Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


6 sławnych kobiet, które pojawiły się w Playboy'u

Jak mogliście już słyszeć, w Playboyu szykuje się rewolucja. Popularny magazyn dla mężczyzn już wkrótce przestanie publikować zdjęcia roznegliżowanych kobiet i jeszcze bardziej pójdzie w kierunku wysokiej jakości tekstów. Co prawda kobiety nadal będą obecne w magazynie, ale będą to ubrane modelki.

Playboy debiutował w grudniu 1953 roku numerem z Marylin Monroe na okładce, i to właśnie ona jest uznawana za najsławniejszą kobietę, która kiedykolwiek pojawiła się w magazynie. Poniżej znajdziecie szóstkę okładek Playboya, na jakich znalazły się znane kobiety. Jeżeli masz swoją faworytkę, wspomnij o niej w komentarzach.

Czytaj więcej...

10 pisarzy, którzy byli alkoholikami

Literatura i alkoholizm czasem idą razem ręka w rękę przez życie. Mimo, że taki związek nie jest najlepszy, to często w jego wyniku rodzi się piękny utwór, który staje się bestsellerem i zapada w pamięci kolejnym pokoleniom.

To prawda, że czasami najlepsze opowieści rodzą się po pijaku. Nie wierzysz? Popatrz na siebie i swoich przyjaciół, jakie to piękne historie – bardzo często ubarwione – potraficie opowiadać po kilku głębszych. Po alkoholu nagle monotonia staje się czymś cudownym i wszystko staje się możliwe. Oczywiście alkohol nie jest muzą dla każdego pisarza, korzysta z niego tylko niewielki procent artystów słowa, jednakże historia zna wiele przypadków znanych pisarzy, którzy pili w każdej wolnej chwili.

Czytaj więcej...

10 zwariowanych, nagich rekordów Guinnessa

Większość ludzi nie wyobraża sobie nago paradować wśród innych osób, nieznajomych osób. Jesteśmy tak wychowywani, że nasze nagie ciała skrywamy pod ubraniami tylko dla siebie oraz naszych najbliższych. Jednakże nie ulega wątpliwości, że od wieków nagość leży w sferze naszych zainteresowań.

Już w czasie Starożytnych igrzysk olimpijskich zawodnicy występowali nago. Wyjątkiem były wyścigi rydwanów oraz wyścigi w pełnym uzbrojeniu. Obecnie nagie rywalizacje ludzi są niemal niespotykane, za wyjątkiem prób bicia rekordów na potrzeby Księgi rekordów Guinnessa. Poniżej możecie zobaczyć właśnie takie niesamowite, nagie rekordy Guinnessa.

Czytaj więcej...

5 serii fantasy, które mogą powtórzyć sukces Gry o tron

Począwszy od sezonu czwartego Gra o tron jest najchętniej oglądanym serialem w historii telewizji HBO. Widowisko powstałe na podstawie serii fantasy "Pieśń lodu i ognia" to prawdziwy fenomen ostatnich lat. Seria stała się tak popularna, że w Stanach Zjednoczonych nadawanie imienia Khaleesie (jedna z bohaterek serii) nowo narodzonym dziewczynkom jest popularniejsze niż tradycyjne imiona Betsy lub Nadine.

Czy jakaś książka powtórzy kiedyś sukces Pieśni lodu i ognia, oraz Gry o tron? Ciężko powiedzieć. Natomiast u nas możecie zobaczyć pięć serii fantasy, które mają na to dużą szansę. Oto książki, które mogą dać nam fajne seriale.

Czytaj więcej...

10 najchętniej kupowanych poradników w Empiku w 2014 roku

Poradniki to książki napisane przez ekspertów w danej dziedzinie, bardzo często zawierające informacje na temat tego jak wykonać określone zadanie, a nawet pomagają zmieniać życie. Być może najbardziej znanym poradnikiem w historii jest książka autorstwa Dale'a Carnegie'a z 1936 roku "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi".

Mimo, że dzisiaj wiele takich poradników znajdziemy w sieci, chociażby na portalach internetowych i blogach, to poradniki w formie książek wciąż cieszą się powodzeniem. Dowodem na to jest lista bestsellerów sieci Empik, która zawiera oddzielną kategorię dla poradników. Poniżej możecie zobaczyć dziesięć najczęściej kupowanych poradników w Empiku w 2014 roku.

Czytaj więcej...

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze