Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Poradnik: jak dodać ranking krok po kroku?

Każdy użytkownik portalu Rankingi24.pl może zaproponować własny ranking, który po sprawdzeniu przez redakcję może pojawić się w wybranej kategorii oraz na stronie głównej serwisu. Aby zaproponować własny ranking, toplistę lub plebiscyt wystarczy skorzystać z formularza zgłoszeniowego dostępnego w tym miejscu.

Krok 1

♦ Na początek wybierz z rozwijanego menu kategorię swojego rankingu. Do wyboru jest kilkanaście kategorii tematycznych, więc nie powinieneś mieć większych problemów z przypisaniem swojego artykułu do kategorii.

♦ Następnie podaj tytuł rankingu, pamiętając o tym, by był on zwięzły i nie łamał zasad przedstawionych w Regulaminie. Aby twój artykuł dobrze prezentował się na stronie i w wyszukiwarce tytuł nie powinien być dłuższy jak 55 znaków, jednak jeżeli przekroczysz tę wartość nawet o 20 znaków nic się nie stanie.

♦ Artykuł potrzebuje również opisu, który zachęci czytelników do otworzenia rankingu i zapoznania się z jego treścią. Najlepiej aby opis artykuły miał długość około 600-700 znaków, wliczając w to spacje. Gotowy tekst wklejasz w pole "Podaj opis rankingu".

Pamiętaj: Wybór kategorii, tytuł rankingu oraz opis rankingu to pozycje wymagane.

Dodawanie tytułu i opisu rankingu

Krok 2

♦ Po przypisaniu do kategorii, oraz uzupełnieniu tytułu rankingu i opisu rankingu możesz przejść do dodawania pozycji. Na początek widzisz wyłącznie pole "Pozycja 1", więc jeżeli twój artykuł ma mieć więcej pozycji, skorzystaj z przycisku "Dodaj pozycję".

♦ Każda pozycja musi mieć swój tytuł. Jeżeli chcesz utworzyć ranking najlepszych gier, to tytułami poszczególnych pozycji mogą być nazwy gier. Z drugiej strony, jeżeli tworzysz ranking najlepszych piosenek wybranego artysty, tytułem pozycji może być nazwa utworu.

♦ Dla każdej pozycji powinieneś podać opis, który zwiększy atrakcyjność rankingu. Może być to krótki opis, nawet na 100 znaków, ale możesz również przygotować coś dłuższego, nawet na 200, 500 lub ponad 1000 znaków. Atrakcyjność rankingu możesz również podnieść zgłaszając zdjęcie lub film z YouTube.

♦ Nasz portal automatycznie skaluje zdjęcia, więc małe obrazki nie są wskazane – mogą po prostu brzydko wyglądać w rankingu. Najbardziej optymalnym rozmiarem obrazu są zdjęcia o szerokości 700 pikseli.

Pamiętaj: Jeżeli dodajesz zdjęcia lub filmy, opis rankingu może być opcjonalny. Taka sytuacja może zaistnieć jeżeli chcesz stworzyć prosty ranking zawierający najlepsze zdjęcia, popularne teledyski, nowe zwiastuny i temu podobne pozycje. Mimo wszystko nawet w takich przypadkach zalecamy przygotowanie niewielkich opisów pozycji.

Dodawanie nowych pozycji do rankingu

Krok 3

♦ Ostatnim krokiem jest zaznaczenie źródła rankingu. Jeżeli jesteś autorem artykułu zaznacz "Ranking stworzony przeze mnie". W przypadku kiedy inspirację do rankingu czerpałeś z innej strony lub artykułu zaznacz "Ranking pochodzi z" i podaj źródło - w tym miejscu możesz się nawet podpisać. Na koniec kliknij przycisk "Wyślij".

♦ Pamiętaj: Celem naszego portalu nie jest wpływanie na wyniki wyszukiwania, dlatego wszystkie linki wychodzące do źródeł dostają atrybut "nofollow".

Podawanie źródła i wysłanie rankingu do redakcji

Dobre rady

a) Tytuł rankingu powinien mieć około 55 znaków, zaś opis rankingu około 600-700 znaków – wliczając w to spacje.
b) Jeżeli nie chcesz stracić efektów swojej pracy, najlepiej przygotuj sobie artykuł w osobnym pliku tekstowym, a następnie wklej pozycje podczas tworzenia rankingu.
c) Szerokość zdjęć jest skalowana, więc optymalną szerokością zgłaszanego zdjęcia jest 700 pikseli. Zgłaszając mniejsze zdjęcia pogarszasz ich jakość. Wysokość zdjęcia nie ma znaczenia.
d) Zgłoszenie nowego rankingu nie wymaga rejestracji na naszej stronie, jednak ten krok jest zalecany

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane

Najlepsze czekolady

aluro donice

marka aluro z moderro spełnia oczekiwania wszystkich ceniących doskonały design i perfekcyjne aranżacje została założona w roku na jej czele

torty komunijne poznań ceny

elite cukiernia w poznaniu torty ślubne komunijne ciasta i wypieki jest jedną z najbardziej rozchwytywanych całym

Polecane strony

Listwy elewacyjne
do systemów ociepleń

Polecane strony