Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 ciekawych rekordów z Księgi rekordów Guinnessa 2015

Księga rekordów Guinness to fascynująca lektura zawierająca informacje o najważniejszych, ciekawych a czasami wręcz fascynujących wyczynach ludzi z całego świata. Od najdłuższego na świecie języka, przez największe oczy, po najdłuższe włosy – Księga rekordów Guinnessa nigdy nie przestaje zadziwiać.

Pierwsze wydanie informatora ukazało się 27 sierpnia 1955 roku, tak więc w tym roku Księga rekordów Guinnessa będzie obchodzić swoje 60 urodziny. Niejako przygotowując się do wielkiego świętowania, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej rekordom z jubileuszowego wydania informatora na rok 2015. Kilka wybranych znajdziecie w rozwinięciu rankingu.

1. Największa ilość pszczół na ciele człowieka.
Ten dziwny rekord był poprawiany wiele razy, ale obecnym rekordzistą jest chiński pszczelarz Gao Bingguo. Na ciele tego człowieka udało się umieścić około 300 tysięcy pszczół. Po pobiciu rekordu Gao powiedział, że wielokrotnie został użądlony.

Największa ilość pszczół na ciele człowieka

2. Największe zebranie ludzi ubranych jak pingwiny.
Jak myślisz, jak wielu ludziom udało się przebrać za pingwiny i zebrać w jednym miejscu? Największe spotkanie ludzi przebranych za pingwiny odbyło się w Wood Wharf w Londynie i uczestniczyło w nim 373 ludzi-pingwinów.

Największe zebranie ludzi ubranych jak pingwiny

3. Najdłuższy na świecie kij golfowy.
Duńczyk Karsten Maas jest autorem najdłuższego użytecznego kija golfowego na świecie. Jego kij golfowy mierzy 4,4 metra i może uderzyć piłkę na odległość około 165 metrów. Sami zobaczcie jak się prezentuje.

4. Najwięcej jabłek zgniecionych bicepsem przez kobietę.
Linsey Lindberg jest znana jako jedna z najsilniejszych kobiet na świecie. To właśnie do niej należy rekord na największą liczbę jabłek zgniecionych bicepsem w ciągu jednej minuty: 8 jabłek. Możecie spróbować w domu.

5. Najwięcej harpunów złapanych pod wodą.
Anthony Kelly to człowiek posiadający ponad 20 rekordów Guinnessa. W 2014 roku złapał pod wodą 10 harpunów wystrzelonych pistoletem z odległości około 2 metrów. Zrobił to w zaledwie 60 sekund.

Najwięcej harpunów złapanych pod wodą

6. Największa ilość ludzi jedząca śniadanie w łóżku w jednym miejscu.
W 5-gwiazdkowym hotelu Pudong Shangri-La 388 osób wzięło udział w imprezie podczas której był bity rekord na największą ilość ludzi jedzącą śniadanie w łóżku. Poniżej możecie zobaczyć jak prezentowała się impreza.

Największa ilość ludzi jedząca śniadanie w łóżku w jednym miejscu

7. Najszybszy bieg na 100 metrów na czworaka.
Kenichi Ito to Japończyk, który dystans 100 metrów pokonuje w czasie 16,87 sekund, co ważniejsze robi to na czworaka! Swój rekord pobijał już trzykrotnie, a poniżej możecie zobaczyć jeden z jego wcześniejszych biegów.

8. Najdłuższy udany rzut do kosza, będąc odwrócony plecami do celu.
Thunder Law z drużyny Harlem Globetrotters jest człowiekiem który wykonał najdłuższy udany rzut do kosza, będąc odwrócony plecami do celu. W momencie rzutu zawodnik znajdował się 25 metrów od kosza.

9. Największa na świecie flaga.
Rekord na największą flagę świata należy do Kataru, którego flaga miała powierzchnię 101 000 stóp kwadratowych (9 383 m2). Po pobiciu rekordu flaga została przerobiona na worki szkolne.

Największa na świecie flaga

10. Największa ilość ludzi kręcących jednocześnie hula-hoop.
W 2013 roku w Bangkoku, w Tajlandii, 4183 ludzi uczestniczyło w biciu rekordu na kręcenie hula-hoop. Początkowo zgłosiło się 4580 uczestników, jednak część została zdyskwalifikowana za niespełnienie wytycznych.

Największa ilość ludzi kręcących jednocześnie hula-hoop

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze