Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najczęściej używanych języków w Internecie

Większość stron internetowych dostępnych w Internecie jest w języku angielskim – tak wynika z najnowszego badania przygotowanego przez W3Techs. W badaniu wzięto pod uwagę języki 10 milionów najczęściej odwiedzanych stron internetowych rankingu Alexa.com, dzięki czemu otrzymano całkiem dokładne dane dotyczące najczęściej używanych języków w Internecie.

Badanie W3Techs pokazało, że najczęściej używanym językiem w Internecie jest język angielski, który możemy znaleźć na ponad 55% stron internetowych. Na kolejnych pozycjach znajduje się język rosyjski i niemiecki. Co ciekawe w rankingu znalazł się również język polski.

1. Język angielski: 55,3% stron internetowych.
Język angielski używany jest na ponad 55% stron internetowych. Można to zrozumieć, bowiem wiele stron dostępnych jest w kilku językach, gdzie angielski jest jednym z języków podstawowych.

Internauta z językiem angielskim

2. Język rosyjski: 6% stron internetowych.
W badaniu przeprowadzonym 12 marca 2014 język rosyjski został drugim najczęściej używanym językiem treści na stronach internetowych. Miejsce to dzieli razem z językiem niemieckim.

Internet w Rosji

3. Język niemiecki: 6% stron internetowych.
Język niemiecki jako język treści jest wykorzystywany na 6% stron internetowych. Jako, że w badaniu W3Techs przeanalizowano 10 milionów najczęściej odwiedzanych stron, język niemiecki wykryto na 600 000.

Internet w Niemczech

4. Język japoński: 5% stron internetowych.
Język japoński jest czwartym najczęściej wykorzystywanym językiem treści na stronach internetowych. Szacuje się, że około 5% stron internetowych posiada treść sporządzoną w tym języku.

Internet w Japonii

5. Język hiszpański: 4,6% stron internetowych.
Na piątym miejscu rankingu najczęściej używanych języków w Internecie znalazł się język hiszpański, obecny na 4,6% stron internetowych. Posługują się nim internauci z Hiszpanii, Meksyku, Kolumbii i wielu innych krajów.

Internet w Hiszpanii

6. Język francuski: 4% stron internetowych.
Język francuski jako język treści został odnaleziony na 4% stron Internetowych. Szacuje się, że językiem francuskim w mowie może się posługiwać nawet 200 milionów osób na całym świecie.

Internet we Francji

7. Język chiński: 3,3% stron internetowych.
Chociaż Chińczycy stanowią około 25% wszystkich internautów, to tylko 3,3% stron internetowych wykorzystuje język chiński jako język treści. Oczywiście ma to związek z cenzurą Internetu w Chinach.

Internet w Chinach

8. Język portugalski: 2,3% stron internetowych.
Język portugalski znajdziemy na około 2,3% stron Internetowych. Warto wspomnieć, że portugalskim posługuje się około 210 milionów osób, zamieszkujących Portugalię i byłe kolonie portugalskie.

Internet w Portugalii

9. Język włoski: 1,8% stron internetowych.
Na dziewiątym miejscu najczęściej używanych języków Internetu znajduje się język włoski, którego obecność w 2014 roku stwierdzono na 1,8% stron internetowych.

Internet we Włoszech

10. Język polski: 1,7% stron internetowych.
Badanie W3Techs z 12 marca 2014 wykazało, że język polski znajduje się wśród najczęściej wykorzystywanych języków treści w Internecie. Nasz język został wykorzystany na 1,7% stron internetowych.

Internet w Polsce

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze