Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najlepszych gier 2014 roku wg czytelników CD-Action

CD-Action, polski magazyn poświęcony grom wideo, przeprowadzał niedawno – za pośrednictwem swojej strony internetowej – plebiscyt na Grę Roku 2014 według czytelników. Początkowo od wszystkich graczy napływały nominacje, następnie wybrano najczęściej nominowane tytuły, a na końcu uruchomiono sondę trwającą od 23 grudnia 2014 do 4 stycznia 2015.

Łącznie w głosowaniu wzięło udział 1959 czytelników CD-Action, którzy Grą Roku uznali tytuł „Dragon Age: Inkwizycja". Na drugim miejscu znalazła się poprawiona i rozszerzona wersja gry „Grand Theft Auto V" na PS4 i XOne, zaś trzecie miejsce przypadło grze „Far Cry 4". W rozwinięciu artykułu reszta gier.

1. Dragon Age: Inkwizycja.
Dragon Age: Inkwizycja to gra fabularna opracowana przez studio Bioware i wydana przez Electronic Arts 18 listopada w Ameryce Północnej oraz 3 dni później w Europie. Gra zdobyła w plebiscycie CD-Action 440 głosów, co odpowiada 22.46% całości. Trzecia odsłona serii Dragon Age jest bardzo dobrze oceniana na całym świecie – wystarczy wspomnieć, że na początku grudnia została grą roku na gali The Game Awards 2014.

2. Grand Theft Auto V (PS4/XBO).
Dużo głosów, ale i sporo kontrowersji, zebrała gra Grand Theft Auto V na PlayStation 4 i Xbox One, której premiera na konsole nowej generacji miała miejsce 18 listopada 2014. Kontrowersyjna nominacja, bowiem GTA V zostało wydane na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 już rok wcześniej, 17 września 2013 roku. Nie mniej wersja na PS4 i XOne została pod wieloma względami poprawiona i rozszerzona.

3. Far Cry 4.
Na podium znalazło się jeszcze miejsce dal gry Far Cry 4, która debiutowała w Ameryce Północnej, Australii i Europie w dniu 18 listopada 2014 roku, na komputerach i konsolach. Ta strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby została ciepło przyjęta zarówno w Polsce, jak i na świecie. Otwarta struktura świata oraz oprawa graficzna stojąca na wysokim poziomie to główne atuty tytułu. Poniżej zwiastun Far Cry 4.

4. Dark Souls II.
Gra Dark Souls II zdobyła w sondzie CD-Action 184 głosy, co przełożyło się na czwartą pozycję w plebiscycie na Grę Roku. Tytuł debiutował na konsolach w pierwszej połowie marca 2014, zaś premiera na komputerach miała miejsce 24 kwietnia 2014. Gra może się pochwalić wysokimi ocenami na całym świecie. Game Informer wystawił jej ocenę 9,75/10, zaś IGN dał 9/10. Gra wyróżnia się rozbudowanym systemem walki.

5. South Park: Kijek Prawdy.
Ten tytuł udowadnia, że na bazie popularnego serialu animowanego dla dorosłych da się zrobić bardzo dobrą grę. South Park: Kijek Prawdy to gra RPG, w której wcielamy się w dzieciaka, który właśnie przeprowadził się do tytułowego miasteczka. Z uwagi na absurdalny humor oraz poruszanie ciężkich tematów - w tym aborcji - gra została ocenzurowana w niektórych regionach świata. A tak przedstawia się zwiastun gry.

6. Śródziemie: Cień Mordoru.
RPG akcji osadzone w tolkienowskim Śródziemiu, opracowane przez Monolith Productions i wydane przez Warner Bros. Interactive Entertainment na komputery oraz konsole we wrześniu i listopadzie 2014 roku. Głównym bohaterem gry jest wskrzeszony zwiadowca, który szuka zemsty na sługach Saurona. Warto wspomnieć, że Joystiq oraz Giant Bomb przyznali grze maksymalną notę.

7. Obcy: Izolacja.
Obcy: Izolacja to pierwszoosobowy survival horror opracowany przez studio The Creative Assembly i wydany przez firmę Sega w dniu 7 października 2014 na konsole i komputery z systemem Windows. Akcja gry toczy się w 2137 roku, 15 lat po wydarzeniach z pierwszej części filmu „Obcy". Bohaterką gry jest Amanda Ripley, która prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia matki. Gra zebrała wiele pozytywnych opinii krytyków.

8. Divinity: Original Sin.
Wysoko oceniana przez czytelników CD-Action była również gra Divinity: Grzech Pierworodny, której najpierw udało się przejść przez etap nominacji, a następnie zająć ósme miejsce w ostatecznym głosowaniu. Original Sin to najnowszy RPG w uniwersum Divinity Divinity, częściowo finansowany przez Kickstarter. Tytuł uzyskał wysoką notę 9/10 od Eurogamera, GameSpot i IGN. Poniżej trailer reklamujący grę.

9. Wolfenstein: The New Order.
Wolfenstein: The New Order to FPS z elementami gry akcji stworzony przez studio MachineGames i opublikowany przez Bethesda Softworks w dniu 20 maja 2014 roku na komputerach z systemem Windows i konsolach do gier. Gra zyskała pozytywne opinie – była chwalona w szczególności za system walki i narrację. Nominowana do tytułu Gry Roku w wielu prestiżowych zestawieniach, w tym w plebiscycie CDA.

10. Bayonetta 2.
Mimo, że konsola WiiU nie cieszy się szczególną popularnością w Polsce, to nie przeszkodziło to tytułowi wydanemu wyłącznie na tę platformę zdobyć dziesiąte miejsce w głosowaniu czytelników CD-Action. Bayonetta 2 to gra hack and slash na konsolę WiiU, której premiera miała miejsce 20 września 2014 w Japonii, oraz pod koniec października 2014 na świecie. Gra chwalona przede wszystkim za system walki.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane