Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najbardziej wyczekiwanych gier komputerowych 2015

Każdego roku odbywają się targi gier na których można podejrzeć gry komputerowe będące aktualnie w produkcji. Do jednych z największych imprez tego typu można zaliczyć PAX, E3, Gamescom i Tokyo Game Show. W Polsce do największych targów gier zaliczamy Poznań Game Arena, odbywające się w październiku.

Każdy kto w minionym roku miał okazje gościć na takich imprezach przyzna, że 2015 rok może być jednym z najlepszych w historii gier komputerowych. Producenci szykują wiele ciekawych gier wideo, które lada chwila mogą trafić na nasze dyski twarde. Poniżej znajdziecie kilka gier, które zdaniem naszej redakcji zasługują na uwagę.

1. Wiedźmin 3: Dziki Gon.
Możemy być dumni z tego, że jeden z najgorętszych tytułów tego roku powstaje nad Wisłą. Zgodnie z informacją producentów trzecia część wiedźmina powinna zadebiutować na PC 19 maja 2015. Pierwszy raz w historii serii gra została osadzona w otwartym świecie – duża w tym zasługa nowego silnika (REDengine 3).

2. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.
Na 2015 rok zaplanowano premierę kolejnej części niezwykle popularnej serii Metal Gear Solid. Również tutaj nowością jest otwarty świat, dający graczowi dużą swobodę zabawy i możliwość wyboru drogi jaką podąży się do finału. Na razie brak dokładniejszego terminu premiery, jednak wciąż w grę wchodzi bieżący rok.

3. Batman: Arkham Knight.
Już 2 czerwca 2015 roku na sklepowe półki trafi kolejna część przygodowej gry akcji poświęcona Batmanowi. Fabuła gry została umiejscowiona rok po wydarzeniach z „Batman: Arkham City" (2011) i śledzi losy Batmana u szczytu jego możliwości, w czasach kiedy przyszło mu się mierzyć ze Scarecrowem (Strachem na Wróble).

4. Tom Clancy's The Division.
Osoby, które miały okazję zobaczyć tę grę na targach E3 w 2013 roku były zachwycone. Wiele wskazywało, że tytuł może się ukazać nawet w 2014, jednak ostatecznie jego premiera została odłożona na 2015 rok. Interesująca gra MMORPG o otwartym świecie, której fabuła obraca się wokół groźnego wirusa, który opanował Nowy Jork.

5. Mortal Kombat X.
Biorąc pod uwagę to jak wielki sukces odniosła poprzednia część serii Mortal Kombat, również po dziesiątce możemy wiele oczekiwać. Tym razem doczekaliśmy się wiele udoskonaleń, począwszy od lepszej oprawy graficznej, przez rozbudowanie funkcji sieciowych, po dodanie niedostępnych wcześniej zawodników.

6. Star Wars: Battlefront.
Trzecia odsłona taktycznej strzelaniny bazującej na serii filmów „Gwiezdne Wojny". Gra ma zostać wydana pod koniec 2015 roku. Powód takiej decyzji jest czysto marketingowy, bowiem w tym terminie ukaże się również najnowszy film w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Na razie niewiele wiadomo o samej fabule.

7. Battlefield: Hardline.
Strzelanka pierwszoosobowa opracowana przez Visceral Games we współpracy z EA Digital. Akcja nowej części Battlefielda skupia się głównie na ulicznych starciach między oddziałami policji a przestępcami. Od 9 czerwca 2014 roku trwały beta testy gry, zaś sama gra ma się ukazać 17 marca na świecie i 19 marca w Polsce.

8. No Man's Sky.
Bardzo dobrze zapowiada się również gra No Man's Sky. Teatrem działań w tej produkcji science-fiction jest cały wszechświat, wraz z proceduralnie generowanymi układami gwiezdnymi, planetami i wszystkim co znajduje się na planetach. Nawet roślinność i zwierzęta na planetach generowane są przez silnik gry.

9. Project CARS.
Wyścigowa gra symulacyjna opracowana przez brytyjskie studio Slightly Mad Studios. Gra została sfinansowana przez społeczność graczy i samych deweloperów, bez pomocy finansowej tradycyjnego wydawcy. Ciekawe jest to, że osoby, które zdecydowały się sfinansować ten tytuł, otrzymają udział w zyskach ze sprzedaży gry.

10. Evolve.
Wielu graczy czeka również na Evolve - sieciowy FPS, którego premiera została zaplanowana na 10 lutego 2015 roku. Fabuła gry skupia się na polowaniu na potwory, a jej akcja jest osadzona w niedalekiej przyszłości. Pięciu graczy zostaje podzielonych na dwa zespoły: czterech graczy zostaje myśliwymi, zaś piąty gracz wciela się w bestię.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane