Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


8 całkowicie darmowych rzeczy, które możesz robić w Internecie

Czy uważasz, że w Internecie widziałeś już wszystko? No to zastanów się jeszcze raz. Wiedziałeś, że możesz zamówić prywatny odrzutowiec online? Albo, że możesz zostać gwiazdą własnego reality show, poddać Google liftingowi za pomocą odpowiednich stron, uzyskać bezpłatną pomoc w sprawach technologicznych, wydać powieść w formie elektronicznej książki, zarabiać pieniądze bez wychodzenia w domu i wiele więcej.

Na co dzień marnujemy ogromne pieniądze płacąc za rzeczy, za które wcale nie musimy. Dzięki Internetowi nie musisz wyciągać portfela, by rozwijać siebie lub pomóc światu. Poniżej przedstawiamy ci kilka całkowicie darmowych rzeczy jakie możesz robić w Internecie.

 

1. Nauka języków obcych.
Dzięki takim stronom jak Duolingo.com możesz całkowicie za darmo nauczyć się języka angielskiego. Kiedy już poznasz dobrze angielski, możesz zabrać się za naukę innych języków, w tym hiszpańskiego, francuskiego, rosyjskiego, portugalskiego i wielu innych.

Duolingo.com

2. Darmowe kursy z certyfikatami.
Jeżeli dobrze władasz językiem angielskim, to nie musisz wyjeżdżać za granicę, by pozyskiwać wiedzę z najlepszych uniwersytetów, takich jak Stanford, Princeton, University of California i innych. Na stronie Coursera.org znajdziesz darmowe kursy online z najlepszych uczelni na świecie, wiele zakończonych wydaniem stosownych certyfikatów.

Coursera.org

3. Samoniszczące się adresy e-mail.
Zdarzyło się, że tylko na chwilkę potrzebowałeś nowego adresu e-mail? Być może chciałeś się zarejestrować w jakimś serwisie online, a nie chciałeś by na twój prywatny adres e-mail przychodziły wiadomości z ofertami i spam. W takich sytuacjach możesz wykorzystać 10-minutowe adresy e-mail w serwisie 10minutemail.com.

10minutemail.com

4. Automatyzacja zadań.
Jeżeli uważasz, że możesz zaoszczędzić sporo czasu w swoim życiu poprzez automatyzację pewnych zadań, to powinieneś skorzystać z serwisu „If This Then That" dostępnego pod adresem ifttt.com. Serwis pozwala ci zautomatyzować wiele zadań na smartfonach i komputerach. Możesz np. ustawić smartfona tak, by włączał WiFi w określonych miejscach, lub kazać zapisywać w bezpiecznym Dropboxie zdjęcia z twojego Facebooka.

ifttt.com

5. Darmowe rzeczy.
Jeżeli odwiedzisz portale ogłoszeniowe działające w twoim mieście lub okolicy, to istnieje duża szansa, że znajdziesz tam dział „Oddam" lub „Za darmo". Tam niektórzy ludzie dodają ogłoszenia, że za darmo oddadzą używane meble, niepotrzebne płyty lub zabawki, książki, gruz i wiele innych rzeczy, które jednemu zawadzają, a innemu się przydadzą.

Darmowe rzeczy

6. Pomoc w nakarmieniu głodujących.
Pomoc głodującym przez Internet jest możliwa. Dzięki stronie Freerice.com możesz podarować głodującym 10 ziaren ryżu (około 0,64 grama ryżu) za każdą poprawną odpowiedź na łatwe pytanie dotyczące języka angielskiego, podstaw chemii itd. Może ci się to wydawać mało, ale na pytania odpowiada się bardzo szybko. Dla przykładu w czerwcu 2016 roku strona podarowała w ten sposób 25 ton ryżu głodującym.

Freerice.com

7. Łatwa edycja zdjęć.
Pixlr.com to serwis, który umożliwia bardzo łatwą edycję zdjęć – zarówno poprzez aplikację na komputery, jak i na smartfony. Jeżeli chcesz szybko poddać zdjęcie profesjonalnej edycji, nałożyć nań ciekawy filtr lub wyretuszować fotografię, to wypróbuj to narzędzie na jakiejś z kopii twojego zdjęcia.

Pixlr.com

8. Kupony i konkursy online.
Wiele sklepów wydaje swoje gazetki w wersji online, dzięki czemu bez wychodzenia z domu można zdobyć kupony zniżkowe na wyselekcjonowane artykuły dostępne w wybranych dniach. Są też strony, dzięki którym możesz brać udział w konkursach, w których do wygrania są kosmetyki, akcesoria do domu, gadżety i inne. Jedną z takich stron jest rodzima Hapnij.pl czy też SledzimyKonkursy.pl.

Maskotki w konkursach

Artykuł opracowany dzięki Geckonet.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze