Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


6 obrzydliwych smaków czipsów

Jako ludzie kochamy jedzenie w różnej formie. Kochamy jeść wielkie, tłuste hamburgery, smażone frytki, mięso, sałatki i wszelkiej maści przekąski, takie jak czipsy. Czipsami zajadamy się między posiłkami, kupujemy je na wycieczkę, robimy zapas na grilla, mecze piłki nożnej i inne wydarzenia spędzane wspólnie ze znajomymi.

Każdy z nas ma jakiś swój ulubiony smak czipsów. Niektórzy lubią czipsy solone, inni zajadają się czipsami o smaku paprykowym, jeszcze inni wolą sięgnąć po czipsy o smaku cebulki bądź boczku. Na świecie czipsy dostępne są w setkach smaków, a kilka z tych najbardziej obrzydliwych znajdziecie poniżej. To smaki, które często nie pasują do czipsów.

Czytaj więcej...

6 unikatowych kanapek w menu Subway’a

Z ponad 44 000 sklepami w 112 krajach, nie ma wątpliwości, że Subway jest jedną z największych sieci restauracji serwujących szybkie jedzenie. Oczywiście jeżeli chodzi o listę lokali Subway'a to zdecydowanymi liderami są Stany Zjednoczone oraz Kanada, gdzie znajdziemy aż 30 000 restauracji serwujących kanapki.

W Przeważającej części świata kubki smakowe klientów Subway'a są przyzwyczajone do podstawowych składników wchodzących w skład kanapki, takich jak wędlina, ser, grillowany kurczak, tuńczyk i sałata. Ale ta sieć fast foodów ma w swojej ofercie również wiele nietypowych smaków, które są dostępne na lokalnych rynkach. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów.

Czytaj więcej...

5 szalonych, ale smacznych przekąsek smażonych na głębokim tłuszczu

Kiedy myślisz o lecie masz przed oczami tropikalne wakacje, piaszczyste plaże, opaleniznę i błogi wypoczynek. Jednak lato kojarzy się również z innymi rzeczami – słodyczami, lodami, zapachem popcornu i innych przekąsek. Ich zapachy przywodzą na myśl dzieciństwo i powodują, że chociaż przez chwilę czujemy się jak dziecko.

Lato to również czas organizacji różnych targów i imprez masowych, na których możemy posmakować różnych smacznych dań i przekąsek serwowanych przez małą gastronomię. Czasem można w nich znaleźć zwariowane, wręcz szalone przekąski, np. takie jak przedstawiamy wam w rozwinięciu artykułu – smażone na głębokim tłuszczu. Sami zobaczcie i dajcie znać czy chętnie byście tego spróbowali.

Czytaj więcej...

5 nietrafionych produktów oferowanych kiedyś przez McDonald’s

McDonald's to jedno z takich miejsc, na temat których ludzie nie mogą dojść do porozumienia. Każdy zna tą sieć fastfoodów i każdy ma o niej swoje zdanie. Niektórzy chętnie jedli by tam cały czas, inni lubią pójść do McDonald's od czasu do czasu, a dla jeszcze innych jest to najgorsze miejsce na całym świecie.

Nie oszukujemy się, żywność podawana w McDonald's jest naprawdę smaczna, chociaż trzeba też przyznać, że ze względu na wysoką kaloryczność nie należy do najzdrowszych. Mimo wszystko, czasem dobrze jest wyskoczyć na Big Maca, frytki lub nugetsy z cebuli? Tak, McDonald's miał kiedyś w swojej ofercie takie dziwactwa, podobnie jak kilka innych z tego artykułu.

Czytaj więcej...

5 produktów spożywczych które zostały zbanowane

Półki w sklepach spożywczych w całej Polsce są pełne smacznych produktów, z których niektóre są zakazane w innych krajach. Przykładów nie trzeba daleko szukać, wystarczy spojrzeć na niewinnie wyglądające Jajko Kinder Niespodzianka, które jest zakazane w Stanach Zjednoczonych.

Władze poszczególnych krajów zabraniają swoim obywatelom spożywania wybranych produktów spożywczych z różnych przyczyn. Czasami robią to dla dobra zwierząt, innym razem chcąc wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, kiedy indziej z powodów różnic kulturowych. Sami zobaczcie jakie produkty spożywcze są zakazane w innych państwach.

Czytaj więcej...

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze