Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 najmocniejszych piw na świecie

Piwo to jeden z najstarszych i najczęściej spożywanych napojów świata – zaraz po wodzie i herbacie. W Unii Europejskiej średnie spożycie na mieszkańca wynosi około 75 litów. Najwięcej piwa piją Czesi, których średnia wynosi około 150-160 litrów piwa rocznie na mieszkańca. W Polsce spożywamy około 98 litrów piwa na mieszkańca, czyli około jedną półlitrową butelkę piwa raz na dwa dni.

W typowym polskim piwie zawartość alkoholu wynosi najczęściej od 5-6%, chociaż trafiają się również takie które zawierają sporo więcej alkoholu, nawet powyżej 10%. Na świecie znajdziemy kilka piw zawierających nawet powyżej 40% alkoholu. O pięciu najmocniejszych przeczytacie poniżej.

1. Mistery of Beer: 70%.

Aktualnie najmocniejszym piwem świata jest Mistery of Beer, holenderskiego browaru Brouwerij 't Koelschip. Zawartość alkoholu w jednej butelce wynosi aż 70%, więc to piwo jest dużo mocniejsze od wódki. W trakcie procesu warzenia jest częściowo zamrażane, dzięki czemu alkohol pozostaje płynny, a woda zmienia się w lód i jest usuwana.

Piwo Mystery of Beer

2. Snake Venom: 67,5%.

Piwo Snake Venom zostało zaprezentowane w 2013 roku i od razu zyskało sławę w Internecie jako "Najmocniejsze piwo świata". Niestety do najmocniejszego piwa trochę mu brakuje, bowiem Snake Venom zawiera 67,5% alkoholu. Piwo jest produkowane przez szkocki browar Brewmeister, znany z kilku innych mocnych piw.

Piwo Snake Venom

3. Armageddon: 65%.

Piwo Armageddon to kolejny złocisty trunek od szkockiego browaru Brewmeister. Browar został założony w 2012 roku przez studentów za zaledwie 5 tysięcy funtów, a ich pierwszym piwem stał się Armageddon. Był to strzał w dziesiątkę bowiem wieść o tak mocnym piwie szybko rozniosła się w Internecie, zapewniając browarowi darmową reklamę.

Piwo Armageddon

4. Start The Future: 60%.

Start The Future to drugie najmocniejsze piwo w katalogu produktów holenderskiego browaru Brouwerij 't Koelschip. Piwo ukazało się po raz pierwszy we wrześniu 2010 roku. Aktualnie można je kupić w niektórych sklepach i pubach w pobliżu browaru, którego siedziba mieści się w mieście Almere. Piwo kosztuje niecałe 50 dolarów za butelkę 0,33 l.

Piwo Start The Future

5. Schorschbock 57: 57%.

Schorschbock 57 to piwo warzone w niemieckim browarze Schorschbräu, założonym w 1996 roku w Bawarii. Niemcy mają bardzo długa tradycje warzenia piwa, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że jedno z najmocniejszych piw pochodzi z tego państwa. Była to limitowana edycja piwa dostępna w ilości 36 butelek po 275 dolarów każda.

Piwo Schorschbock 57

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane