Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najlepiej sprzedających się komiksów ostatniej dekady

Mimo całego rozwoju technologicznego wciąż dużo czytamy. Co prawda książki straciły sporo na popularności na rzecz e-book'ów, jednak komiksy wciąż trzymają się dobrze. Kochamy je za piękne ilustracje, dobrą historię i przedstawienie losów naszych ulubionych bohaterów, na czele z Batmanem, Spider-Manem i Supermanem.

Każda seria komiksów potrafi przekazać bardzo wiele różnych historii: od losów zwykłych ludzi doświadczonych przez los, przez knowania „tych złych", po poczynania bohaterów próbujących wszelkimi siłami chronić ludzi od złego. Poniżej możecie się zapoznać z tytułami i numerami najpopularniejszych komiksów ostatnich dziesięciu lat. Jak myślicie, których bohater znajdzie się na pierwszym miejscu?

1. Amazing Spiderman, numer 538 (530 000 egzemplarzy).

Numer 538 komiksu Amazing Spiderman od Marvel'a to najlepiej sprzedający się komiks ostatniej dekady. Seria komiksowa opowiadająca o losach Petera Parkera, człowieka pająka, to jeden z najpopularniejszych komiksów wszech czasów. Dlaczego numer 538 jest tak popularny? Powodu takiego stanu rzeczy można upatrywać w podobiźnie Baracka Obamy znajdującej się na okładce oraz historii stworzonej przez Zeb'a Wells'a i Todd'a Nauck'a. Komiks został wydany zaledwie dwa miesiące po wyborach w Stanach Zjednoczonych.

2. Justice League, numer 1 (361 000 egzemplarzy).

Justice League (pol. Liga Sprawiedliwych) to komiks opowiadający o losach fikcyjnej drużyny super bohaterów. Numer pierwszy serii 52 znalazł miejsce w dłoniach 361 tysięcy fanów. Komiks powstał na fali próśb fanów którzy pragnęli odrodzenia starej Ligi Sprawiedliwych, nowego wizerunku super bohaterów bez utraty tradycyjnych akcentów. Za wznowienie komiksu DC odpowiadała para Geoff Johns i Jim Lee.

3. Civil War, numer 2 (341 000 egzemplarzy).

Civil War to komiks Marvel'a opowiadający nietypową historię starcia super bohaterów z innymi super bohaterami. W stanach Zjednoczonych zostaje wprowadzony akt wymagający rejestracji osób o super mocach. Każda osoba miała ujawnić swoją tożsamość i przejść specjalny trening po którym była wydawana licencja. Szkopuł w tym, że nie każdy heros chciał ujawnić swoją tożsamość. Obowiązkiem bohaterów z licencjami stało się ściganie wyjętych spod prawa super bohaterów bez licencji. Na czele pierwszych staje Iron Man, na czele tych drugich Kapitan Ameryka.

4. Captain America, numer 25 (318 000 egzemplarzy).

Każdy fan Kapitana ameryki był w szoku kiedy w numerze 25 z 9 marca 2007 roku ich ulubiony bohater zginał od kuli snajpera. Co prawda Steve Rogers powrócił następnie do życia, ale rolę Kapitana Ameryki przejął jego następca. Chociaż ludzie wciąż czytają Kapitana Amerykę to nie mogą zapomnieć o wydarzeniach, które miały miejsce w dwudziestym piątym odcinku komiksu.

5. All Star Batman & Robin, the Boy Wonder, numer 1 (276 000 egzemplarzy).

Słynny pisarz Frank Miller i znany artysta Jim Lee podbili listy bestsellerów z All Star Batman & Robin, the Boy Wonder. Opowieść pokazująca początki duetu Batman i Robin, rozpoczyna się gdy Bruce Wayne był naocznym świadkiem śmierci rodziny młodego Dicka Graysona. Akcja komiksu dzieli się pół na pół, prezentując po równo dokonania Batmana oraz Robina.

6. Infinite Crisis, numer 1 (270 000 egzemplarzy).

Infinite Crisis to komiks ze stajni DC za stworzenie którego odpowiadał pisarz Geoff Johns oraz ilustrator Phil Jimenez. Komiks był wydawany w latach 2005 – 2006, jako sequel limitowanej serii DC z 1985 roku: Crisis on Infinite Earths. W komiksie zobaczymy między innymi: Supermana, Batmana, Wonder Woman oraz Kal-L (Superman na drugiej, alternatywnej Ziemi).

7. Secret Invasion, numer 1 (263 000 egzemplarzy).

Secret Invasion to ośmiotomowy komiks wydawany przez Marvel Comics od kwietnia do grudnia 2008 roku. Historia opowiedziana w komiksie ma związek z długotrwała inwazją na ziemię zainicjowana przez obcych zwanych Skrulls'ami. Dzięki zdolności do zmiany kształtu Skrulls'owie potajemnie zastępowali niektórych bohaterów zanim przystąpili do jawnej inwazji.

8. Batman, numer 1 (262 000 egzemplarzy).

Pierwszy numer Batmana serie 52 znalazł około 262 tysiące nabywców. To bardzo duże osiągnięcie zważywszy, ze w tym samym czasie musiał konkurować z innymi tytułami DC opowiadającymi o Batmanie, w tym Batman: The Dark Knight oraz Batman and Robin. Za nową serię odpowiada artysta Greg Capulo i pisarz Scott Snyder. Dzięki współpracy obu panów udało się stworzyć istne arcydzieło, z pięknymi ilustracjami i wciągającą historią.

9. Action Comics, numer 1 (251 000 egzemplarzy).

Na miejscu dziewiątym najlepiej sprzedający się pierwszy restart. Superman, jeden z najpopularniejszych super bohaterów wszech czasów, powraca na pierwotną drogę: kiedy był młody, niedoświadczony i posiadał zaledwie ułamek mocy którymi dysponuje dzisiaj. Komiks wyszedł w 52 serii DC. Został przygotowany przez pisarza Grant'a Morrison'a i artystę Rags'a Morales'a.

10. Justice League of America, numer 1 (251 000 egzemplarzy).

W Justice League of America ulubieni super bohaterowie Stanów Zjednoczonych powracają by walczyć z niesprawiedliwością i zbrodnią, która opanowała ten świat. Ten komiks jest jednym z najlepiej sprzedających się restartów komiksów w historii. Za historię opowiedzianą w komiksie odpowiadał Brad Meltzer. Piękne rysunki są dziełem artysty Ed'a Benes'a. W 52 serii zobaczymy Firestorm'a, Firehawk'a, Super-Chief'a, Bulleteer'a i Ambush Bug'a.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane