Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Top 10 krajów o najszybszym połączeniu internetowym

Dzięki szybkiemu połączeniu internetowemu możemy komfortowo przeglądać rozbudowane strony internetowe, korzystać z aplikacji internetowych, oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości, przesyłać wiadomości z dużymi załącznikami, grać w rozbudowane gry przeglądarkowe w 3D, prowadzić wideo-rozmowy czy zabezpieczać swoje dane na dyskach internetowych.

Posiadanie szybkiego łącza internetowego niesie wiele korzyści. Dzisiaj mamy dla was aktualną listę 10 krajów mogących się pochwalić najszybszymi łączami internetowymi. Dane przedstawiają średnią prędkość Internetu dla wszystkich zarejestrowanych IP z wybranego regionu.

1. Hongkong.

Miasto-państwo, specjalny region administracyjny formalnie należący do Chińskiej Republiki Ludowej. Średnia prędkość Internetu w Hongkongu wynosi 54,1 megabitów na sekundę. Oznacza to, że film ściągnęlibyśmy tu w około 2 minuty. Dzięki światłowodom tutejszy operator może zaproponować prędkości od 10 Mbit do 1000 Mbit na sekundę. W przeciwieństwie do Chin, tutaj nie spotkamy się z cenzurą treści stron i licencjami na prowadzenie własnej strony www.

2. Korea Południowa.

Jeden z niewielu krajów azjatyckich mogący się pochwalić bardzo dużą średnią prędkością Internetu. Średnia prędkość łącza w Korei Południowej wynosi około 48,8 megabitów na sekundę. Sprawia to, że kraj dystansuje laureata trzeciego miejsca dzisiejszego rankingu. Biorąc pod uwagę, że Hongkong przynależy do Chińskiej Republiki Ludowej, to Korea Południowa często jest uważana za numer jeden na świecie w szybkości Internetu.

3. Japonia.

Japonia kojarzy się nam z nowoczesną technologią, elektroniką i robotyką.  Obecnie Japoński rząd jako jeden z narodowych celów uznał rozwój Internetu. Średnia prędkość łącza w „Kraju kwitnącej wiśni" oscyluje w granicach 42,2 megabitów na sekundę. Wszystko to za sprawą zakrojonych na szeroką skale inwestycji w sieć światłowodową biegnącą przez wiele części kraju.

4. Łotwa.

Kiedy myślimy o Łotwie, nie przychodzą nam łatwo myśli o jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie krajów świata. Tymczasem dzięki szerokopasmowemu internetowi średnia prędkość połączenia wynosi tu 37,5 megabitów na sekundę. To znaczny wzrost, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że jeszcze w 2000 roku było tu około 75 tysięcy użytkowników sieci i 12 sklepów e-commerce. W 2003 roku użytkownikami sieci było już 5,4% populacji kraju.

5. Rumunia.

W Rumunii użytkownicy mogą korzystać z Internetu o prędkości 37,4 megabitów na sekundę. Jeszcze do niedawna średnia prędkość łącza internetowego w Rumuni była o 3,2% wyższa niż obecnie. Spadek spowodowany jest dynamicznym rozwojem sieci i podłączeniem dużej ilości nowych abonentów, którzy w zdecydowanej większości decydują się na Internet o prędkości trochę poniżej średniej. Usługi szerokopasmowe w tym kraju dostępne są w prędkościach od 2 do 120 megabitów na sekundę.

6. Belgia.

Belgia może się pochwalić średnią prędkością Internetu wynoszącą około 32,7 megabitów na sekundę. Prędkość pobierania w tym niewielkim kraju jest bardzo wysoka. Na nieszczęście mieszkańców większość operatorów stosuje limit przepustowości by w ten sposób ograniczyć ruch generowany w sieci. Ograniczenia pobierania danych wahają się od 5GB/miesięcznie do 500/GB miesięcznie.

7. Szwajcaria.

Wiadomo, że Szwajcaria jest jednym z najważniejszych krajów dla branży finansowej. A biznes jest bardzo wymagający, stąd średnia prędkość Internetu w Szwajcarii wynosi 32,4 megabitów na sekundę. Kraj ma jeden z najwyższych wskaźników penetracji Internetu i łączy szerokopasmowych w Europie. Sieć przegląda się tu najczęściej przy użyciu połączenia kablowego.

8. Bułgaria.

Kraj jest znany z przyciągania uwagi firm i inwestorów, zainteresowanych niskimi podatkami i stosunkowo tanią siłą roboczą. Ponadto posiada bardzo dużą, średnią prędkość Internetu, sięgającą 32,1 megabitów na sekundę. Najczęstszym sposobem korzystania z dostępu do globalnej sieci jest połączenie po kablu. Korzysta z tego 60% konsumentów.

9. Izrael.

Internet w Izraelu dostępny jest już od 1990 roku, jednak na szerszą skalę dostęp do sieci mieszkańcy kraju uzyskali dopiero w 2001 roku. Inwestycję w sieć szerokopasmowego dostępu do Internetu spowodowały, że w ciągu kilkunastu lat Izrael stał się państwem dostarczającym jedne z najszybszych łączy Internetowych, osiągających prędkość 30,9 megabitów na sekundę.

10. Singapur.

To niewielkie miasto państwo, jest jednym z najszybciej rozwijających się państw Azji (stad przydomek Azjatyckiego tygrysa). Średnia prędkość połączenia internetowego w Singapurze wynosi około 30,7 megabitów na sekundę. Dla porównania, średnia światowa to 15,9 megabitów na sekundę. Chociaż kraj nie jest wielki, to działa tu czterech dostawców usług internetowych. Szacuje się, że do Internetu ma dostęp 99% społeczeństwa.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane