Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 państw w których Facebook cieszy się ogromną popularnością

Kiedy w 2004 roku Mark Zuckerberg wraz z kilkoma przyjaciółmi uruchomił Facebooka, trudno było przewidzieć, że swoim działaniem właśnie zapoczątkował nowy trend w mediach społecznościowych. Tak samo nikt nie przewidywał, że Facebook zostanie jednym z gigantów Internetu początku XXI wieku.

Jako, że strona niedawno obchodziła swoje 10 urodziny – projekt został uruchomiony 4 lutego 2004 na Uniwersytecie Harvarda – tako postanowiliśmy pokazać wam kilka państw, w których Facebook cieszy się największą popularnością. Oto państwa w których wszystko, od życia osobistego po życie zawodowe, dokumentowane jest na Facebooku.

1. Stany Zjednoczone: 165 milionów.

Stany Zjednoczone to kraj w którym narodził się Facebook – w związku z tym nie powinno nikogo dziwić, że obecnie znajduje się na szczycie listy państw z najliczniejszą populacją osób przebywających na Facebooku. Do pięciu stanów w których znajdziemy najwięcej użytkowników FB zaliczamy Kalifornię, Teksas, Nowy Jork, Florydę i Illinois – a więc stany w których znajdziemy jedne z największych miast w USA. Nie ulega wątpliwości, że w ciągu najbliższych lat obywatele Stanów Zjednoczonych w dalszym ciągu będą stanowić czołówkę rankingu.

2. Brazylia: 65,5 miliona.

Brazylię zamieszkuje niemal 194 miliony osób, z czego 65,5 miliona ma konto na Facebooku (około 1/3 obywateli kraju). Wydaje się, że nawet w centrum dżungli amazońskiej żyją ludzie, którzy wiedzą czym jest Facebook. W kolejnych latach przewiduje się dalszy wzrost użytkowników FB w Brazylii – tylko w ostatnich kilku latach ich liczba wzrosła o 208%. Niedługo w Brazylii odbywać się będą Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014 a następnie Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2016 – wydarzenia, którymi warto się dzielić z przyjaciółmi i światem.

3. Indie: 61,7 miliona.

Indie to państwo położone w Azji, zamieszkiwane przez 1 miliard 205 milionów osób, więc 61,7 miliona użytkowników Facebooka nie robi wielkiego wrażenia. Nie mniej użytkowników portalu bardzo szybko tu przybywa. Eksperci szacują, że już w 2015 roku Indie mogą posiadać więcej użytkowników Facebooka niż Stany Zjednoczone. Obywatele Indii wykorzystują Facebooka nie tylko do łączenia się ze znajomymi i bliskimi. Bardzo popularne jest poszerzanie kręgu społecznego poprzez poszukiwanie nowych kontaktów.

4. Indonezja: 48,8 miliona.

Indonezja to państwo zamieszkiwane przez 237,6 miliona osób. Chociaż posiada jeden z najniższych wskaźników penetracji Internetu, zaś połączenie z globalną siecią jest często bardzo wolne, to i tak mieszka tu 48,8 miliona użytkowników Facebooka. Największy procentowy przyrost miał miejsce w 2008 roku, kiedy to liczba użytkowników FB zwiększyła się o 645%. Indonezja jest państwem położonym na 17,5 tysiącu wysp, więc dla wielu osób Facebook jest jedynym sposobem aby dowiedzieć się co słychać u rodziny lub znajomych na innej wyspie.

5. Meksyk: 39,8 miliona.

Chociaż Meksyk jest na piątym miejscu pod względem liczby osób posiadających konta na Facebooku, to na pewno zajmuje pierwsze miejsce, kiedy w grę wchodzi wywieranie presji na rządzie. Dzięki facebookowi ludzie mają możliwość naciskania na przedstawicieli władz w ważnych kwestiach społecznych i gospodarczych. Niestety Facebook jest również wykorzystywany przez kartele i przestępców, którzy na portalu poszukują informacji ważnych do przeprowadzenia porwania, kradzieży i innych przestępstw.

6. Wielka Brytania: 34 miliony.

Szacuje się, że dostęp do Internetu w Wielkiej Brytanii posiada 87% społeczeństwa liczącego 63,2 miliona osób. Ponad 50% obywateli kraju posiada swoje konto na Facebooku, którego używa do utrzymywania kontaktów prywatnych oraz biznesowych. Nawet Brytyjski Parlament posiada swoją stronę na Facebooku, która została utworzona z myślą o omawianiu przepisów i analizowaniu polityki rządku. Możemy tam często spotkać członków Izby Gmin i Izby Lordów. Największą grupę demograficzną wśród użytkowników Facebooka w Wielkiej Brytania stanowią kobiety w wieku 18-34 lat.

7. Turcja: 32,6 miliona.

Turcja to kraj zamieszkiwany przez 75,6 miliona osób, z których aż 32,6 miliona posiada konto na Facebooku. Niestety przyszłość portalu w Turcji nie jest pewna, zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach w których został zablokowany Twitter i YouTube. Serwisy umożliwiające internautom wymienianie się własnymi opiniami, zdjęciami i filmami zostały uznane jako „zagrażające bezpieczeństwu narodowemu". Krążą plotki jakoby w niektórych częściach kraju występowały już problemy z zalogowaniem się do Facebooka.

8. Filipiny: 30,2 miliona.

Filipiny to państwo wyspiarskie w południowo-wschodniej Azji, położone na Oceanie Spokojnym, zamieszkiwane przez około 92,3 miliona osób. Kiedy filipiny przekroczyły 30 milionów użytkowników Facebooka, stało się to wielką wiadomością w tamtejszych mediach. Według danych statystycznych aż 43% ogółu użytkowników stanowią mężczyźni w wieku 18 do 24 lat. W popularyzacji Facebooka na Filipinach sporą zasługę ma operator Globe Telecom, który oferuje darmowy dostęp do portalu swoim abonamentom.

9. Francja: 25,6 miliona.

Chociaż Francja zajmuje jedno z czołowych miejsc pod względem liczby mieszkańców posiadających konto na Facebooku, to przez pewien czas wymawianie nazwy portalu w mediach było zakazane. Głównym celem tego działania było powstrzymanie reklamy i ochrona francuskich mediów od anglicyzmów. Z czasem rządzący zdali sobie sprawę z tego, że Facebook stał się już na tyle dużą częścią francuskiego Internetu, że stało się prawnie niemożliwe aby nie używać tego słowa. Jak widać, nawet prawo nie jest w stanie powstrzymać Francuzów od Facebooka.

10. Niemcy: 25,2 miliona.

Facebook i Niemcy mieli dość napięte stosunki w ciągu ostatnich lat. W 2011 roku 16-latka z Hamburga poinformowała na Facebooku o swoich urodzinach. Wydarzenie zostało opublikowane jako „publiczne" zamiast „prywatne" przez co na imprezie zjawiło się 1600 osób. Na miejsce wezwano policję, która aresztowała wielu ludzi zakłócających porządek. Nie ubyło się bez uszkodzenia mienia: domu nastolatki i domów jej sąsiadów. Kolejne spięcie dotyczyło gromadzenia danych obywateli bez zgody państwa. Nie mniej, tutejsi ludzie również lubią kontaktować się z innymi przez Facebooka.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane