Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 rzeczy, których nie powinieneś umieszczać na Facebooku

Wyobraź sobie, że w końcu odłożyłeś wystarczająco dużo pieniędzy aby wybrać się na wymarzoną wycieczkę do Japonii. Jesteś tak podekscytowany, że na kilka dni przed wyjazdem umieszczasz na Facebooku zdjęcia spakowanych rzeczy, a już na miejscu fotografujesz się przy Tokyo Skytree i umieszczasz kolejne zdjęcie na swojej tablicy.

Niestety dobry nastrój pryska kiedy wracasz do domu i okazuje się, że ten został okradziony. Jak to się stało zastanawiasz się? Rozwiązanie jest proste: złodzieje najpewniej obserwowali twój profil na FB i dowiedzieli się, że nie ma ciebie w domu. Sam dostarczyłeś wszelkich informacji, popełniając karygodny błąd. Sam zobacz jakich wpisów nie powinno się umieszczać w Mediach Społecznościowych.

1. Informacja o opuszczeniu domu.

Nigdy nie powinieneś umieszczać statusów w których informujesz przyjaciół, że właśnie opuściłeś swój dom – bo wyszedłeś na imprezę, bo musiałeś iść do pracy, bo wyjechałeś na wakacje. W pierwszych akapitach masz przykład jak może się to skończyć.

2. Numer telefonu.

Najbezpieczniej jest nie umieszczać numeru telefonu na Facebooku. Istnieją automaty firm zewnętrznych, które przeszukują Facebooka w celu pozyskania numerów telefonów. Nie ma się co wtedy dziwić, że co chwilę dzwonią do ciebie telemarketerzy i otrzymujesz spam SMS.

3. Wyznania.

Lepiej nie pisać żadnych prywatnych informacji na Facebooku, ponieważ mogą cię one w przyszłości obciążyć. Przykładowo Facebooka przegląda coraz więcej firm ubezpieczeniowych, które szukają tam haków na klientów, którzy właśnie starają się uzyskać odszkodowanie.

4. Status związku.

Firmy zajmujące się bezpieczeństwem w Social Media przestrzegają przed umieszczaniem statusu swojego związku na Facebooku. Dla niektórych prześladowców informacja o tym, że nie jesteś w związku jest bardzo cenna. Nie podając statusu nie zwracasz na siebie dużej uwagi.

5. Data i miejsce urodzenia.

Nie powinieneś podawać również daty i miejsca urodzenia, ponieważ te dane bardzo często służą weryfikacji innych usług w sieci, a także mogą zostać wykorzystane do złamania hasła w innych usługach w których jesteś zarejestrowany.

6. Aktualna lokalizacja.

Wiele osób dzieli się swoim aktualnym położeniem na Facebooku, by powiadamiać znajomych gdzie w danej chwili można ich znaleźć. Niestety, pomimo, że jest to ciekawa i zabawna opcja, to pokazuje potencjalnym złodziejom gdzie aktualnie się znajdujesz.

7. Niewłaściwe zdjęcia.

Powszechnym stało się, ze potencjalni pracodawcy coraz częściej zaglądają na Facebooka, by przyjrzeć się kandydatom do pracy. Jeżeli na swoim profilu masz nieodpowiednie zdjęcia, lub posty obrażające twojego poprzedniego pracodawcę, zmniejszasz swoje szanse na zatrudnienie.

8. Twój adres domowy.

Jak wspomina CBS News, aż 4/10 ludzi zarejestrowanych na Facebooku podaje w swoim profilu adres zamieszkania. Dodatkowo aż 65% z tych osób nie blokuje obcym oglądania tej informacji. Pożywka dla wszelkiej maści złodziei.

9. Zdjęcia swoich dzieci.

Jeżeli chcesz ochronić swoje dzieci, nie powinieneś umieszczać na Facebooku ich zdjęć. Twój profil, to umieszczaj swoje zdjęcia. Pamiętaj, że nigdy nie wiesz kto znajduje się po drugiej stronie ekranu – być może jest tam ktoś kto poluje na małe dzieci.

10. Hasła.

Może się to wydawać niewiarygodne, ale zdarzają się ludzie, którzy udostępniają przyjaciołom swoje hasła w postach na Facebooku. Nigdy nie wiesz jak długo potrwa twoja znajomość z inną osobą, dlatego przezornie nie udostępniaj haseł nikomu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze