Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 kanałów i użytkowników YouTube zarabiających miliony dolarów

Żyjemy w czasach, w których można zostać milionerem praktycznie z dnia na dzień. Jedni osiągają sukces dzięki stworzeniu poczytnego portalu internetowego, drudzy decydują się stworzyć aplikację lub grę online, trzeci kręcą filmiki i publikują je na YouTube.

Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwykły człowiek stał się reżyserem, scenarzystą, aktorem i prezenterem w jednej osobie. Jeżeli tylko masz sporo zapału, dysponujesz kamerą oraz dobrym pomysłem, możesz zacząć kręcić filmy na YouTube, które w przypadku sukcesu będą dla ciebie generować ogromne pieniądze. Poniżej możecie przeczytać o ludziach, którzy dzięki YT stali się milionerami i internetowymi gwiazdami.

1. CollegeHumor: 25 milionów dolarów.
Ricky van Veen jest współzałożycielem strony CollegeHumor.com, która powstała sześć lat przed wynalezieniem YouTube. To właśnie ten człowiek w 2006 roku uruchomił kanał CollegeHumor, który skupia się na prezentowaniu humoru skierowanego przede wszystkim do studentów i ludzi młodych. Aktualnie kanał ma 7,6 miliona subskrybentów. Ricky zarobił duże pieniądze dzięki sprzedaży CollegeHumor firmie InterActiveCorp.

2. Pewdiepie: 10 milionów dolarów.
Pewdiepie to kanał, którego właścicielem jest Felix Kjellberg. Aktualnie jest to jeden z najpopularniejszych kanałów na YouTube, posiadający około 29,6 miliona subskrybentów i ponad 5 miliardów wyświetleń wszystkich filmów. Felix zdobył swoją popularność w bardzo krótkim czasie, dlatego obecnie jego kanał zarabia około 6 milionów dolarów rocznie. Ten kanał pokazuje, że nawet na prezentacji gier wideo można zarobić ogromne pieniądze.

3. FreddieW: 6 milionów dolarów.
Freddie Wong posiada dwa kanały na YouTube – freddiew i RocketJump – które zrzeszają ponad 7,1 miliona subskrybentów. Swego czasu jego kanał był wśród 10 najczęściej subskrybowanych kanałów YT, co pozwoliło mu zarabiać nawet 1,8 miliona dolarów rocznie. Kanał tego reżysera skupia się na filmach satyrystycznych. Najpopularniejszą serią kanału jest „Video Game High School". W filmikach Wonga pojawiali się gościnnie znani aktorzy, między innymi Jean-Claude Van Damme.

4. DisneyCollector: 5 milionów dolarów.
Sukces kanału DisneyCollector jest jednym z najbardziej niewiarygodnych, bowiem właścicielka kanału nigdy nie pokazała swojej twarzy w filmikach, które umieszcza na YouTube. W czym tkwi tajemnica jej sukcesu? Właścicielka kanału w każdym filmie prezentuje zabawki Disneya – poza tym robi to bardzo kojącym głosem, dzięki czemu wśród widzów ma bardzo wiele dzieci. Kanał ma już 1,9 miliona subskrybentów.

5. RayWilliamJohnson: 5 milionów dolarów.
Ray William Johnson prowadzi kanał na YouTube, który skupia się na komentowaniu najnowszych filmów wirusowych. Aktualnie jego kanał należy do najpopularniejszych kanałów na YouTube, skupiając wokół siebie około 10,7 miliona subskrybentów. Video-Bloger zarabia obecnie około 4 milionów dolarów rocznie z opłat licencyjnych, a w jego filmach wystąpiły nawet takie gwiazdy jak Jason Biggs, Robin Williams i Margaret Cho.

6. JennaMarbles: 4,3 miliona dolarów.
Jenna Mourey prowadzi tematyczny kanał komediowy JennaMarbles, na którym prezentuje widzom zabawne skecze. Jej kanał posiada 13,7 miliona subskrybentów, ponad 200 filmów i 3 miliardy wyświetleń. Szacuje się, że aktualnie Jenna zarabia około 2,5 miliona dolarów rocznie i może się pochwalić majątkiem szacowanym na 4,3 miliona dolarów. Jej najpopularniejszym filmem jest niespełna 3 minutowy „How to trick people into thinking you're good looking" z 58 milionami wyświetleń.

7. MichellePhan: 3 miliony dolarów.
Michelle Phan prowadzi niezwykle popularny kanał, skierowany przede wszystkim do dziewczyn i młodych kobiet, które pragną się nauczyć podkreślać swoje naturalne piękno kosmetykami i ubraniami. Kanał zadebiutował w 2007 roku i od tego czasu udało mu się zgromadzić 6,8 miliona subskrybentów. Szacuje się, że obecnie Michelle Phan zarabia na swoim kanale około 1,3 miliona dolarów z samych tantiem. Od niedawna jest ambasadorem marki Lancome.

8. TheFineBros: 2,2 miliona dolarów.
TheFineBros to kanał tworzony przez dwóch braci: Benny'ego Fine'a and Rafi'ego Fine'a. Aktualnie kanał posiada około 9,6 miliona subskrybentów, 627 filmów oraz 2 miliardy wyświetleń. Filmy braci koncentrują się na reakcji różnych grup wiekowych na obiekty i wydarzenia, które pojawiły się lub miały miejsce na długo przed lub po ich narodzinach. Z tego względu możemy tu zobaczyć często zaskakujące reakcje dzieci, nastolatków i dorosłych.

9. TimothyDeLaGhetto: 2 miliony dolarów.
TimothyDeLaGhetto to kanał za którego powstaniem stoi Tim Chantarangsu. Kanał powstał w 2006 roku i od tego czasu udało mu się zgromadzić około 2,5 miliona subskrybentów. 28 lipca 2014 roku Tim umieścił na YouTube wideo w którym przekazuje swoim rodzicom czek na 340 tysięcy dolarów, aby pomóc im spłacić hipotekę. Szacuje się, że kanał Tima zarabia około 1 miliona dolarów rocznie. Aktualnie znajduje się na nim 413 filmów.

10. TheBajanCanadian: 1,5 miliona dolarów.
Minecraft to aktualnie jedna z najpopularniejszych gier wideo na świecie – przyniosła majątek swojemu twórcy, oraz wielkie pieniądze twórcom niezależnym, w tym autorom filmików. Mitchell Hughes jest jedną z tych osób, które dorobiły się majątku na kręceniu filmów związanych z Minecraftem. Aktualnie jego kanał subskrybuje około 4 milionów osób. Poza tym na kanale znajduje się niemal 2 tysiące filmów! Niezły wynik jak na 20-latka.

Komentarze   

 
0 #1 Duzzer 2014-08-12 16:14
Ładne kwoty, pewnie polskie gwiazdki internetu też zarabiają po kilka-kilkanaśc ie tysięcy złotych miesięcznie.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze