Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 gier niezależnych, w które powinieneś zagrać jeszcze dziś

Niezależne gry komputerowe nie dostają tyle uwagi mediów co tytuły ekskluzywne, co wcale nie oznacza, że można je sobie podarować. Mimo, że grafika gier niezależnych bardzo często jest uproszczona, to grywalnością gry Indie potrafią bić na głowę produkcje stworzone za wiele milionów dolarów.

Pewne jest, że gry niezależne oferują innego typu doświadczenia niż tytuły z najwyższej półki. Gry niezależnie często charakteryzują się innowacyjną rozgrywką oraz rozpowszechnianiem za pomocą dystrybucji cyfrowej. A to oznacza, że nawet dziś możesz pobrać grę i sprawdzić czy odpowiada ci świat wykreowany przez jej twórcę. Mając to na uwadze przedstawiamy kilka ciekawych gier Indie.

1. Amnesia: Mroczny obłęd.
Niezależna komputerowa gra przygodowa stworzona przez kilkuosobowe studio Frictional Games. Gra dostępna jest w polskiej wersji językowej, więc jej mroczny świat stoi otworem przed miłośnikami gier z elementami survival horroru. Tytuł uznany przez krytyków jedną z najstraszniejszych gier w historii.

2. Zaginięcie Ethana Cartera.
Na drugim miejscu postanowiliśmy umieścić grę polskiego studia The Astronauts. Zaginięcie Ethana Cartera to gra przygodowa z grafiką, która jest charakterystyczna dla tytułów ekskluzywnych. Fabuła gry skupia się na detektywie z nadprzyrodzonymi zdolnościami, prowadzącym śledztwo w Red Creek Valley.

3. The Binding of Isaac: Rebrith.
Kiedy w 2011 roku ukazała się gra flash „The Binding of Isaac", stworzona przez dwóch zapaleńców, krytycy i gracze nie mogli się nachwalić tytułu. Jako, że flash ma swoje ograniczenia, w 2014 roku ujrzeliśmy rozszerzoną i zmodyfikowaną wersję gry, stworzoną w oparciu o nowy silnik. Jedną z cech charakterystycznych tytułu są losowo generowane lochy.

4. Flower.
Flower to innowacyjna gra komputerowa wyprodukowana przez niewielkie studio Thatgamecompany z myślą o konsoli PlayStation 3. W zamierzeniu gra miała wywoływać emocje w graczu, zamiast służyć czystej rozgrywce. W związku z tym w grze nie uświadczymy tekstów i dialogów. Gracz steruje wiatrem wpływającym na otoczenie.

5. The Banner Saga.
Taktyczna gra RPG opracowana przez trójkę deweloperów ze studia Stoic. W grze sterujemy grupą wikingów uciekających przed zagładą. Gra była finansowana przez społeczność graczy za pośrednictwem Kickstartera, gdzie deweloperom udało się zebrać ponad 723 tysiące dolarów. Dostępna w polskiej wersji językowej.

6. Shovel Knight.
Shovel Knight to gra platformowa 2D opracowana i opublikowana przez niezależne studio deweloperskie Yacht Club Games w 2014 roku. Gra próbuje naśladować rozgrywkę i grafikę, znaną z Nintendo Entertainment System, i za to zyskała uznanie krytyków. Poniżej możecie zobaczyć jak prezentuje się gra w akcji.

7. Terraria.
Terraria to platformówka 2D opracowana przez niezależne studio Re-Logic. Gra oferuje eksplorację oraz rozbudowane rzemieślnictwo. Gracze mogą wpływać na wygląd otoczenia swoimi decyzjami – mogą otworzyć kopalnię, zająć się budową domu itd. W przygotowaniu jest Terraria 2, która może się ukazać już w 2015 roku.

8. Outlast.
Outlast to survival horror w którym znajdziemy również elementy przygodówki i gry akcji. Gra jest utrzymana w narracji pierwszoosobowej, zaś sam gracz wciela się w młodego dziennikarza próbującego się wydostać ze zniszczonego szpitala psychiatrycznego. Premiera gry na PC miała miejsce 4 września 2013 roku.

9. Transistor.
Transistor to gra akcji RPG wyprodukowana przez niewielkie studio Supergiant Games, wydana 20 maja 2014 roku na PC i PlayStation 4, zaś 30 października na Linux i OS X. Zabawa polega głównie na toczeniu walki z dużą ilością grogów. Zgodnie z danymi ze stycznia 2015 gra sprzedała się na świecie w 600 tysiącach egzemplarzy.

10. Hotline Miami.
Niezależna gra komputerowa w 2D, przedstawiona z lotu ptaka. W grze znajdziemy niewiarygodną dawkę skrajnej przemocy, jak również ścieżkę dźwiękową i oprawę przywodząca na myśl kulturę lat 80. XX wieku. Gra podzielona jest na kilka rozdziałów, z których każdy dzieli się dodatkowo na kilka etapów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane