Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


9 cech, których powinieneś się spodziewać po kosmitach

Jak wygląda kosmita? Ciężko powiedzieć. Na ekranach kin możemy zobaczyć gigantyczne owady, często obślizgłe o ponadnaturalnej sile, będące całkowitym przeciwieństwem człowieka. Producenci filmów, na czele ze scenarzystami, mają bardzo wybujałą wyobraźnię.

Obraz typowego kosmity wyglądał by zgoła inaczej, gdyby za jego stworzenie odpowiadali naukowcy: na czele z tak wielkimi umysłami jak Stephen Hawking. Jaki zatem może wyglądać obca rasa, która już odbywa podróże międzyplanetarne i potencjalnie mogła by odwiedzić ziemię? Oto kilka cech, których powinniśmy się spodziewać po kosmitach:

1. Agresywność.

Co wyróżnia ludzi spośród innych gatunków zamieszkujących ziemię? Jesteśmy gatunkiem agresywnym i wojowniczym. Jeżeli jakiś gatunek chce żyć w danym środowisku, na danym terenie, musi pokonać wiele przeciwności. Musi potrafić walczyć o swoje i wykorzystywać inne gatunki do własnych celów. Agresywność nie jest wyłącznie cechą ludzką, jest szeroko rozpowszechniona wśród innych gatunków na naszej planecie. Skoro natura nie daje tu miejsca na odstępstwa, wielce prawdopodobne jest to, że agresywność jest jedną z cech kosmitów. Jeżeli obca rasa jest inteligentniejsza od nas, a podróże kosmiczne na to wskazują, bardzo możliwe, że zobaczy w nas zasób: tak jak my w zwierzętach.

2. Urodzeni odkrywcy.

Ponownie popatrzmy na ziemię i gatunki ją zamieszkujące: w każdym z nich znajdziemy coś z odkrywcy. Zwierzęta wyruszają na nieznane tereny by uczynić z nich nowe miejsca łowów lub szukać nowych siedlisk. Widzimy to nawet u małych organizmów, takich jak mrówki. Zresztą nie trzeba daleko szukać, bowiem cała historia ludzkości jest usiana wieloma odkryciami, na czele z wyprawami Kolumba, Marco Polo i Wikingów.

Według Stephena Hawkinga, kosmici mogą szukać innych planet aby je kolonizować i wykorzystywać zasoby naturalne. Kosmici mogą przybyć na ziemię nie w celu jej zniszczenia, a wykorzystania zasobów, które już odkryliśmy. To pozwoli im zwiększyć zasięg własnej rasy, co jest również jedną z cech inteligentnych gatunków.

3. Odporność na wirusy i bakterie.

W filmach często możemy zobaczyć, że kosmici odwiedzający ziemię zostają pokonani przez nasze choroby. Tymczasem patrząc z naukowego punktu widzenia wydaje się to mało prawdopodobne. Nasze bakterie i wirusy ewoluują na ziemi w odniesieniu do naszego unikalnego DNA. Popatrzmy tylko na różne ziemskie gatunki. Sytuacja w której dana choroba przenosi się z jednego gatunku na inny nie jest sytuacją częstą. Naukowcy uważają, że prawdopodobną jest sytuacja w której obce formy życia odwiedzające ziemię są odporne na nasze ziemskie choroby i odwrotnie: my jesteśmy odporni na ich bakterie.

4. Kosmici nie jedzą ludzi.

Co jeżeli kosmici wyruszają na ziemię by na nas żerować? To również bardzo mało prawdopodobna sytuacja. Cywilizacja, która jest na tyle zaawansowana by odbywać podróże międzygwiezdne, musi mieć opanowane zrównoważone metody produkcji żywności podczas podróży i na miejscu. Ponadto układ pokarmowy istoty, która powstała w innej części wszechświata nie jest zapewne przystosowany do trawienia białek występujących na naszej planecie. Poza tym podróż na inną planetę wymaga dużych zasobów energii. Było by głupotą gdyby obca cywilizacja traciła wiele energii tylko po to by zyskać z naszej planety trochę energii pochodzącej z pokarmu.

5. Bezosobowi mordercy.

Czy znajda się wśród was osoby, które przeprowadzają się do nowego domu, mimo posiadania wiedzy odnośnie tego, że w domu występują insekty i robactwo, które dają się mocno we znaki? Raczej nikt. W pierwszej kolejności rozpylamy truciznę, która pomaga nam pozbyć się pierwotnych mieszkańców. Po kosmitach również można się spodziewać tego, że jeżeli koniecznie chcieli by podbić naszą planetę to nie zrobią tego w bezpośrednim natarciu. Wykorzystają technologię, która pozwoli im pozbyć się z planety niepotrzebnych form życia. Zapomnij o statkach atakujących ziemię. Spodziewaj się szybkiego i skutecznego ataku bronią biologiczną atakującą wybrane DNA.

6. Super inteligentni.

Sprawa ponownie obija się o inteligencję. Cywilizacja, która opanowała podróże kosmiczne musi być bardzo inteligentna. Chociaż wszystkie gatunki są agresywne, to tylko w przypadku nielicznych możemy mówić o inteligencji. Gatunek agresywny o niskiej inteligencji skupi całą swoją siłę na pokonaniu innego gatunku i własnym przetrwaniu. Jednak gatunek o superinteligencji jest w stanie dokonywać racjonalnych wyborów, odkładając indywidulane różnice na bok na rzecz wspólnych interesów. Cywilizcja zdolna do dalekich podróży kosmicznych musi być samoświadoma, kreatywna, posiadać dobrą pamięć i zdawać sobie sprawę z konsekwencji własnych czynów. Tylko to mogło ją doprowadzić do ważnych odkryć naukowych.

7. Wygląd zewnętrzny.

Patrząc na gatunki występujące na ziemi możemy przybliżyć sobie wygląd typowego kosmity. Gatunek powinien posiadać dobrze rozwinięte narządy zmysłów. Można się spodziewać (ale nie można zagwarantować) elementarnych cech występujących u większości ziemskich gatunków: ust, oczu, narządu słuchu oraz efektywnej formy lokomocji w postaci nóg. Jako, że jedną z cech kosmitów jest agresywność gatunek na 99% był drapieżnikiem, więc będzie posiadać szczątkowe cechy charakterystyczne dla drapieżników: np. pazury i kły, które w wyniku ewolucji mogły ulec pewnemu zatarciu.

8. Pismo oraz mowa.

Cywilizacja, która chce się rozwijać musiała wykształcić pismo oraz mowę. Pismo będzie jej potrzebne do zapisywania dużych ilości informacji, trudnych do zapamiętania a kluczowych dla rozwoju społecznego. Kosmicie będą się komunikować podobnie do ludzi. Gdyby nasz gatunek nigdy nie wykształcił mowy i pisma, nie byłby zdolny do wielkich odkryć naukowych i przeskoczenia bariery ograniczeń pokoleniowych. Rodzaj mowy będzie się różnił w zależności od środowiska w którym rozwijali się kosmici. Mogą to być nawet fale dźwiękowe nie słyszalne dla człowieka. W takim przypadku komunikacja pomiędzy kosmitami może wyglądać dla człowieka jakby ci porozumiewali się telepatycznie.

9. Mała siła.

Kosmici nie będą silni. Po osiągnięciu pewnego poziomu rozwoju technologicznego gatunek nie potrzebuje ogromnej siły. Wszelkie ciężkie pracę za kosmitów wykonuje technologia do rozwoju której potrzebna jest inteligencja. Możemy przyjąć, że w wyniku ewolucji kosmici będą chudzi, jednak będą posiadali duże mózgi. Mięśnie zużywają duże energii, lepiej dla gatunku jest gdy energia zostaje spożytkowana przez umysł.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane