Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najlepszych książek autorstwa Deana Koontza

Dean Koontz to amerykański pisarz specjalizujący się głównie w thrillerach. W jego powieściach często znajdziemy elementy horroru, science fiction, tajemnicy i satyry.

W przeszłości Koontz pisał pod wieloma pseudonimami, między innymi jako David Axton, Leigh Nichols i Brian Coffey. Jak sam informuje na swojej stronie internetowej udało mu się sprzedać ponad 450 milionów książek, co czyni zeń jednego z 20 najchętniej kupowanych autorów książek.

Jeżeli chciałbyś rozpocząć przygodę z książkami Deana Koontza poniżej znajdziesz dziesięć najlepiej ocenianych książek autora, według czytelników zrzeszonych na goodreads.com.

1. Opiekunowie (ang. Watchers).
Z tajnego rządowego laboratorium uciekają dwie genetycznie zmienione formy życia: pies inteligencją dorównujący człowiekowi oraz krzyżówka gatunków naczelnych, będąca maszyną do zabijania.

Opiekunowie

2. Odd Thomas.
Odd Thomas uważa się za zwykłego faceta, jednak posiada niezwykły dar umożliwiający mu kontakt z duchami. Swoje zdolności wykorzystuje między innymi pomagając policji w chwytaniu niebezpiecznych przestępców.

Odd Thomas

3. Intensywność (ang. Intensity).
Bohaterką książki jest 26-letnia studentka psychologii, która podczas wizyty u przyjaciółki przeżywa napad seryjnego mordercy. Teraz jak ukryty pasażer na gapę towarzyszy mordercy w jego kolejnych zbrodniach.

Intensywność

4. Grom (ang. Lightning).
W samym środku ogromnej zamieci uderza Grom, w tym momencie rodzi się Laura Shane, która nie zdaje sobie sprawy, że od tej chwili jej losem będą rządzić potężne siły. Kolejne uderzenia Gromu będą powodować zmiany w jej życiu.

Grom

5. Przepowiednia (ang. Life Expectancy).
Jimmy Tock przychodzi na świat w tym samym momencie gdy umiera jego dziadek. Przed śmiercią mężczyzna przepowiada 5 dat, w których jego wnuczkowi przydarzy się cos złego. Dwadzieścia lat później rodzina wyczekuje nadejścia pierwszej daty.

Przepowiednia

6. Odwieczny wróg (ang. Phantoms).
Jenny Paige i jej młodsza siostra przyjeżdżają do małego miasteczka i nie znajdują tam żywej duszy. Dopiero później kobiety trafiają na pierwsze ciało, spuchnięte i jeszcze ciepłe. Co się stało z ludźmi ze Snowfield?

Odwieczny wróg

7. Prędkość (ang. Velocity).
Billy Wiles to niedoszły pisarz dorabiający jako barman. Pewnego dnia znajduje za wycieraczką samochodu list od mordercy, który każe mu wybierać kto umrze. Początkowo wydaje się to żartem, aż do śmierci osoby zapisanej w liście.

Prędkość

8. Kątem oka (ang. From the Corner of His Eye).
Narodziny Bartholomew Lampion'a były naznaczone tragedią i grozą. W tym samym momencie niebezpieczny psychopata dowiaduje się, że ma wroga o tym samym imieniu, więc rozpoczyna wieloletnie polowanie.

Kątem oka

9. Apokalipsa (ang. The Taking).
Apokalipsa Deana Koontza to mieszanka horroru z sci-fi. Akcja książki dzieje się w świecie w którym z nieba zaczął padać dziwny srebrzysty deszcz, będący zwiastunem nadchodzącej apokalipsy.

Apokalipsa

10. Nieznajomi (ang. Strangers).
Sześć osób jest nawiedzanych przez koszmary, ataki lęku i własne nietypowe zachowania. Wszystkie znaki kierują ich do odosobnionego motelu w Nevadzie, niedaleko którego leży jednostka wojskowa.

Nieznajomi

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze