Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 znaków wskazujących, że możesz być uzależniony od Internetu

Jesteś jedną z tych osób, której rodzice wciąż wytykają, że za dużo przesiaduje przed komputerem? A może twoi przyjaciele narzekają, że ostatnio widują cię tylko na Facebooku? Myślisz, że ich obawy względem ciebie są uzasadnione? A może uważasz, ze są w błędzie?

Istnieje wiele rzeczy wskazujących na to, że możesz być uzależniony od Internetu. Jeżeli tak jest, będziesz prawdopodobnie potrzebował pomocy specjalisty. Jeżeli chcesz sprawdzić czy jesteś uzależniony od Internetu, zobacz czy występuje u ciebie któryś z poniższych symptomów. Pamiętaj, że pod tymi objawami nie podpisują się specjaliści. Ale co oni tam wiedzą, racja?

1. W sieci wygadujesz rzeczy, na które nie odważyłbyś się w rzeczywistości.

Jesteś tak zwanym „Wojownikiem klawiatury", bądź „Trollem Internetowym"? Przesiadując przed komputerem wypisujesz takie rzeczy, jakich nie powiedziałbyś nikomu w rzeczywistości? Jeżeli tak jest to wygląda na to, że w Internecie twoja osobowość jest całkiem inna. To może wskazywać na poważne uzależnienie od Internetu, życie innym życiem niż w rzeczywistości.

2. Nie jesteś w stanie wchodzić w normalne relacje z ludźmi, którzy nie przesiadują w Internecie.

Jak wygląda nawiązywanie nowych znajomości przez ciebie? Czy większość ludzi poznajesz przez Internet? Na Facebooku, w grze internetowej, na forum dyskusyjnym lub portalu randkowym? Jeżeli w tym samym czasie poznawanie nowych ludzi w realnym świecie przyprawia cię o ból brzucha i sprawia, że oblewają cię zimne poty to możesz być uzależniony od Internetu.

3. Oblewa cię zimny pot podczas każdej awarii Internetu.

Twój dostawca Internetu od kilku godzin zmaga się z awarią a ty już nie możesz wytrzymać? Wygląda na to, że Internet jest dla ciebie jak narkotyk i każde odstawienie ma swoje efekty uboczne. Jeżeli twoje nerwy zostają ukojone dopiero kiedy wraca Internet, masz poważny problem. Najlepiej jeszcze dziś zgłoś się do specjalisty i zapisz się do grupy wsparcia, np. Anonimowych Internetoholików.

4. Czujesz nieodpartą potrzebę odpowiedzi na każdy argument przeciwnika.

Jeżeli często przesiadujesz na forach Internetowych i grupach dyskusyjnych, być może zauważyłeś u siebie nieodpartą potrzebę odpowiedzi na każdy argument przeciwnika. Jeżeli w różnych rozmowach prowadzonych przez Internet cały czas próbujesz udowodnić swoją rację, nawet jeżeli nie ma takiej potrzeby, może to wskazywać na uzależnienie od Internetu – zwłaszcza jeżeli każdy wątek z tobą zmienia się w debatę.

5. Jesteś gwiazdą i celebrytą wybranej społeczności.

Wyrobienie sobie statusu gwiazdy, celebryty lub autorytetu w wybranej społeczności internetowej wymaga ogromnych nakładów czasu. Zebranie tysięcy znajomych na Facebooku i utrzymywanie kontaktów z nimi wszystkimi nie zrobi się w pięć minut dziennie. Jeżeli na jakimś forum lub portalu społecznościowym jesteś uważany za kogoś ważnego to oznacza, że musiałeś spędzić w Internecie bardzo dużo czasu. Zazwyczaj mogą sobie na to pozwolić osoby bez życia prywatnego.

6. Przyłapałeś się na mówieniu „lol", „afk" lub „omg" w realnym życiu.

Twoją reakcją na zabawne zdarzenie w życiu realnym jest wykrzykniecie słowa „lol" z uśmiechem na twarzy? Przyjaciel zapytał się ciebie, czy będziesz wieczorem w domu, a ty mu odpowiedziałeś, że będziesz „afk"? Jeżeli w życiu realnym używasz skrótowego języka Internetu, może to wskazywać na to, że w sieci przebywasz za dużo czasu. To nie jest normalne, aby w realu używać skrótowców z gier, czatów i grup dyskusyjnych.

7. Jedyną rzeczą, którą czyścisz jest historia twojej przeglądarki.

Powiedz nam kiedy samodzielnie zatroszczyłeś się o porządek na twoim biurku, w pokoju lub mieszkaniu? Jeżeli regularnie sprzątasz swój dom, nie jest z tobą tak źle jak mogło by się wydawać. Jednak jeżeli jedyną rzeczą, którą czyścisz jest historia twojej przeglądarki oraz sporadyczne porządki na profilach społecznościowych to możesz być uzależniony od Internetu. Zacznij od sprzątnięcia swojego otoczenia aby oddalić od siebie obawy najbliższych.

8. Uważasz, że urządzenia bez dostępu do Internetu są bezużyteczne.

Jesteś jedną z tych osób, które wyśmiewają tablety bez wbudowanego modemu 3G? Masz z sobą poważny problem, jeżeli uważasz, że każdy tak jak ty potrzebuje dostępu do Internetu wszędzie gdziekolwiek wyruszy. Pamiętaj, że na tym świecie jest wiele osób nieuzależnionych od globalnej sieci, którzy nie potrzebują Internetu w podróży. Problem masz również wtedy, kiedy uważasz, że telefon został stworzony do przeglądania Internetu a nie do rozmów telefonicznych.

9. Kiedy jesteś z dala od Internetu, myślisz o tym co możesz zrobić w Internecie.

To normalne, że w pracy lub szkole możesz się czuć znudzony i zmęczony do tego stopnia, że będziesz w stanie myśleć tylko o swoim domu i odpoczynku. Gorzej jeżeli w tych chwilach nostalgii myślisz tylko o tym co mógłbyś i będziesz robić w Internecie. Musisz sprawdzić co słychać u kumpli na portalu społecznościowym, zobaczyć czy odpisano na twój komentarz pod filmem, zaopiekować się postacią w grze itd. Musisz? Nie musisz! Jeżeli myślisz, że musisz możesz być uzależniony od Internetu.

10. Każdą rozmowę sprowadzasz do tego co słychać w Internecie.

Słuchaj, każdy lubi chwilę posiedzieć w Internecie, ale nie każdy ma ochotę wysłuchiwać co się dzieje w sieci również podczas rozmów w towarzystwie. Jeżeli podczas rozmów z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami ciągle powołujesz się na informacje, które pochodzą z Internetu może być z tobą bardzo ciężko. Jeszcze gorzej jeżeli jedynym tematem twoich rozmów jest to co zobaczyłeś w Internecie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane