Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 krajów świata o największym zużyciu ropy naftowej

Ropa naftowa jest jednym z najważniejszych surowców na świecie. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że większość maszyn i silników pracuje na paliwach wyprodukowanych z wykorzystaniem tego surowca. Większa część przemysłu, pojazdy samochodowe i pozostała maszyneria wymagają ropy naftowej aby mogły funkcjonować. Bez ropy nie było by cywilizacji jaką dziś znamy.

Nie tak dawno temu przygotowaliśmy dla was zestawienie 10 największych producentów ropy w Afryce – w tym miejscu. Dziś postanowiliśmy rozwinąć ten temat i wskazać wam 10 krajów o największej konsumpcji ropy naftowej. Statystki podane w baryłkach, jednostce objętości cieczy używanej w handlu ropą. Przypominamy, że 1 baryłka to 159 litrów.

 

1. Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone od niemal stulecia są największą gospodarką świata, a duża gospodarka wymaga ogromnych ilości ropy. Ponadto ten kraj jest na tyle bogaty, że większość ludzi może sobie pozwolić na zakup samochodów i innych maszyn na ropę. Według ostatnich statystyk państwo zużywa 19 150 000 baryłek ropy dziennie.

2. Chiny

Gospodarka Chin przeżywa ostatnimi czasy prawdziwy boom, wszystko dzięki bardzo pracowitemu narodowi. Ponadto infrastruktura kraju jest najwyższej klasy, zaś znaczny odsetek ludności może sobie pozwolić na samochód. Dzienne zużycie ropy naftowej w Chinach wynosi około 9 400 000 baryłek.

3. Japonia

Japonia posiada jedną z najnowocześniejszych gospodarek świata, prawdziwą potęgą przemysłową. W tym dziale gospodarki znalazło zatrudnienie aż 1/3 ludności czynnej zawodowo. Ponadto Japonia znana jest z efektywnych systemów transportowych. Kraj zużywa około 4 450 000 baryłek ropy naftowej dziennie.

4. Rosja

Rosja jest jednym z największych krajów świata. Dzięki stabilnej sytuacji ekonomicznej, bogatym złożom ropy i gazu ziemnego, jego mieszkańcy mogą sobie pozwolić na kupno maszyn pracujących dzięki ropie naftowej. Przybliżone dzienne zużycie ropy naftowej z Rosji wynosi 3 200 000 baryłek dziennie.

5. Indie

Indie to jeden z największych i najbardziej zaludnionych krajów świata. Całkowita ludność Indii wynosi 1 miliard 210 milionów osób. Chociaż spory odsetek mieszkańców żyje w biedzie, to tak duża liczba ludności sprawia, że kraj potrzebuje dużo ropy. Dzienne zużycie ropy naftowej w Indiach wynosi 3 180 000 baryłek.

6. Niemcy

Niemcy są jednym z dominujących krajów pod względem rozwoju ekonomicznego i przemysłowego. W wielu rankingach kraj klasyfikowany jest wśród najbardziej rozwiniętych i najbardziej pracowitych państw świata. Mocna gospodarka oraz majętne społeczeństwo sprawiają, że Niemcy zużywają dziennie 2 495 000 baryłek ropy.

7. Brazylia

Według najnowszych statystyk Brazylia stała się jednym z najszybciej rozwijających się gospodarek świata. W kraju prężnie rozwija się przemysł oraz infrastruktura. Bezpośrednim następstwem tych zmian jest zwiększenie zapotrzebowania na ropę naftową. Przybliżone zużycie ropy naftowej w Brazylii wynosi 2 229 000 baryłek dziennie.

8. Kanada

Kanada jest rozwiniętym krajem w którym większości mieszkańców powodzi się pod względem ekonomicznym. Wielkość kraju, dobrze rozwinięty przemysł i infrastruktura, ustatkowane społeczeństwo – wszystko to ma wpływ na zużycie ropy w Kanadzie. To, według ostatnich statystyk, wynosi 2 220 000 baryłek dziennie.

9. Arabia Saudyjska

Kraj który w ostatnich latach doświadczył dużego wzrostu we wszystkich sektorach gospodarki. Arabia Saudyjska jest jednym z największych producentów ropy naftowej. Nadwyżka jest sprzedawana za granicę a zarobione pieniądze są inwestowane w gospodarce. W konsekwencji kraj zużywa 2 210 000 baryłek ropy dziennie.

10. Korea Południowa

Korea Południowa w ostatnich 20 latach doświadczyła szybkiego rozwoju przemysłu, infrastruktury i przyrostu ludności. Chociaż kraj jest trzykrotnie mniejszy od Polski, to jego całkowita ludności wynosi 51 milionów. Wszystko to sprawia, że ten niewielki kraj ma duże zapotrzebowanie na ropę, wynoszące 2 195 000 baryłek dziennie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony

Budownictwo modułowe
- generalny wykonawca
inwestycji budowlanych

Listwy elewacyjne
do systemów ociepleń

Polecane strony

Polecane strony

Polecane