Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 reklam wideo uznanych za rasistowskie

Każdego roku firmy z całego świata wydają na reklamy miliardy dolarów. Nie wierzysz? To spójrz na firmy, które w 2014 roku wydały najwięcej na reklamę. Procter & Gamble Company wydało na reklamę 3,134 miliarda dolarów, budżet reklamowy Comcast Corporation w 2014 roku wyniósł 2,188 miliarda dolarów, zaś General Motors wydało na reklamę 1,96 miliarda dolarów. A to tylko trzech największych reklamodawców.

Skoro firmy wydają miliardy dolarów na reklamę, nikogo nie powinno dziwić, że czasem powstają reklamy kontrowersyjne, niekiedy wręcz rasistowskie. Kilka takich reklam możesz obejrzeć w rozwinięciu artykułu.

1. Twin Lotus Herbal – Black Herbal Toothpaste.
Reklama z czarnoskórym człowiekiem pełna rasistowskich wstawek: człowiek wspinający się na latarnie jak na drzewo, żółty balon przypominający banana, ludzi którzy się go boją i wiele więcej.

2. Burger King – A Little Spicy Mexican.
Tą reklamą Burger King promował swojego nowego, Meksykańskiego Whoppera. Tekst "A Little Spicy Mexican" odnosi się zarówno do nowego dania w ofercie, jak i małego meksykanina pokazanego na reklamie.

3. Mountain Dew – Dew it!
Kolejna reklama bazująca na stereotypach i obrażająca czarnoskórych. Głos i swój wizerunek – o zgrozo – podkładał kozie czarnoskóry raper znany pod pseudonimem " Tyler, The Creator".

4. Coca-Cola - Arabian Nightmare.
Arabski Koszmar – tytuł reklamy mówi dostatecznie dużo o tym co znajdziemy wewnątrz spotu. Arab jako jedyny nie był w stanie pędzić do Coca Coli. Jak myślicie, dlaczego tak się stało?

5. Jell-O – Chinese Pride.
Na koniec zostawiliśmy najlepsze, czyli jedną z najstarszych rasistowskich reklam. Możemy na nim zobaczyć chińskie dziecko, które próbuje jeść galaretkę pałeczkami, po czym dostaje od mamy wielki wynalazek zachodu: łyżeczkę.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze