Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 irytujących rzeczy, które twoi przyjaciele robią na Facebooku

Facebook to naprawdę świetny portal społecznościowy, dzięki któremu możemy być w stałym kontakcie z naszymi przyjaciółmi i rodziną. Dzięki Facebookowi możemy porozmawiać z przyjacielem z innego miasta, złożyć życzenia ciotce mieszkającej poza granicami kraju a nawet zorganizować dużą imprezę masową. Faktem jest, że Facebook posiada wiele plusów, ale ma też swoje minusy.

Oczywiście za większość dobrych i złych spraw odpowiadają ludzie przebywający na tym portalu. Czasami mogą oni być bardzo, ale to bardzo irytujący: pisząc wciąż o tym samym lub wykonując inne głupie rzeczy. Oczywiście to co jest irytujące dla jednych, dla innych będzie ciekawe i zabawne. Dziś chcielibyśmy pokazać wam co nas irytuje na Facebooku. Wszystko co was wkurza, możecie umieszczać w komentarzach.

1. Niewiele mówiące aktualizacje statusu.

Aktualizacje statusu mają wywoływać reakcję innych ludzi, dlatego powinny być wymowne. Niestety chyba każdy z nas posiada przyjaciela, których bardzo często wstawia nic nie znaczące statusy, których sensu ciężko się domyśleć. Przykłady takich statusów? „No nie, ponownie?!", „Nie mogę w to uwierzyć!", „Dlaczego to spotkało właśnie mnie?" itp. Celem tych statusów jest to, byśmy zadawali pytania naszemu przyjacielowi, by ten mógł się poczuć wyjątkowo. W większości te tajemnicze statusy są tak głupie, że nie warto na nie odpowiadać.

2. Publiczne pranie brudów.

Obecnie wszedłeś w bardzo trudny etap swojego życia i masz jakiś problem? Być może jest to problem dotyczący, któregoś z twoich bliskich? Pisanie o tym na Facebooku jest bardzo wkurzające. Osoby, które piorą swoje brudy na portalach społecznościowych pokazują jak bardzo są niedojrzali. Przede wszystkim większość ludzi nie interesuje to, że masz z kimś problem. Jeżeli masz coś do powiedzenia innej osobie, powiedz mu to w cztery oczy! Zgodzicie się z nami?

3. Wpis z prognozą pogody.

Większość znajomych jakich masz na Facebooku zapewne pochodzi z twojej okolicy: twojego miasta, okolicznym miejscowości, tego samego województwa itp. W takim razie powiedzcie nam po jakiego grzyba twoi przyjaciele publikują wpisy z prognozą pogody? Czy oni myślą, ze jesteś ślepy i nie widzisz tego co jest za oknem? A może myślą, że na Facebook wchodzisz tylko po prognozę pogody, zamiast sprawdzić ją na wyspecjalizowanym serwisie? Jaki jest cel publikowania takich statusów? Powiedzcie nam w komentarzach.

Zobacz: 10 państw w których Facebook cieszy się ogromną popularnością.

4. Super-oczywiste aktualizacje statusu.

Skoro już była mowa o prognozie pogody, warto poświęcić osobny punkt na super-oczywiste aktualizacje statusu. Zawsze znajdziesz osobę która opublikuje status z wiadomością, znana już większości przyjaciół. Przykłady? „Pamiętajcie, że dziś na HBO leci Gra o Tron", „W telewizji ciągle mówią tylko o Ukrainie", „Idzie zima", „Niedługo wakacje!". Kurczę, jakbyśmy tego wszystkiego nie wiedzieli. Dobrze, że nasz przyjaciel poinformował nas o tym w aktualizacji statusu.

5. Pary piszące o miłości na swoich tablicach.

Jesteś w związku? To świetnie, zarówno dla ciebie jak i dla osoby, która z tobą jest. Pamiętaj tylko, ze nikt inny nie musi być zaangażowany w waszą relację. Czy nie lepiej porozmawiać osobiście z ukochaną osobą i powiedzieć jak bardzo ją kochasz, zamiast ciągle robić to na jej tablicy? Opublikowanie i skomentowanie wspólnego zdjęcia jest OK, ale ciągłe pisanie na własnych tablicach o miłości jaką się darzycie jest męczące dla innych. Takie ciągłe afiszowanie się przed znajomymi sprawia, że wyglądacie jak kretyni.

6. Zbyt dużo informacji o własnych dzieciach.

Posiadanie dziecka to wielkie szczęście i ogromna odpowiedzialność, dlatego rozumiemy, że pragniesz je pokazać wszystkim swoim przyjaciołom. Jednak i to ma pewne ograniczenia. Zbyt częste publikowanie zdjęć twoich dzieci, na których prócz ciuchów zawsze wyglądają tak samo, z czasem staje się strasznie irytujące. Uświadom sobie, że twoi przyjaciele już wiedzą jak wygląda twoje dziecko, dlatego nie muszą oglądać malucha w różnych ubraniach, kostiumach lub pozach. Jeżeli twoja pociecha ma urodziny, po raz pierwszy wybiera się na bal przebierańców lub Halloween to naturalne, że możesz umieścić okolicznościowe zdjęcie. Tylko nie przesadzaj z codziennymi aktualizacjami dotyczącymi tego, co robi teraz dziecko.

Zobacz: 10 popularnych portali społecznościowych z całego świata.

7. Ciągłe dodawanie „Selfie" i „Sweet foci".

Masz przyjaciela, który każdego dnia publikuje swoje zdjęcia wykonywane z trzymanego w ręku telefonu komórkowego, tak zwane Selfie? Nie uważasz, że jest to strasznie głupie, denerwujące i puste? Co twoi przyjaciele chcą powiedzieć przez takie fotografie? Pokazują jak wyglądają z samego rana? A może chcą byś zobaczył jaki bałagan znajduje się za nimi? Jeżeli denerwują cię już takie zdjęcia, uświadom przyjaciela, że jego twarz nie zmienia się każdego ranka.

8. Zdjęcia potraw i jedzenia.

Wybrałeś się do eleganckiej restauracji? Gratulujemy, jesteśmy pod wrażeniem. Zrobiłeś dobry posiłek w domu? Nieźle, musisz być naprawdę utalentowany. Jednak czy naprawdę musisz pokazywać zdjęcia wszystkiego co jesz swoim przyjaciołom. Chwalisz się czy żalisz takimi fotkami? Myślisz, że twoi znajomi niczego nie jedzą, lub nie mają tak dobrze jak ty? Podobnie jak w przypadku innych czynności na Facebooku, tak i tutaj trzeba utrzymać umiar. Jeżeli naprawdę masz dwie lewe ręce i udało ci się zrobić coś naprawdę dobrego, to nie widzimy nic złego w tym abyś się tym pochwalił. Gorzej jeżeli publikowanie zdjęć potraw i jedzenia staje się codziennością. Pomyśl lepiej o założeniu bloga kulinarnego.

9. Wklejanie na Facebooku tego samego co na innych portalach.

Jeżeli posiadasz tych samych znajomych na Facebooku, Twitterze, Google Plus, Instagramie i Pinterest, to po co publikować ten sam wpis na każdym portalu? Naprawdę chcesz, aby nikt nie przegapił tego co masz do powiedzenia? Czy jest to tak ważna informacja, że nie może ujść uwadze nikogo, kto cię obserwuje? Zgodzimy się, że informację o swoich urodzinach i innych ważnych wydarzeniach możesz opublikować w kilku miejscach. Ale nie musisz robić „kopiuj i wklej" za każdym razem ilekroć masz coś do powiedzenia.

10. Zaproszenia do głupich gier.

Dla wszystkich, którzy nie grają w gry na Facebooku uciążliwość zaproszeń do Facebookowych gier jest oczywista. To oczywiste, że wśród twoich przyjaciół znajdą się zapaleni gracze, którzy przez cały dzień doglądają swoich wirtualnych osiągnięć w grach online. Jednak czy muszą oni ciągle zapraszać cię do gry? Jak nie jeden, to drugi! Mając kilkuset znajomych na Facebooku, możesz dojść do miejsca w którym codziennie będzie na ciebie oczekiwać przynajmniej jedno zaproszenie do gry. Dostawanie takich powiadomień jest naprawdę irytujące.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane