Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 zdjęć ewolucji bikini na przestrzeni lat

Ach te bikini! Co za wspaniały wynalazek. To w zasadzie społecznie akceptowalna bielizna wykonana do noszenia poza sypialnią. Dlatego nie ma się co dziwić, że te stroje tak działają na wyobraźnie obserwatorów.

Patrząc na dzisiejsze stojaki odzieżowe, wydaje się, że bikini są jedynym rodzajem strojów kąpielowych sprzedawanych w sklepach z odzieżą letnią. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak wygląda standardowe bikini, ale nie każdy wie jak wyglądało kiedy zostało wynalezione i jak ewoluowało na przestrzeni lat. W dzisiejszym artykule mamy dla was dziesięć zdjęć bikini prezentujących ich ewolucję w ostatnich dziesięcioleciach.

Czytaj więcej...

10 najbardziej szokujących fotografii, których nie można nie zobaczyć (18+)

Mówi się, że obraz mówi więcej niż tysiąc słów, ale to powiedzenie nabiera szczególnego znaczenia zwłaszcza gdy zdjęcie ukazuje śmierć, nieszczęście lub zniszczenie. Od głodnych dzieci, przez ataki terrorystyczne, po wojny – wszędzie tam gdzie przydarza się coś złego, znajdą się ludzie, którzy dokumentują całą prawdę, bez względu na to jak bardzo makabryczna i niepokojąca ona jest.

Dziś wybraliśmy dziesięć najbardziej szokujących zdjęć, które powinni zobaczyć wszyscy dorośli. Na pewno nie są to fotografie dla tych którzy są bojaźliwi lub myślą, że świat to bajka. Przygotuj się na ujrzenie tej najgorszej strony świata w którym żyjemy.

Czytaj więcej...

5 rzeczy, których nie wiedziałeś o Statule Wolności

Statua Wolności (ang. Statue of Liberty) to posąg na Liberty Island, będący symbolem wolności, Nowego Jorku i Stanów Zjednoczonych. Odsłonięcie pomnika miało miejsce 28 października 1886, a więc Statua Wolności obchodziła niedawno swoje 129 urodziny! Z tej okazji postanowiliśmy podzielić się z wami kilkoma ciekawostkami na temat jednej z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Ameryki.

Na początek kilka podstawowych danych. Wysokość pomnika wynosi 46,5 metra (a wraz z cokołom 93 metry), waga 229 ton, zaś obwód w talii 11 metrów. Ponadto konstrukcja została wykonana ze stali i miedzi. Więcej informacji na temat pomnika znajdziecie poniżej.

Czytaj więcej...

8 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o Majach

Podobnie jak starożytni Grecy i Egipcjanie, Majowie pozostawili po sobie dziedzictwo, które znaczy wiele nie tylko w historii ludzkości, ale całej naszej planety jako całości. Podobnie jak w przypadku innych starożytnych cywilizacji, Majom udało odcisnąć swoje piętno na architekturze, kulturze i religii regionu.

Kiedy dziś wspominamy Majów, najczęściej robimy to w kontekście kalendarza majów, który podobno wskazywał koniec świata na 21 grudnia 2012 roku. Jednakże musimy pamiętać, że kultura Majów była niewyobrażalnie wielka i rozwijała się tysiące lat. Poniżej znajdziesz kilka informacji o Majach, których mogłeś nie znać.

Czytaj więcej...

10 najstarszych rzeczy w swoim rodzaju

Jeżeli uważasz, że twoi dziadkowe mają w domu wiele starych rzeczy, spójrz na dzisiejszy ranking i artefakty, które w nim umieściliśmy. Od odzieży, przez bardzo stare dokumenty, po instrumenty muzyczne które liczą sobie ponad 40 tysięcy lat. Zostały one odkryte przez naukowców, badaczy i archeologów z całego świata, by następnie zostać zamknięte pod kluczem, świadcząc o pomysłowości naszych przodków sprzed tysięcy lat.

Dziś zobaczysz najstarsze zachowane skarpetki świata oraz najstarsze buty. Być może zainspirują cię one, by wyruszyć w świat i na własne oczy zobaczyć niektóre z najstarszych skarbów muzealnych.

Czytaj więcej...

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze