Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Top 10 najlepszych książek Grahama Mastertona

Graham Masterton (urodzony 16 stycznia 1946 w Edynburgu) to brytyjski autor horrorów, aktualnie jeden z najbardziej rozchwytywanych autorów powieści grozy. Początkowo był redaktorem magazynu dla mężczyzn Mayfair oraz brytyjskiej edycji Penthouse'a, by z czasem napisać swoją pierwszą powieść Manitou.

Graham Masterton ma na swoim koncie wiele książek: horrorów, powieści historycznych, thrillerów, zbiorów opowiadań a nawet poradników seksualnych. Kierując się rankingiem Goodreads chcielibyśmy przedstawić wam dziesięć najlepszych książek Mastertona. Jeżeli macie własne typy, dajcie o nich znać w komentarzach pod artykułem.

1. Walhalla (ang. The House That Jack Built).
Powieść grozy Grahama Mastertona wydana w 1995 roku. Kiedy młody prawnik z Nowego Jorku zostaje ranny, on i jego żona postanawiają wyruszyć do Hudson Valley, by odpocząć i uratować swój związek. Po przybyciu na miejsce mężczyźnie wpada w oko opuszczony dwór Valhalla, w którym prawdopodobnie straszy duch Jacka Beliasa.

Część okładki książki Walhalla

2. Zwierciadło piekieł (ang. Mirror).
Mirror to horror Mastertona wydany w 1988 roku. Mówi się, że lustro może być pułapką na duszę człowieka. Zdaje się, że Martinowi Williamsowi to nie przeszkadza, bowiem ten człowiek przeznacza swoje ostatnie oszczędności na kupno lustra, które przed laty było milczącym świadkiem morderstwa dziecięcej gwiazdy musicalu.

Część okładki książki Zwierciadło piekieł

3. Wyklęty (ang. The Pariah).
Urocze nadmorskie miasteczko Granitehead wydawało się idealnym miejsce dla Johna i Jane Trenton, aby rozpocząć wspólne życie. Niestety Jane wraz z nienarodzonym dzieckiem wkrótce ginie, a John pogrąża się w smutku. Czy w takiej sytuacji można się dziwić, że niemal wita się ze zjawą żony?

Część okładki książki Wyklęty

4. Zaklęci (ang. Walkers).
The Oaks to idylliczny, ekskluzywny hotel, który w przeszłości pełnił rolę szpitala dla psychicznie chorych – morderców i gwałcicieli. Teraz dusze tych psychopatów są zaklęte w płaskorzeźbach na ścianach posiadłości, i mogą zostać uwolnione jeżeli zamordują osiemset istnień ludzkich. Niewiele im do tego brakuje.

Część okładki książki Zaklęci

5. Manitou (ang. The Manitou).
Manitou, pierwsza książka Mastertona, szybko stała się bestselerem i do dziś jest jednym z najlepiej ocenianych horrorów autora. Książka opowiada o indiańskim szamanie, który po trzystu latach powraca do świata żywych by dokonać zemsty na białych ludziach. Ludzkość może uratować jasnowidz Harry Erskine.

Część okładki książki Manitou

6. Demony Normandii (ang. The Devils of D-Day).
W lipcu 1944 roku trzynaście czarnych amerykańskich czołgów rozbiło w pył całą niemiecką dywizję pancerną, zabijając setki żołnierzy Hitlera. Trzydzieści pięć lat później Dan McCook odwiedza to miejsce w celu przeprowadzenia dochodzenia. Na miejscu zastaje stary czołg z zaspawanym włazem. Podobno w środku są demony.

Część okładki książki Demony Normandii

7. Czarny anioł (ang. Black Angel).
Po serii dziwnych morderstw, które wstrząsają San Francisco, media nazywają mordercę Szatanem z mgły. Sprawę prowadzi detektyw Larry Foggia, który zaczyna podejrzewać, że zabójstwa mają nadprzyrodzone podłoże i tylko on może zapobiec nadejściu demona. Książka opublikowana w 1991 roku.

Część okładki książki Czarny anioł

8. Katie Maguire (ang. A Terrible Beauty).
Na farmie w południowej Irlandii zostaje znaleziona masowa mogiła, w której znajdują się rozczłonkowane szkielety jedenastu kobiet, które zostały tu pochowane osiem lat temu. W tym momencie wkracza Katie Maguire, policjantka służąca w irlandzkiej Gwardii Narodowej, próbująca rozwikłać sprawę masowej zbrodni.

Część okładki książki Katie Maguire

9. Zjawa (ang. Spirit).
Mała Peggy Buchanan nie żyje, utonęła w rodzinnym basenie w zimowy dzień. Dla jej sióstr, Elizabeth i Laury, to straszny koniec zabawy. Kiedy w środku lata zostaje odnaleziony martwy mężczyzna z odmrożeniami, który przed laty molestował Laurę, Elizabeth zaczyna podejrzewać, że to ich zmarła siostra zapewnia im ochronę.

Część okładki książki Zjawa

10. Podpalacze ludzi (ang. The Burning).
Kiedy młoda kobieta Celia Williams dokonuje aktu samospalenia na parkingu w San Diego, jej narzeczony nie może zrozumieć co ją do tego pchnęło. Dzień po tym wydarzeniu lokalną społecznością wstrząsa kolejna tragedia: na pustyni spłonął autobus z kierowcą i pasażerami, a policja uważa, że był to akt zbiorowego samobójstwa.

Część okładki książki Podpalacze ludzi

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze