Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 dziwnych rzeczy, jakie możesz zobaczyć w Mapach Google

Mapy Google są niesamowite. Dzięki nim mamy teraz możliwość oglądania niektórych z najbardziej niesamowitych miejsc na Ziemi, wszystko to w zaciszu własnego domu.

Dzięki zdjęciom satelitarnym oraz usłudze Street View, które są obecne w Mapach Google, możemy na własne oczy zobaczyć piramidy w Gizie, stworzenia żyjące na Galapagos, Wielką Rafę Koralową w Australii, oraz wybrane miasta. Z drugiej strony na Mapach Google możemy zobaczyć kilka dziwnych rzeczy – czasami są to starannie zaplanowane figle, niesamowite taktyki reklamowe, a nawet miejsca przestępstw dokonywanych w biały dzień. Sam zobacz co czeka na ciebie w rozwinięciu artykułu.

1. Scena zbrodni w Richmond.

Jedną z najbardziej niesamowitych rzeczy jakie pojawiły się w Mapach Google, było miejsce zbrodni z Richmond w Stanach Zjednoczonych. Na zdjęciu możemy zobaczyć ciało leżące przy torach i prowadzących dochodzenie policjantów. Zdjęcie nie jest już dostępne w Google Maps.

Scena zbrodni w Richmond

2. Scena zbrodni z Almere?

To zdjęcie wykonane w pobliżu Almere w Holandii początkowo wzięto za scenę zbrodni. Jednakże po bliższym dochodzeniu okazało się, że ślad pozostawił mokry pies, który niedawno wyszedł z wody. Ze względu na kolorystykę desek mokry ślad wyglądał na zdjęciu satelitarnym jak krew.

Mokre ślady po psie

3. Cmentarz samolotów.

Na południowym wschodzie Tucson w Stanach Zjednoczonych znajdziemy bazę 309 Grupy Utrzymywania i Konserwacji, znanej również jako The Boneyard – największe cmentarzysko wycofanych ze służby samolotów. W pustynnych warunkach zostało zakonserwowanych ponad 4400 maszyn.

Cmentarz samolotów

4. Ludzie Gołębie.

Niedaleko kanału Tamagawa-josui w zachodnim Tokio możemy zobaczyć ludzi gołębi. Wiedząc, że wybranego dnia Tokio będzie mapowane w usłudze Street View, uczniowie jednej ze szkół artystycznych ubrali maski gołębi a następnie cierpliwie czekali na uwiecznienie swojego żartu.

Ludzie Gołębie

5. Budynek kościoła przypominający penisa.

Z zewnątrz kościółek w mieście Dixon (Illinois, USA) wygląda jak typowe miejsce kultu, jednak z powietrza przypomina nieco męski narząd rozrodczy, co wywołało spore zamieszanie. Podobno intencją architektów było po prostu ominięcie dużego drzewa znajdującego się na działce.

Budynek kościoła przypominający penisa

6. Logo KFC.

Kilka lat temu zdjęcia satelitarne Mojave w pobliżu tajemniczej Strefy 51 ujawniły twarz pułkownika Sandersa, logo KFC. Reklama została wykonana z 54 tysięcy kolorowych płytek zatrzaskowych. Obecnie nie jest już widoczne w Mapach Google, za to możecie je zobaczyć poniżej.

Logo KFC

7. Krwawe jezioro.

Obraz tak zwanego krwawego jeziora w pobliżu Sadr City w Iraku został odkryty w 2007 roku. Nie wiadomo co mogło być przyczyną makabrycznego czerwonego koloru wody w zbiorniku, jednakże spekuluje się, że woda mogła zostać zanieczyszczona. Obecnie jezioro ma już normalny kolor.

Krwawe jezioro

8. Duży różowy królik.

Kilka lat temu artyści z Wiednia zbudowali w pobliżu włoskiej miejscowości Prata Nevoso dużego różowego królika, który następnie został uwieczniony na zdjęciach satelitarnych. Najnowsze zdjęcia satelitarne możecie zobaczyć wpisując do Google Maps współrzędne +44° 14′ 39.38″, +7° 46′ 11.05″.

Duży różowy królik

9. Szlachetny Gliniany Indianin.

Badlands Guardian, lub po prostu Szlachetny Gliniany Indianin, został odkryty w Google Maps w 2006 roku w regionie Badlands koło Medicine Hat, w Kanadzie. Jest to naturalnie utworzona formacja przypominająca Indianina z pióropuszem ze słuchawkami w uszach.

Szlachetny Gliniany Indianin

10. Wysokiej rozdzielczości zdjęcia Stada Słoni.

Zazwyczaj wyszukiwarka Google nie pozwala nam na mocne przybliżenie widoku z satelity, jednakże w Afryce jest miejsce w którym wykonano kilka zdjęć wysokiej rozdzielczości stada słoni i udostępniono w mapach Google. Wpisz do Google Maps współrzędne 10.903497 N, 19.93229 E – a teraz mocno przybliż.

Wysokiej rozdzielczości zdjęcia Stada Słoni

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze