Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Top 10 najlepszych horrorów 2013 roku

Ludzie od niepamiętnych czasów opowiadali sobie straszne historyjki, które miały być przestrogą dla dzieci lub wywoływać strach w dorosłych słuchaczach. Nic dziwnego, że wraz z nadejściem epoki kina pojawiły się również horrory – obecnie jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych.

Lśnienie, Wywiad z wampirem, Dziecko Rosemary, Obcy czy Egzorcysta to klasyka tego gatunku. Jednak czy w 2013 roku doczekaliśmy się horrorów, które chociaż trochę zbliżyły by się do tych filmów? Dla wielu krytyków oraz widzów takim właśnie filmem była „Obecność" w reżyserii Jamesa Wana. Jeżeli szukasz czegoś do oglądania w weekend, może skusi cię któryś z dzisiejszych kandydatów:

1. Obecność (The Conjuring).

Film opowiada o parze badaczy zjawisk paranormalnych, którzy próbują rozwikłać tajemnicze wydarzenia mające miejsce na odludnej farmie. Rzecz dzieje się w 1971 roku: Roger i Carolyn Perron wraz z pięcioma córkami przeprowadzają się na wieś. Wkrótce w domu zaczynają dziać się trudne do wyjaśnienia rzeczy, które z czasem zagrożą życiu wszystkich domowników. Wezwani do domu badacze dochodzą do wniosku, że dom jest nawiedzony.

2. World War Z.

World War Z to film okrzyknięty najdroższym filmem o zombie w historii. Obraz wyreżyserowany przez Marc'a Foster'a kosztował 190 milionów dolarów i zarobił na całym świecie 540 milionów dolarów. Film opowiada historię Gerry'ego Lane'a, byłego śledczego ONZ, który wraz z wybuchem epidemii zombie ponownie rozpoczyna pracę w terenie. Garry musi znaleźć źródło epidemii, co może pomóc w opracowaniu szczepionki.

3. Naznaczony: rozdział 2 (Insidious: Chapter 2).

Naznaczony: rozdział 2 to kontynuacja horroru z 2010 roku, opowiadającego o strasznych wydarzeniach, które miały miejsce w domu rodziny Lambertów. Od tamtego czasu minęły dwa lata, więc Lambertowie są niemal pewni, że wszystko co najgorsze mają już za sobą. Niestety ta idylla nie trwa długo i wkrótce cała rodzina ponownie będzie musiała stawić czoła duchom. Film wyreżyserowany przez James'a Wan'a (Obecność).

4. Wiecznie żywy (Warm Bodies).

Ciężko było zdecydować czy umieścić tu „Wiecznie żywego" bowiem nie jest to typowy horror. Nie mniej jest to horror komediowy z elementami romansu: są chwile wywołujące uśmiech, grozę oraz chwytające za serce. Film opowiada historię żywego trupa, który zakochuje się w żywej kobiecie. Chociaż ich miłość jest z góry skazana na niepowodzenie, młodzi coraz bardziej zbliżają się do siebie.

5. Hansel i Gretel: Łowcy czarownic (Hansel and Gretel: Witch Hunters).

Hansel and Gretel: Witch Hunters to naszpikowany akcją horror fantasy wyreżyserowany przez Tommy'ego Wirkola. Główne role w filmie zagrali Jeremy Renner (Dziedzictwo Bourne'a) oraz Gemma Arterton (Książę Persji: Piaski czasu). Film opowiada historię dorosłego Jasia i Małgosi, którzy teraz podróżują po świecie polując na czarownice i inne potwory. Film dostępny jest już na DVD oraz Blu-ray.

6. Mama.

Czy można wyreżyserować całkiem dobry horror za zaledwie 15 milionów dolarów? Można, a „Mama" jest tego dobrym dowodem". Jest to historia dwóch sióstr, które znikają po tym jak ich ojciec zabija matkę. Po wielu latach dziewczynki odnajdują się w opuszczonej w chatce w lesie: są dzikie i zachowują się jak zwierzęta. Jak przetrwały przez ten czas? Kto się nimi opiekował? Tego dowiedzą się już ich nowi opiekunowie.

7. I Spit on Your Grave 2.

Chociaż film nie miał jeszcze swojej polskiej premiery, to na świecie pojawił się 25 sierpnia 2013 roku. Jest to kolejna część filmu „Bez litości". Obraz opowiada historię młodej kobiety, która zostaje zgwałcona a następnie postanawia zemścić się na swoich oprawcach. Mocny horror dla ludzi o równie mocnych nerwach. Nie brakuje tu krwawych scen, które w najsłabszych mogą powodować obrzydzenie i szok.

8. Open Grave.

Open Grave to kolejny horror, który swoją światową premierę miał w sierpniu 2013 roku. Mężczyzna budzi się w dole wypełnionym ciałami. Nie pamięta kim jest i jak się tam dostał. Uciekając z miejsca w którym się obudził trafia do domu w którym spotyka innych przerażonych ludzi, cierpiących na utratę pamięci. Z czasem grupa zaczyna swoje dochodzenie w którym podejrzliwość ustępuje miejsca przemocy. Czy mogą sobie ufać?

9. Martwe zło (Evil Dead).

Martwe zło to remake filmu z 1981 roku pod tym samym tytułem. Film opowiada o grupce przyjaciół, którzy wybierają się do opuszczonego domku w lesie, by w ten sposób pomóc koleżance w walce z nałogiem. Wkrótce młodzi odnajdują tajemnicza księgę, po przeczytaniu której na świat zostaje przyzwany demon. Przez wielu krytyków obraz został uznany jednym z najlepiej wyreżyserowanych horrorów ostatnich lat.

10. Carrie.

Carrie z 1976 roku to klasyka horrorów, niestety tegorocznej ekranizacji powieści Stephena Kinga daleko do doskonałości. Obraz w którym główną rolę zagrała Chloë Grace Moretz (Kick-Ass) spotkał się z mieszanym przyjęciem na świecie: na IMBb ocena wynosi 6,2/10, zaś na rodzimym Filmwebie 5,6/10. Historia nieśmiałej i poniżanej nastolatki, która odkrywa w sobie nadnaturalne zdolności i postanawia zemścić się na swoich oprawcach.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze