Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Top 10 najchętniej kupowanych gier na konsolę Nintendo 3DS

Nintendo 3DS to przenośna konsola do gier wyprodukowana przez Nintendo. Jest to konsola ósmej generacji, zdolna do wyświetlania stereoskopowego 3D, bez użycia okularów 3D lub dodatkowych akcesoriów. Jej premiera miała miejsce 26 lutego 2011 w Japonii, a do dnia dzisiejszego znalazła około 45,5 miliona nabywców na całym świecie.

Konsola jak i gry na nią cieszą się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza w Japonii. Obecnie około 30 gier na Nintendo 3DS znalazło przynajmniej 1 milion nabywców, przy czym rekordzistą jest gra „Pokémon X and Y", która sprzedała się w 13,29 miliona kopii. Poniżej znajdziesz najczęściej sprzedawane gry na Nintendo 3DS.

1. Pokémon X and Y (13,29 miliona kopii).
Pokémon X i Y to dwie gry fabularne opracowane przez Game Freak i opublikowane przez Nintendo na Nintendo 3DS 12 października 2013 roku. Jak w każdej grze z serii Pokemon, tak i tutaj sterujemy młodym trenerem Pokemonów, który łapie i szkoli te niezwykłe stworki. Gry odniosły duży sukces komercyjny, sprzedając się w 4 milionach egzemplarzy na całym świecie, w pierwszy weekend.

2. Mario Kart 7 (9,62 miliona kopii).
Mario Kart 7 to komputerowa gra wyścigowa, oraz siódma odsłona serii Mario Kart, tworzona przez Nintendo EAD i Retro Studios, oraz wydana przez Nintendo na Nintendo 3DS w grudniu 2011 roku. Gracze biorą udział w wyścigach kartingowych, prowadząc do zwycięstwa jednego z siedemnastu różnych bohaterów serii Mario. Warto wspomnieć, że gra posiada tryb multiplayer dla maksymalnie ośmiu graczy.

3. Super Mario 3D Land (9,27 miliona kopii).
Gra platformowa z serii Super Mario opracowana przez Nintendo EAD Tokio przy pomocy studia Brownie Brown na Nintendo 3DS. Gra została wydana w Japonii w dniu 3 listopada 2011 roku, zaś w Ameryce Północnej, Europie i Australii jeszcze w tym samym miesiącu. Główna historia jest podobna do poprzednich tytułów z serii Super Mario, skupiając się na wysiłkach podejmowanych przez Mario w celu uratowania Księżniczki Peach.

4. New Super Mario Bros. 2 (7,82 miliona kopii).
New Super Mario Bros. 2 to platformówka z serii Super Mario opracowana przez Nintendo na konsole przenośne Nintendo 3DS. Gra została wydana w Japonii w dniu 28 lipca 2012 roku, zaś jej premiera w Europie, Australii i Ameryce Północnej miała miejsce w sierpniu 2012 roku. Gra zyskała uznanie krytyków za bardzo dobre projekty poziomów, a obecnie jest czwartą najlepiej sprzedająca się grą na Nintendo 3DS.

5. Animal Crossing: New Leaf (7,66 miliona kopii).
Animal Crossing: New Leaf to gra wideo będąca symulatorem życia, w której postać gracza mieszka w wiejskiej miejscowości zaludnionej przez antropomorficzne zwierzęta. W tej odsłonie gracz wciela się w role burmistrza, a nie zwykłego wieśniaka. Gra otrzymała wiele pozytywnych recenzji, uzyskując bardzo wysokie noty na Metacritic i GameRankings. Japońska premiera miała miejsce w listopadzie 2012 roku.

6. Monster Hunter 4 (4,1 miliona kopii).
Monster Hunter 4 to fabularna gra akcji (tak zwane Action RPG) opracowana i wydana przez studio Capcom. Jednocześnie jest to druga gra z serii Monster Hunter wydana na 3DS'a. Gra miała swoją premierę w Japonii w listopadzie 2014 roku, zaś premiera światowa została zaplanowania na pierwszą połowę 2015. Gra sprzedała się w 1,8 miliona egzemplarzy w ciągu pierwszych 2 dni od wydania. Poniżej zobaczycie jej zwiastun.

7. Luigi's Mansion: Dark Moon (3,98 miliona kopii).
Luigi's Mansion: Dark Moon to przygodowa gra akcji stworzona przez Next Level Games i opublikowana przez Nintendo w marcu 2013 roku. Gracz wciela się w postać Luigi'ego, który wyposażony w specjalny odkurzacz łapie duchy. Gra spotkała się z pozytywnymi ocenami krytyków, otrzymując ocenę 9,3/10 od GameTrailers oraz IGN. Warto wspomnieć, że statystyki sprzedaży tego tytułu były ostatnio aktualizowane ponad pół roku temu.

8. Nintendogs + Cats (3,5 miliona kopii).
Nintendogs + Cats to symulator w którym w czasie rzeczywistym zajmujemy się wychowywaniem psa lub kota. W grze zajmujemy się wszystkimi aspektami życia naszych czworonogów: karmieniem, bawieniem, tresowaniem oraz dbaniem o zdrowie. Przy pomocy mikrofonu możemy wydawać zwierzakowi komendy głosowe, zaś dotykowy ekran pozwala wchodzić w interakcję ze zwierzakiem. Oto zwiastun gry.

9. The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D (3,35 miliona kopii).
Przygodowa gra akcji opracowana wspólnie przez Grezzo i Nintendo na konsolę przenośną Nintendo 3DS. Gra została wydana w dniu 16 czerwca 2011 roku w Japonii, 17 czerwca 2011 w Europie, a 19 czerwca 2011 roku w Ameryce Północnej. Gra wykorzystuje żyroskop oraz dotykowy ekran przy pomocy którego możemy zmieniać wyposażenie postaci. Gra zyskała bardzo wysokie noty na świecie, Eurogamer wystawił jej 10/10.

10. Super Smash Bros. for Nintendo 3DS (3,22 miliona kopii).
Bijatyka opracowana przez Sora Ltd. and Bandai Namco Games, wydana przez Nintendo 13 września 2014 w Japonii oraz w październiku 2014 w Europie, Ameryce Północnej i Australii. Wersja na konsolę 3DS wykorzystuje stereoskopowe 3D oraz posiada dwa ekskluzywne tryby: Smash Run oraz StreetSmash. Tytuł został uznany najlepszą grą roku w plebiscycie „Digital Spy 's Best Games of the Year 2014".

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane