wieża z kieliszków do szampana

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane