Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najchętniej kupowanych książek w sieci Empik (kwiecień 2013)

Tydzień temu mogliście zapoznać się u nas z rankingiem najchętniej kupowanych książek na Amazon.com. W tamtym podsumowaniu królowały książki „Dieta 5:2", „Lean In: Women, Work, and the Will to Lead" oraz „Pieśń Lodu i Ognia, książki 1-4: Gra o tron, Starcie królów, Nawałnica Mieczy, Uczta dla wron". Dziś chcielibyśmy poświęcić nieco miejsca temu co czytają Polacy. Specjalnie dla was sprawdziliśmy TOP 10 najchętniej kupowanych książek w sieci empik.

 

Miejsce 1: Siła marzeń. Życie w One Direction (autor: One Direction)

Książka brytyjsko-irlandzkiego boysbandu, który swoją popularność zawdzięcza występowi w VII brytyjskiej edycji programu X Factor. Członkowie zespołu opowiadają w niej o swoim życiu, przyjaciołach oraz przebiegu kariery. Pozycja którą każdy fan zespołu powinien znać.

Miejsce 2: Wojna w blasku dnia. Księga 1 (autor: Brett Peter V.)

Powieść Peter'a V. Brett'a zabiera nas w mroczny świat fantasy stworzony na potrzeby „Cyklu demonicznego" – serii książek o akcji osadzonej w fantastycznym świecie w którym noc należy do demonów zwanych też otchłańcami.

Miejsce 3: Pyszne 25 (autor: Starmach Anna)

Jurorka MasterChefa wychodzi nam naprzeciw z książką w której udowadnia, że za niewielką cenę i w niewielką ilość czasu można przygotować potrawę którą będzie ucztą dla naszych kubków smakowych. W książce znalazło się aż 70 przepisów.

Miejsce 4: Zostań przy mnie (autor: Coben Harlan)

Powieść sensacyjna opowiadająca historię na pozór typowej pani domu, fotoreportera i detektywa. Losy tych trojga osób splatają się ze sobą, powoli prowadząc do wielkiego finału w który na jaw mogą wyjść najmocniej skrywane sekrety.

Miejsce 5: W dżungli podświadomości (autor: Pawlikowska Beata)

Beata Pawlikowska przez trzydzieści lat obserwowała swójj umysł. Czym jest podświadomość? Jak działa? Jaki ma na nią wpływ? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odnajdziecie w kolejnej książce zajmującej się psychologią i motywacją.

Miejsce 6: Ekstaza Gabriela (autor: Reynard Sylvain)

Kolejna powieść Sylvain'a z gatunku literatury erotycznej. Ekstaza Gabriela opowiada historię profesora i jego młodej kochanki. Książka udowadnia, że miłość istnieje nawet gdy na jej drodze staje społeczeństwo oraz różnica wieku.

Miejsce 7: Olśniewające. Pretty Little Liars 11 (autor: Shepard Sara)

Olśniewające to kolejna książka z młodej serii „Pretty Little Liars". Czy Emily, Aria, Spencer i Hanna uporają się z milionerką Gayle oraz tajemniczym nadawcą SMS'ów. Czy dziewczyny wyjdą cało z opresji? Poznaj kolejne losy bohaterek.

Miejsce 8: Dieta 5:2 (autor: Mosley Michael, Spencer Mimi)

Książka dr. Mosleya, o diecie polegającej na sporadycznym niedojadaniu, również u nas cieszy się sporą popularnością. Czy popularności książki należy upatrywać w skuteczności diety, okresie przedwakacyjnym czy w obu na raz?

Miejsce 9: Dziennik cwaniaczka. Trzeci do pary (autor: Kinney Jeff)

Trzeci do pary to siódma książka z serii „Dziennik cwaniaczka" w której poznajemy dalsze losy 11-letniego Gregory'ego „Greg'a" Heffley'a. Tym razem bohater próbuje się zmierzyć z problemem samotności w święto zakochanych i na szkolnych potańcówkach.

Miejsce 10: Mózg Kennedy'ego (autor: Mankell Henning)

Mankell wychodzi do nas ze współczesnym kryminałem w którym główną rolę odgrywa Louise Cantor. Pani archeolog po śmierci swojego syna próbuje „odkopać" na światło dzienne aferę związaną z badaniami nad HIV i wielkimi pieniędzmi.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze